• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes newTub

Sziasztok!

Az elmúlt 10 napban beindultak - negatív irányba - a változások az akváriumban.
Gondoltam, hogy nem úszom meg alga nélkül, de jöhetett volna később is :)

Az üvegen nagyobb mennyigésben megjelent a zöld poralga. Takaítás után mire feltöltöm már vissza is tapadt :(
Illetve a növényeken is megjelentek kisebb algafoszlányok ahol több fényt kap (a blyxa levelén nagyon szépen látszik) Némi fonal is van itt-ott.

Az alábbi változások voltak az emlúlt két hétben:
- egyenletlen CO (elromlott a mágnesszelep néhány hete, azóta folyamatosan megy általam "vezérelve")
- több áramszünet is volt az utóbbi időben, legutoljára 2 hete. Ez bizonyosan megviselte a szűrőkben lévő bacikat
- csökkentettem a vilgítás idejét (most kb 6 órát megy a 6x54W)
- elkeztem EasyCarbo-t adagolni (10ml/nap)
- leszedtem a fél akváriumnyi kagylótutajt a víz felszínéről

A tápozás jelenleg: mic-mac-EC 10ml/nap

Szóval elég sok változás volt, most pedig rá kellene jönnöm mi okozhatta.
Első körben javítom a CO-t és bekapcsolom az UV-t is majd jön egy alapos kaparás és vízcsere.
Remélem sikerül elbánni vele. Beszámolok...

István
 
Sziasztok!

Az elmúlt 10 napban beindultak - negatív irányba - a változások az akváriumban.
Gondoltam, hogy nem úszom meg alga nélkül, de jöhetett volna később is :)

Az üvegen nagyobb mennyigésben megjelent a zöld poralga. Takaítás után mire feltöltöm már vissza is tapadt :(
Illetve a növényeken is megjelentek kisebb algafoszlányok ahol több fényt kap (a blyxa levelén nagyon szépen látszik) Némi fonal is van itt-ott.

Az alábbi változások voltak az emlúlt két hétben:
  • egyenletlen CO (elromlott a mágnesszelep néhány hete, azóta folyamatosan megy általam "vezérelve")
  • több áramszünet is volt az utóbbi időben, legutoljára 2 hete. Ez bizonyosan megviselte a szűrőkben lévő bacikat
  • csökkentettem a vilgítás idejét (most kb 6 órát megy a 6x54W)
  • elkeztem EasyCarbo-t adagolni (10ml/nap)
  • leszedtem a fél akváriumnyi kagylótutajt a víz felszínéről

A tápozás jelenleg: mic-mac-EC 10ml/nap

Szóval elég sok változás volt, most pedig rá kellene jönnöm mi okozhatta.
Első körben javítom a CO-t és bekapcsolom az UV-t is majd jön egy alapos kaparás és vízcsere.
Remélem sikerül elbánni vele. Beszámolok...

István
Az üvegről algairtás számomra a legjobban carbós szivaccsal ment. Szerintem megér egy próbát Nálad is. :)
 
Higítottad valamilyen arányban? Gondolom víz alatt csináltad.

Kipróbálom, köszönöm.
Excelt használok, és nem hígítottam, pont azért, hogy tuti elvegyem a kedvét az algának, hogy visszatérjen.
A füvészkert vizét leengedtem, kb. 6 centi magasan maradt benne, majd carbóval átitatott szivaccsal megsikamikáztam. Hagytam kb. 4-5 percig állni/hatni, majd feltöltöttem az akvát.
Egyre figyelj, nehogy elkövesd azt a hibát, amit én tettem: kihagytam a sarkokat. Emiatt hamar előjött ismét az alga, így újra meg kellett ejtsem a dolgot. Víz le, üveget szivaccsal és a sarkoknak carbós fogkefével mentem neki. Azóta béke van.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére