• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes newTub

ierdelyi

Főkertész
Sziasztok!

Lassan elérkezik az idő, hogy elkezdem berendezni az új akváriumot felhasználva a jelenlegi élővilágát.
Az ezzel kapcsolatos tapasztalatoknak és kérdéseknek nyitom ezt a naplót.

Felszerelés:

- 140 x 60 x 50(magas) akvárium hosszanti és egy kereszt merevítéssel
- TetraEX1200+ szűrő - Matrix
- Eheim Professioal 3e 2078 szűrő - Matrix
- ATI SunPower 6 x 54W
- üveg Lily befolyók
- CO2 + Aquamedic 1000 külső reaktor
- automata tápadagoló (Arduino)
- Eheim reeflexUV 500 - UV sterilizátor 9W
- fűtés: ez még bizonytalan, de lehet hogy talajfűtő megy ebbe is kombinálva külső fűtővel. (ált. 19-20 fokot tartunk otthon)

Tápozásból GA tápokat tervezek, talaj ADA amazonia használt + új

Sajnos a többivel még bizonytalan vagyok, de ezért is nyitottam a naplót, bízva benne, hogy a tanácsaitokkal sikerül a legjobbat összehozni :)
Főleg, hogy elsősorban műszaki ember vagyok, ezért nehezen boldogulok az élőlények világában :)

Az elképzelés egy könnye(bbe)n karbantartható sziklás-gyepes iwagumi stílus lenne emelésekkel, sötét kövekkel, de szertném megtartani a mostani élőlényeket és ebből a 2 vitorláshalnak is megfelelő élőhelyet biztosítani.
Tehát valami leveles magas növény is jó lenne bele, ami viszont megbontja a sziklás egységet.

Erre tudtok ötleteket adni esetleg? Jelenleg nem igazán áll össze a kép , hogy lehetne a kettőt szépen kombinálni.


Köszönöm,
István
 
A kezembe került egy iPad pro és ezzel a tollas megoldássl egész ügyesen lehet alkotni :)
Persze ezt a saját szintemen értem :) Nagyon nem akar összeállni a "művészi" része a dolgnak.

Minden esetre elkezdtem két tervet számítva a tanácsaitokra....

Köszönöm,
István

terv1.pngterv2.png
 
A kövek elrendezése az elsőn jobban tetszik, de nekem nagyon furán hat az a magányos növénycsomó. A második elrendezésnél végig a kövek mögé el tudnék képzelni magas növényeket, a jobb oldali terület pedig maradhatna így egy sík mező. Mintha egy hegyoldal-erdő-rét találkozása lenne.
 
A kövek elrendezése az elsőn jobban tetszik, de nekem nagyon furán hat az a magányos növénycsomó. A második elrendezésnél végig a kövek mögé el tudnék képzelni magas növényeket, a jobb oldali terület pedig maradhatna így egy sík mező. Mintha egy hegyoldal-erdő-rét találkozása lenne.

Igen, ez nekem is jobban tetszik. Nekem sem igazán tetszett, csak olyan üres volt az a rész. Kedden áttervezem a magasabb kövek mögé.

Köszönöm
 
Stem mindenképp kéne, mert a vitorláshalak szeretik a hosszabb, leveles növényeket. Már csak az lesz a gond, hogyan tartsam őket a kő mögött. A mostani akvában - igaz nem nyírtam az utóbbi időben - kezdi átvenni a hatalmat...
Rendszeres nyírás, karbantartás...
Mondjuk a linkelt képeken lévő Vallisneria baromira indákkal szaporodik..az nem fog megállni a kő mögött...
 
Sziasztok!

Elkezdődött a berendezés, szeretnék véleményezésre feltenni pár képet.
Az elképzelés szerint jobb oldalt magasabbról indul a talaj és balra-előre lejt. A többi részen nagyjából egyenes.

A fehéregyensúlyt még ne nézzétek, az első képen tengeri csövek voltak bent.

Köszönöm,
 

Attachments

  • 20190203_110154.jpg
    20190203_110154.jpg
    178.3 KB · Megtekintések: 84
  • 20190203_110050.jpg
    20190203_110050.jpg
    158.9 KB · Megtekintések: 74
  • 20190202_195341.jpg
    20190202_195341.jpg
    150.8 KB · Megtekintések: 89
  • 20190203_105916.jpg
    20190203_105916.jpg
    155.8 KB · Megtekintések: 74
Sziasztok!

Elkezdődött a berendezés, szeretnék véleményezésre feltenni pár képet.
Az elképzelés szerint jobb oldalt magasabbról indul a talaj és balra-előre lejt. A többi részen nagyjából egyenes.

A fehéregyensúlyt még ne nézzétek, az első képen tengeri csövek voltak bent.

Köszönöm,
Szia. Az utolso kepen pont olyan szogben allnak jobb oldalt a kovek, mint egy siugro sanc. En megtornem annak az ivet.
Szep kozepen a volgy es az valoban jobban all neki, ha nem annyira fuggoleges a ket fal.
Pakolaszd meg kicsit oket!;) Szuper lesz.
 
Szép lassan halad. Valóban jobban adja magát így.

Kb 30-40 liter használt és 15 liter friss amazónia került bele eddig. Alatta táptalaj kb 1cm vastagságban.

Van jelentősége, hogy a talaj bal oldalon teljesen sík vagy picit lejtős legyen?

View attachment 72662View attachment 72663
Mindjart mast mutat! En hatrafele biztos emelnek a talajon mindenhol, mint ahogy a jobb oldalon tetted, talan meg meredekebbre raknam. Plusz a hatso reszen ket szelso oldalra emelnem a talajt, hogy kozepen egy kis volgy szeru maradjon. Lehet nem mutatna jol, de ha van meg talaj egy probat megerne..
 
Szép lassan halad. Valóban jobban adja magát így.

Kb 30-40 liter használt és 15 liter friss amazónia került bele eddig. Alatta táptalaj kb 1cm vastagságban.

Van jelentősége, hogy a talaj bal oldalon teljesen sík vagy picit lejtős legyen?

View attachment 72662View attachment 72663

A nagyobb kövekből álló jobb oldali kőcsoport tök jó lett, viszont a másiknak, ahol a fekvő kövek vannak, elég pajzán kinézete lett! :p
 
Még emeld. Inkább várj és több kővel dolgozz, vagy aranymetszésbe koncentráld az összes kövedet. Persze könnyű okoskodnom messziről. Persze ez csak egy vélemény és drukkolok neked.
 
Még emeld. Inkább várj és több kővel dolgozz, vagy aranymetszésbe koncentráld az összes kövedet. Persze könnyű okoskodnom messziről. Persze ez csak egy vélemény és drukkolok neked.
Már be kellett tennem a növényeket, így is kérdés h megmarad-e, sokat álltak vödörben. Sok volt, de kevés lett.
Holnap megyek beszerezni még ezt-azt..

De ettől még rendezhető a magaslat. Kiveve, hogy elfogyott a talaj ;)

72733
 
Most lesz 2 hetes. Filippe workshopja - és a GA látogatása után - már(még) nem teteszik :) A bal oldala kap egy alapos átdolgozást, emelést és köveket. Illetve még jó sok növényt.
Sajnos feltöltés után bezöldült/barnult a víz. Az okát nem tudom. Talán a használt talaj, vagy rögtön zöld alga...

Már 2x 50% vízcserén túl vagyok, de még mindíg messze van a tisztától.
Bejáratott szűrő viszi + UV lámpa is dolgozik. Tegnap betettem még egy purigent is, hátha segít.
CO extrán megy bele napi 8 órában, illetve 4x54W világítás is kb 6 órában. (még manuálisan kapcsolva)

Növények csak mutatóban vannak benne:
  • HC "Cuba" - amennyi volt, 2-3 szálanként ültetve
  • Blyxa japonica
  • Vallisneria nana
- illetve amit találok stem növényeket @Luigi13 javaslata alapján fel fogom tapadókorongozni, hátha segít megfékezni az alga apokalipszist.

Tápozás még nincs, csak táptalaj az Amazónia alatt. Addig nem akartam elkezdeni, amíg ez a színes víz probléma nem rendeződik.
A víz paraméterek jelenleg (GH:7 KH:5 TDS:202 PH:7,15 Temp: 21,5C') Sajnos az RO berendezés elég lassú és nincs tároló edényem 100-200L vízhez jelenleg, ezért csapi vízzel cserélek + kezelő).
Annyi extrával, hogy az RO első két szűrőjén azért átfuttatom a csapi vizet, talán megfog némi klórt.

Van ötletetek mi lehet ez a színes víz?

73415
 
És még egy aggasztó dolog: a szűrő tele volt apró csigával. Amennyire tudtam kitakarítottam, de a Matrix nem lett átmostva.
Már megjelent 1-2 csiga. Mit lehet velük kezdeni? Jelenleg még pár hétig nem megy bele semmilyen állat, akár biológiai irányba is el tudok menni ?!?
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére