• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes New dawn

A GH-m 7,a TDS pedig 219.Tiszta RO vizet sózok vissza. CO2 indul délben, a világítás pedig délutá 2-kor.Este pedig megy 7-ig,a világítás pedig 8-kor kapcsol le. Mondjuk mire teljesen kimegy a csövekből a gáz, az inkább fél 8.
Nem tudom, hogy mi lehet nálam az Anubiasokkal. Csak a fára ragasztottam, talajba nem került. Indításkor is szétmáltak a rizómák.Elkezdi a levél száránál, és teljesen szétfonnyad. Mikor kiszedem, még büdös is. Olyan rohadt növény szaga van. Pedig carbót sem kapott még, mikor már elkezdte. Lehet, hogy korábban kellene lekapcsolni a CO2-t? Nem sokkal, egy fél órával. Vagy tovább világítani? Vagy ahogy mondod az ingadozó PH a levegő miatt?
Az oxigén már csak 1-1 órákra kapcsol be, de akkor kilövöm. Csak olastam itt valahol, hogy jótékony hatással van a bacikra meg a növényekre is éjjel.
Azért is érdekes ez a jelenség
Másodszorra is ragasztottad?
Csak azért, mert a ragasztó is egyfajta vegyszer.
Igen, másodszorra is. Attól lehet? :(
 
Sziasztok!

Elég régen nem jelentkeztem,ennek volt több oka is.
Az egyik, hogy nem nagyon történt semmi. Hagytam mindent, hadd nőjön minden az égig, és imádkoztam, hogy megmaradjanak a növényeim.
Most igazítottam a Rotala Vietnamon. Viszont sajnos nem akar pirosodni. Illetve a Stau ismét szana-szét foszlik. Mellékelek egy fotót. Ugyanez volt régen is. Akkor nem volt csepp tesztem, most viszont megnéztem, és a vas 0,8-1,0 körül van. Okozhatja ez?
Az Anubiasból 3 tövecske megmaradt, azok szépek, egészségesek.
Van ugyan egy kis zöld pontalga rajtuk, de semmi komoly. Az az üvegen is van. IMG_20200329_115111.jpg


IMG_20200329_131135.jpg
 
Sziasztok!

Elég régen nem jelentkeztem,ennek volt több oka is.
Az egyik, hogy nem nagyon történt semmi. Hagytam mindent, hadd nőjön minden az égig, és imádkoztam, hogy megmaradjanak a növényeim.
Most igazítottam a Rotala Vietnamon. Viszont sajnos nem akar pirosodni. Illetve a Stau ismét szana-szét foszlik. Mellékelek egy fotót. Ugyanez volt régen is. Akkor nem volt csepp tesztem, most viszont megnéztem, és a vas 0,8-1,0 körül van. Okozhatja ez?
Az Anubiasból 3 tövecske megmaradt, azok szépek, egészségesek.
Van ugyan egy kis zöld pontalga rajtuk, de semmi komoly. Az az üvegen is van. View attachment 89755


View attachment 89756

Az a 0,8-1 elég sok, gátolhatja a foszfát felvételét. 0,2-0,3-as vas érték bőven elég lenne.
 
Visszavettem a tápozást 2,4 millire. Tegnap már csak annyit adtam. Illetve most reggel nem is tápoztam. Mérek gyakrabban, és ha az adatok úgy kérik, akkor még veszek vissza.
 
Sziasztok!

Sajnos eléggé megkopaszodott a Stau,de úgy néz ki,hogy megàll.És jönnek màr új hajtàsok.
Van néhàny apró csigàm is.Megvàrom,hogy mi lesz belőlük,ha olyanok,akkor àtteszem őket a törpe gömbhalakhoz.
És hoztam egy képet egy kis petés garniról.Úgy làtszik,hogy jól érzik magukat.🙂IMG_20200408_195139.jpgIMG_20200408_195240.jpg
 
Sziasztok, szép estét!

Ismét túl vagyunk egy Rotala Vietnam nyíráson. Lassan a karácsonyi mohát is nyírni kéne, mert nagyon kezd elvadulni. Csak félek, mert ha elúszik, akkor ki ő nekem bárhol.
A Stau viszont kezdi összeszedni magát;örülök. És a Hygrophila is terjed.
Sajnos történt rossz is. Tegnap tűnt fel, hogy hiányzik egy Galaxyn, és az öreg Otom. A Galaxyt ma megtaláltam. Kiugrott. Az Oto nincs meg😒
Többiek jól vannak, épp vacsiznak. IMG_20200427_195733.jpgIMG_20200426_130404.jpgIMG_20200427_195909.jpg
 

Hasonló topikok

Válaszok
244
Megtekintések
14K
Back
Oldal tetejére