• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes New dawn

Angelika

Kertész szaki
Sziasztok!

Ahogy egy másik topikban ígértem, próbálok összedobni egy naplót a tegnap reggel indult akváriumról.
Ezért is ez a cím, mert hajnalban keltem, és indítottam.

Voltaképpen nem is tudom, hogy hol kezdjem. Az akváriummal vagy, az előzményeivel?
Mégis inkább kezdem a szóban forgó akváriummal.

Maga az akvárium 50x30x30-as,45 liter.

Aljzat:
ADA Power Sand S
Amazonia
Amazonia Powder

Dekoráció:
Seiryu és red moor

Növények:
Proserpinaca palustris
Ludwigia arcuata
Pogostemon erectus
Helanthium quadricostatus
Eleocharis acicularis mini
Rotala Vietnam
Staurogyne repens
Parvula mini

Igyekeztem mindent beültetni, mert mindig is imádtam a sűrű, bokros akikat.

Technika:
Világítás:Audyssey D450 (remélem elég lesz;ezt még a régi 30 literesre vettem).

Egyelőre 16-19 óráig világítok;nem merek többet, mert elég világos a lakás.

Szűrő:Eheim Ecco pro 130 (szintén ahhoz vettem, de csak ennél üzemeltem be). A substrate pro felét raktam bele, és egy réteg perlonvattával elválasztva raktam bele Matrixot.

Nagynyomású CO2 1 bubi/sec., 8-18 óráig megy.

Oxigén megy 22-05 óráig, illetve 5-22-ig négyszer fél órát.

Tápot jelenleg nem adagolok.

Azt hiszem, hogy semmi nem maradt le.

További szép napot!
 

Attachments

  • IMG_20200215_124246.jpg
    IMG_20200215_124246.jpg
    219.8 KB · Megtekintések: 110
Szia, lehet, hogy en gondolkodom butan, de a mi lakasunk is eleg vilagos en megis 6 oraval kezdtem es tartom is a vilagitast. Szerintem ha nem napon van az aki ( ami nem jo otlet) akkor keves lesz a funek a feny. Kezdetben is kell a feny a novenyeknek. Nekem az ablaktol kb 1 meterre van az aki, de sosem okozott ez problemat. CO2t pedig egy oraval lampa bekapcs elott inditom es egy oraval lampa kikapcs elott zarom.
 
Szia!

Nap nem éri, mert annyira le van engedve a redőny, hogy nem tűz be.
Már be is kapcsoltam, igy még este 8-ig van 4,5 órája. Holnaptól meg feltolom 6-órára, és a CO2-t meg nem indítom reggel.

Köszönöm!
 
Sziasztok!

Ahogy egy másik topikban ígértem, próbálok összedobni egy naplót a tegnap reggel indult akváriumról.
Ezért is ez a cím, mert hajnalban keltem, és indítottam.

Voltaképpen nem is tudom, hogy hol kezdjem. Az akváriummal vagy, az előzményeivel?
Mégis inkább kezdem a szóban forgó akváriummal.

Maga az akvárium 50x30x30-as,45 liter.

Aljzat:
ADA Power Sand S
Amazonia
Amazonia Powder

Dekoráció:
Seiryu és red moor

Növények:
Proserpinaca palustris
Ludwigia arcuata
Pogostemon erectus
Helanthium quadricostatus
Eleocharis acicularis mini
Rotala Vietnam
Staurogyne repens
Parvula mini

Igyekeztem mindent beültetni, mert mindig is imádtam a sűrű, bokros akikat.

Technika:
Világítás:Audyssey D450 (remélem elég lesz;ezt még a régi 30 literesre vettem).

Egyelőre 16-19 óráig világítok;nem merek többet, mert elég világos a lakás.

Szűrő:Eheim Ecco pro 130 (szintén ahhoz vettem, de csak ennél üzemeltem be). A substrate pro felét raktam bele, és egy réteg perlonvattával elválasztva raktam bele Matrixot.

Nagynyomású CO2 1 bubi/sec., 8-18 óráig megy.

Oxigén megy 22-05 óráig, illetve 5-22-ig négyszer fél órát.

Tápot jelenleg nem adagolok.

Azt hiszem, hogy semmi nem maradt le.

További szép napot!

Ja igen... azt a zöld szívócsövet cserélni fogom rövidesen. :)
 
Hát, sajnos az Anubiasok nem bírták a ragasztót. Így néznek ki, és lifegnek a levelek. :(
View attachment 87685

Olyan, mintha kiszívta volna a leveleket. Remélem, hogy hoz új hajtásokat, ami megmarad.
Nincs köze a ragasztáshoz. Az Anubiasok gyakran elolvadnak, ha új környezetbe kerülnek. Általában túlélik, és rizómáról újra hajtanak, de nincs rá garancia. Türelmesen várni kell. Mást úgysem tehetsz... :(
 
Sziasztok!

Hat naposak lettünk. Ha az egyéjszakás fóliázást is nézzük, akkor pont egy hetesek. Ma már full RO vízzel cseréltem vizet, és megkezdtem a tápozást, ugyanis szépen elkezdtek növekedni a növények. IMG_20200221_100827.jpgIMG_20200221_100851.jpgIMG_20200221_101002.jpg

A Helanthium quadricostatusból kellett is kiszednem, mert úgy ítéltem meg, hogy el fog nyomni mindent. Így 1-2 bokor átkerült a régibe.
Az volt a tervem, hogy szétszedem, miután átkölteztettem a lakókat, és újra indítom. De legyűrtem a cyanot,és úgy tűnik, hogy a planáriát is. A vizem is kristály tiszta. Mondjuk sok növény nincs benne, mert minden kipusztult.
Nos tehát, úgy döntöttem, hogy így újra növényesítem.
 
Sziasztok, szép estét!

Növögetünk, növögetünk. Lassan lehet nyírni.Úgy érdemben semmi változás,ammónia és nitrit az egekben. Macrot kicsit visszavettem, mert iszonyatosan magas volt a minden. Foszfát, nitrát, kálium is.
Viszont véleményekre lennék kíváncsi a Quadricostatussal kapcsolatban. Nem lesz túl nagy? Nekem olyan, mintha kicsit elnyomná a staut.Ráadásul terjed, mint az ebola. 😁IMG_20200225_203914.jpgIMG_20200225_203235.jpg
 
Sziasztok, szép estét!

Növögetünk, növögetünk. Lassan lehet nyírni.Úgy érdemben semmi változás,ammónia és nitrit az egekben. Macrot kicsit visszavettem, mert iszonyatosan magas volt a minden. Foszfát, nitrát, kálium is.
Viszont véleményekre lennék kíváncsi a Quadricostatussal kapcsolatban. Nem lesz túl nagy? Nekem olyan, mintha kicsit elnyomná a staut.Ráadásul terjed, mint az ebola. 😁View attachment 88128View attachment 88129

A stau biztos nem lesz hálás az árnyékért, amit vet majd rá. Szerintem a levelei is elég nagyok ehhez a scape-hez.
 
Sziasztok, szép estét!

Növögetünk, növögetünk. Lassan lehet nyírni.Úgy érdemben semmi változás,ammónia és nitrit az egekben. Macrot kicsit visszavettem, mert iszonyatosan magas volt a minden. Foszfát, nitrát, kálium is.
Viszont véleményekre lennék kíváncsi a Quadricostatussal kapcsolatban. Nem lesz túl nagy? Nekem olyan, mintha kicsit elnyomná a staut.Ráadásul terjed, mint az ebola.

Szia! Ez még nem is a kifejlett állapota, akár 25-30 cm hosszú leveleket is növeszt sűrűn, bokrosan. Minden irányba próbál terjedni az indáival, ne engedd, terelgetni kell. Ekkora akváriumban inkább háttérnövénynek való, de viszont ha kifejlődik, és egy adott területen tudod tartani, nagyon szép növény, illik ebbe az aksiba. Ha van elég gyökértáp, amit idővel pótolni kell, sokáig megmarad. Nekem nagy kedvencem. :)
 
A stau biztos nem lesz hálás az árnyékért, amit vet majd rá. Szerintem a levelei is elég nagyok ehhez a scape-hez.
Igen, én is így éreztem. Akkor kiszedem. Ha esetleg valaki szeretne ilyet ültetni,szívesen odaadom. Akkor bent hagyom péntekig. Utána kiveszem, mert nagyon legyökeresedik.
 
Nézegettem reggel, és csak megtartok hátul 1-2 tövet. Próbálom hátra szorítani, a pogostemon erectus és a ludwigia arcuata között jó lehet. Majd terelgetem,levágom az oldalhajtásokat, ha olyan irányba akar menni. Különben szép. Azért is ültettem, mert képeken nagyon tetszett.
 
Ma megpróbálkoztam újra az Anubiasokkal, került be egy cserép petite és egy bonsai. Valamint egy Bucephalandra és egy Microsorum pteropus trident.
Rámértem a vízparaméterekre is:
KH 2
pH 6
Ebből következtetve kicsit magas a CO2, úgyhogy visszavettem.
De van értelme ezzel így két hetesen foglalkozni? És mitől ilyen lágy a vizem? Fog ez keményedni? A régiben 4-es.IMG_20200228_134011.jpg
 
Sziasztok!

21 naposak lettünk. Sok minden nem történt az elmúlt egy hét alatt. Csupán megint tönkre ment az Anubiasom fele. Eddig még csak a fele. Viszont minden más jól érzi magát, gyönyörűen nőnek.
Ma már kicsit megmetszettem a Rotala HRA-t, és bedugdostam, hadd sűrűsödjön,valamint megkezdtem a garnélák áttelepítését.
Sajnos a Rotala nem nagyon akar pirosodni.

Ui:valamiért nem tudok képet beszúrni.
 
Sziasztok!

21 naposak lettünk. Sok minden nem történt az elmúlt egy hét alatt. Csupán megint tönkre ment az Anubiasom fele. Eddig még csak a fele. Viszont minden más jól érzi magát, gyönyörűen nőnek.
Ma már kicsit megmetszettem a Rotala HRA-t, és bedugdostam, hadd sűrűsödjön,valamint megkezdtem a garnélák áttelepítését.
Sajnos a Rotala nem nagyon akar pirosodni.

Ui:valamiért nem tudok képet beszúrni.
Most sikerül.
 

Attachments

  • IMG_20200307_160120.jpg
    IMG_20200307_160120.jpg
    262.9 KB · Megtekintések: 56
A kH nem igazán érdekes egy növényes akváriumban. A gH annál inkább. Jó lenne azt mérni. TDS mérőd és gH+ porod van?
Az aktív talajok kezdetben lefelé viszik a keménységet és a pH-t is. Érdemes mérni és úgy állítani. Ránézésre nem elég az a pár kő, hogy visszasózzon, de ez nem biztos, ezért kell mérni.

A CO2 most mennyit megy pontosan?
Lámpa előtt 2-4 óra elég ha bekapcsol.

Én a levegőztetést nem támogatom. Az ADA is csak azért csinálja, mert napközben őrült módjára tolják a CO2-t és nap végére közel járnak a mérgező szinthez. Ha normálisan adagolod a CO2-t, akkor szerintem felesleges a levegőztetés, annál is inkább mert nagyon rángatja a pH-t.
Ha még is levegőztetnél, akkor rövidebb ideig.

Az Anubias szinte mindent kibír. Tapasztalatom szerint még akkor sem dobálja a leveleit, ha teljesen más vízbe kerül.
Amit nem bír:
- ha a rizómája a talajba kerül
- vegyszerek (pl. Carbo)
Inkább az árnyékot szereti. Kötözni érdemes vagy beszorítani fák vagy kövek közé. Ha a talajra akarod rakni, akkor legjobb egy pici kőre kötözni és berakni.
 
A kH nem igazán érdekes egy növényes akváriumban. A gH annál inkább. Jó lenne azt mérni. TDS mérőd és gH+ porod van?
Az aktív talajok kezdetben lefelé viszik a keménységet és a pH-t is. Érdemes mérni és úgy állítani. Ránézésre nem elég az a pár kő, hogy visszasózzon, de ez nem biztos, ezért kell mérni.

A CO2 most mennyit megy pontosan?
Lámpa előtt 2-4 óra elég ha bekapcsol.

Én a levegőztetést nem támogatom. Az ADA is csak azért csinálja, mert napközben őrült módjára tolják a CO2-t és nap végére közel járnak a mérgező szinthez. Ha normálisan adagolod a CO2-t, akkor szerintem felesleges a levegőztetés, annál is inkább mert nagyon rángatja a pH-t.
Ha még is levegőztetnél, akkor rövidebb ideig.

Az Anubias szinte mindent kibír. Tapasztalatom szerint még akkor sem dobálja a leveleit, ha teljesen más vízbe kerül.
Amit nem bír:
- ha a rizómája a talajba kerül
- vegyszerek (pl. Carbo)
Inkább az árnyékot szereti. Kötözni érdemes vagy beszorítani fák vagy kövek közé. Ha a talajra akarod rakni, akkor legjobb egy pici kőre kötözni és berakni.

A GH-m 7,a TDS pedig 219.Tiszta RO vizet sózok vissza. CO2 indul délben, a világítás pedig délutá 2-kor.Este pedig megy 7-ig,a világítás pedig 8-kor kapcsol le. Mondjuk mire teljesen kimegy a csövekből a gáz, az inkább fél 8.
Nem tudom, hogy mi lehet nálam az Anubiasokkal. Csak a fára ragasztottam, talajba nem került. Indításkor is szétmáltak a rizómák.Elkezdi a levél száránál, és teljesen szétfonnyad. Mikor kiszedem, még büdös is. Olyan rohadt növény szaga van. Pedig carbót sem kapott még, mikor már elkezdte. Lehet, hogy korábban kellene lekapcsolni a CO2-t? Nem sokkal, egy fél órával. Vagy tovább világítani? Vagy ahogy mondod az ingadozó PH a levegő miatt?
Az oxigén már csak 1-1 órákra kapcsol be, de akkor kilövöm. Csak olastam itt valahol, hogy jótékony hatással van a bacikra meg a növényekre is éjjel.
 
A GH-m 7,a TDS pedig 219.Tiszta RO vizet sózok vissza. CO2 indul délben, a világítás pedig délutá 2-kor.Este pedig megy 7-ig,a világítás pedig 8-kor kapcsol le. Mondjuk mire teljesen kimegy a csövekből a gáz, az inkább fél 8.
Nem tudom, hogy mi lehet nálam az Anubiasokkal. Csak a fára ragasztottam, talajba nem került. Indításkor is szétmáltak a rizómák.Elkezdi a levél száránál, és teljesen szétfonnyad. Mikor kiszedem, még büdös is. Olyan rohadt növény szaga van. Pedig carbót sem kapott még, mikor már elkezdte. Lehet, hogy korábban kellene lekapcsolni a CO2-t? Nem sokkal, egy fél órával. Vagy tovább világítani? Vagy ahogy mondod az ingadozó PH a levegő miatt?
Az oxigén már csak 1-1 órákra kapcsol be, de akkor kilövöm. Csak olastam itt valahol, hogy jótékony hatással van a bacikra meg a növényekre is éjjel.
Másodszorra is ragasztottad?
Csak azért, mert a ragasztó is egyfajta vegyszer.
 

Hasonló topikok

Válaszok
244
Megtekintések
14K
Back
Oldal tetejére