• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes New dawn

Angelika

Kertész szaki
A GH-m 7,a TDS pedig 219.Tiszta RO vizet sózok vissza. CO2 indul délben, a világítás pedig délutá 2-kor.Este pedig megy 7-ig,a világítás pedig 8-kor kapcsol le. Mondjuk mire teljesen kimegy a csövekből a gáz, az inkább fél 8.
Nem tudom, hogy mi lehet nálam az Anubiasokkal. Csak a fára ragasztottam, talajba nem került. Indításkor is szétmáltak a rizómák.Elkezdi a levél száránál, és teljesen szétfonnyad. Mikor kiszedem, még büdös is. Olyan rohadt növény szaga van. Pedig carbót sem kapott még, mikor már elkezdte. Lehet, hogy korábban kellene lekapcsolni a CO2-t? Nem sokkal, egy fél órával. Vagy tovább világítani? Vagy ahogy mondod az ingadozó PH a levegő miatt?
Az oxigén már csak 1-1 órákra kapcsol be, de akkor kilövöm. Csak olastam itt valahol, hogy jótékony hatással van a bacikra meg a növényekre is éjjel.
Azért is érdekes ez a jelenség
Másodszorra is ragasztottad?
Csak azért, mert a ragasztó is egyfajta vegyszer.
Igen, másodszorra is. Attól lehet? :(

Angelika

Kertész szaki
Sziasztok!

Elég régen nem jelentkeztem,ennek volt több oka is.
Az egyik, hogy nem nagyon történt semmi. Hagytam mindent, hadd nőjön minden az égig, és imádkoztam, hogy megmaradjanak a növényeim.
Most igazítottam a Rotala Vietnamon. Viszont sajnos nem akar pirosodni. Illetve a Stau ismét szana-szét foszlik. Mellékelek egy fotót. Ugyanez volt régen is. Akkor nem volt csepp tesztem, most viszont megnéztem, és a vas 0,8-1,0 körül van. Okozhatja ez?
Az Anubiasból 3 tövecske megmaradt, azok szépek, egészségesek.
Van ugyan egy kis zöld pontalga rajtuk, de semmi komoly. Az az üvegen is van. IMG_20200329_115111.jpg

IMG_20200329_131135.jpg

evavigh

Mágus
Sziasztok!

Elég régen nem jelentkeztem,ennek volt több oka is.
Az egyik, hogy nem nagyon történt semmi. Hagytam mindent, hadd nőjön minden az égig, és imádkoztam, hogy megmaradjanak a növényeim.
Most igazítottam a Rotala Vietnamon. Viszont sajnos nem akar pirosodni. Illetve a Stau ismét szana-szét foszlik. Mellékelek egy fotót. Ugyanez volt régen is. Akkor nem volt csepp tesztem, most viszont megnéztem, és a vas 0,8-1,0 körül van. Okozhatja ez?
Az Anubiasból 3 tövecske megmaradt, azok szépek, egészségesek.
Van ugyan egy kis zöld pontalga rajtuk, de semmi komoly. Az az üvegen is van. View attachment 89755

View attachment 89756

Az a 0,8-1 elég sok, gátolhatja a foszfát felvételét. 0,2-0,3-as vas érték bőven elég lenne.

Angelika

Kertész szaki
Visszavettem a tápozást 2,4 millire. Tegnap már csak annyit adtam. Illetve most reggel nem is tápoztam. Mérek gyakrabban, és ha az adatok úgy kérik, akkor még veszek vissza.

Angelika

Kertész szaki
Sziasztok!

Sajnos eléggé megkopaszodott a Stau,de úgy néz ki,hogy megàll.És jönnek màr új hajtàsok.
Van néhàny apró csigàm is.Megvàrom,hogy mi lesz belőlük,ha olyanok,akkor àtteszem őket a törpe gömbhalakhoz.
És hoztam egy képet egy kis petés garniról.Úgy làtszik,hogy jól érzik magukat.🙂 IMG_20200408_195139.jpg IMG_20200408_195240.jpg

Angelika

Kertész szaki
Sziasztok, szép estét!

Ismét túl vagyunk egy Rotala Vietnam nyíráson. Lassan a karácsonyi mohát is nyírni kéne, mert nagyon kezd elvadulni. Csak félek, mert ha elúszik, akkor ki ő nekem bárhol.
A Stau viszont kezdi összeszedni magát;örülök. És a Hygrophila is terjed.
Sajnos történt rossz is. Tegnap tűnt fel, hogy hiányzik egy Galaxyn, és az öreg Otom. A Galaxyt ma megtaláltam. Kiugrott. Az Oto nincs meg😒
Többiek jól vannak, épp vacsiznak. IMG_20200427_195733.jpg IMG_20200426_130404.jpg IMG_20200427_195909.jpg

Hasonló topikok

D
Válaszok
172
Megtekintések
11K
Oldal tetejére