• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech New Hope-Low-tech

zegigyerek

Főkertész
Sziasztok!
Majd egy éves kihagyás után úgy döntöttem, hogy újra megpróbálok összerakni egy akváriumot.
Jelenleg low-tech-re tervezem, de ezt ugye soha nem lehet tudni. Úgy válogattam össze a talajt, szűrőt, világítást, növényeket, melyek ehhez a vonalhoz megfeleljenek.
A technika:
40 l-es opti-white akvárium.
Eheim Ecco 2233 szivaccsal, 2 l Substrat Pro-val
Akrill csövek Dennerle Lilly Pipe-al.
Táptalaj: Jbl Florapol
Talaj: Jbl Sansibar black
Világítás: 2 db csiptethetős led lámpa. (van tartalékban egy Haqos Stellar 13 W lámpám, az még mehet fölé.)
Co2: most nincs, de van egy Tropica Co2 spray-s szettem, gondokodom még a berakásán.
Növények: Egyelőre gyêr a felhozatal, várok javaslatokat.
Tehát: Crypto, Monte carlo 2 doboz GA-s, Forrás és Jávai moha, GA-s Anubias mini.
Dekor: sziklák, előre áztatott mocsári fa. Ilyen néven árulják olcsón. Rögtön merül, nem színez, nem taknyosodik.[emoji4]
Élővilág: 8 db Amanda lazac, 4 db Rili garnéla, 2 db Helena. A garnéla állomány növelése tervben.
Tápozás: Tropica Specialized heti adagolás, Easy life carbo napi adagolás.
Röviden ennyi.
Az akvárium 2 napja indult beállt vízzel és bejáratott szűrővel, indító bacikkal, most csináltam egy 50%-os vízcserét. Nincs aktív talajom sem, ezért kérdezném, hogy az élőlények mikor mehetnek bele?
Képeket este lövök róla, majd kérnêk a scape-ben és a növényesítésben is segítséget.
 
Ha a víz is beállt és a szűrő is meg baktérium is van akkor el lehet gondolkodni szerintem este az élőlények visszarakásán. Várjuk a fotókat! :)
 
Szia!

Üdv újra köreinkben!

Talaj: Jbl Sansibar black
Használtam ezt a homokot, de csak dekor céllal.
Könnyen felkeveredik, nem szellőzik (sárszerűen összeáll), nem ültettem bele semmit (nem tűnik hozzá megfelelőnek), kíváncsi vagyok a tapasztalataidra!
Az élőlények szerintem is visszatehetők.
Jöhetnek a képek!

A.ttila
 
Szia!

Üdv újra köreinkben!


Használtam ezt a homokot, de csak dekor céllal.
Könnyen felkeveredik, nem szellőzik (sárszerűen összeáll), nem ültettem bele semmit (nem tűnik hozzá megfelelőnek), kíváncsi vagyok a tapasztalataidra!
Az élőlények szerintem is visszatehetők.
Jöhetnek a képek!

A.ttila
Akkor egy-két telefonos, rossz minőségű kép, jobbak hétfőn lesznek.
pixiz-24-10-2015-09_00_09_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

pixiz-24-10-2015-09_01_55_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

pixiz-24-10-2015-09_03_09_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Talán kellemes lak lesz az Amandáknak és garnéláknak.
Totál is lesz, de az majd csak a jó géppel.
 
Back
Oldal tetejére