• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Neonos akvárium fal

M. László

Nézelődő
Sziasztok,

Kezdő akvakertészes vagyok, így bocsássatok meg nekem, ha

1) hülyeségeket írok
2) rossz helyre írok
3) nem elég vagy megfelelő információt írok

Úgy hallottam, ide lehet leírni a terveket, amit én most meg is tennék....mivel 70L-es akvi után váltanék "kicsit" nagyobbra, lehet hogy ezt-azt alul fogok méretezni...

Tehát
Mikor nejemmel megvettük a jelenlegi házunkat, pillanatok alatt eldöntött ténnyé vált az, hogy egy (az ebédlőt és egy közlekedő folyosót elválasztó) falon tátongó boltíves lyukból akváriumfalat szeretnénk. A fal mérete közel
130cm x 42.5 cm x cirka 100cm magas (eztán jön a boltív)

Jó nagy tér, jó nagy hely pár uszonyosnak...a gond ott kezdődik, hogy kb 50centitől kezdődik.....tehát aránylag alacsonyan, így már most félek attól, hogy a véletlen beletérdelés vagy megkoccintás áldozata lesz....remélem nem.

Terveimben az szerepel, hogy a 130cm-es térből, 80 centit elvisz az akvi és a maradék nem egész 50 centi a falat és az akváriumot körbeburkoló bútorlapnak a külső szűrőnek és a haltáp és egyéb eszközök elrejtésre szolgáló területnek maradna.

Mivel az épület 80 éves, nem várható el hogy a derékszög derékszög legyen, így a várható némi hézag a fal és az akvi között, ezért a bútorlap (fóliázva, élfóliázva...remélem nem rohad be) amivel talán tartani tudom a derékszögeket...a hézagokat meg majd kifugázom (DELAP nevű csoda van a falon, így a fuga -ragasztó- nem fog elütni. Illetve az akvi alatt és mellett végigfutó bútorlap éleire erősítek takaró léceket, ami a fal-akvárium átmenetet hivatott takarni, így ezek a "díszlécek", takaró lécek ki fognak lógni egy lapvastagsággal a fal síkjától.

Eddíg pultos elképzelésünk volt (az akvi tetejére egy vastagabb, íves szélű munkalap) de tegnap, mikoris fórumtárs jóvoltából megismertem a HQI Reflektorokat, most úgy tűnik, újra kell gondolnom a terveimet.
Most úgy tűnik, hogy pult nem lesz az akvi felett, inkább egy aluminium profillal áthidalom a 130centit (a két bútorlap oldalfalig) majd arra aggatom a refit....a keletkező hő így felfelé el tud szállni. A bútorlap belső oldalára 2x1méter talán kék, talán RGB ledszalagot tervezek ragasztani, ami nem az akvit, inkább az "építmény" fölé világítana, derengő fénybe borítva a felete ívelő boltíves falat...ez használható lesz éjszakai irányfénynek is ... éjjel a hálószobából kilépve pont annyi fényt biztosítana, hogy ne essek át a macska játékain, vagy magában a macskában...

Egy Eheim 2324 mellé kerestem egy megfizethető árú fénykeltő eszközt, de most úgy tűnik ár-érték-fogyasztás alapján egy 70W-os HQI reflektor lesz a befutó...de szívesen veszek még tippeket, semmi sincs kőbe vésve...de 1-2 hónapon belül el szeretnék készülni.

Az akvárium -ami a héten remélhetőleg elkészül- 80x42.5x70 -es lesz....a 70 centi (ami valójában szerintem MAXIMUM 65 centi lesz) vízfal átvilágítására talán eléglesz az a reflektor.

Neonhalas akváriumot tervezünk, szeretem a neonhal-raj látványát....tudtommal azok a sötétebb területeket jobban szeretik, így a sötét talaj, sötétebb bújók mellé szerintem ez a fény elég lesz. A növényeket kell jól eltalálni, amik igénytelenebbek...ehhez majd szeretném a segítségeteket kérni.


Ennyit most kedves naplóm...majd még írok! :)
 
Szia!

Üdv a naplózók között! :)

Ez elég izgalmasan hangik, képed van a leendő helyszínről?
 
Üdv!
nagyon jó elképzelés térelválasztónak építeni akváriumot.
Arra kell majd ötletelned így olvasva a sorokat, hogy az algásodással mit kezdesz, hogy kerülöd el. Hogy ha kétoldalról jön a természetes világosság, az okozhat izgalmakat.

Egy helyszínkép sokat segítene, hajrá:)

sok sikert!
 
Szia!

Üdv a naplózók között! :)

Ez elég izgalmasan hangik, képed van a leendő helyszínről?

De van! :)


IMG_20151103_45540_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Középen a konnektort el kell szeparálnom (ezért lesz egy bútorlap szeparátor az akvi és a szűrő közé...a szűrő csöveit a megfelelő magasságon kivágott lukon keresztül küldöm át a tankhoz.)
Jelen pillanatban egy aldis mozgásérzékelős LED-es éjszakai fény van ott...és kell is....vak sötét lenne...a lámpa kapcsoló meg a falon :D (nem, nem ott, ahol kilépnék a hálószobából....kb onnan lett fényképezve vagyis még 2méterrel hátrébb..na ott az ajtó...mire odaérnék a lámpakapcsolóhoz, 2szer agyontiprom a macskát...


Tehát a project az, hogy ide az akvi, körbe kibélelem bútorlappal, hogy annak élébe fúrkálva, a fal-üveg határt takarni tudjam...a tulsó oldalon lenne egy kb 30centis bútorlap borítás (ami takarja a szűrőt és az eszközöket (ugye a 80centis akvin túli területet..azt kis ajtócskaként szerelném fel.)
A tető részre -így, hogy újragondoltuk, és letettünk a pultos megoldásról- szerintem újabb bútorlap lenne, ami felfele tudna nyílni...aminek segítségével elérhetővé válna az akvárium felülről...illetve ez a felfele nyíló bútorlap takarná az akvi feletti HQI refit is ....ezt ugye mindkét oldalról elérhetővé teszem....a bútorlapok között a refi által felfűtött levegő szépen el tud szállni..illetve a két bútorlap közé ízléses RGB ledcsík -ami a boltívet világítaná meg!- mehet, hogy átvegye az Aldi-gazdaságos irányfény szerepét...és éjszakai derengő fényt adjon.... ez a terv... :)
 
Utoljára módosított:
Üdv!
nagyon jó elképzelés térelválasztónak építeni akváriumot.
Arra kell majd ötletelned így olvasva a sorokat, hogy az algásodással mit kezdesz, hogy kerülöd el. Hogy ha kétoldalról jön a természetes világosság, az okozhat izgalmakat.

Egy helyszínkép sokat segítene, hajrá:)

sok sikert!

Természetes fény nagyon nem sok van....természetesen van fény, de sosem süt úgy igazából oda a nap...
 
Azt kérdezném: nincs esetleg a boltív valamelyik oldalán lehetőséged egy kis szekrény elhelyezésére a technikának és a bazárnak? (szűrő, esetleg később CO2 palack, tápok, csipeszek, vödör, slag, stb, stb)
Nagy valószínűséggel kb 35-40 cm-ben elfér minden és akkor a teljes szélességben lehet az akvárium. Sokkal szebb lenne.
A 70W-os HQI-t kevésnek érzem ekkora akvához még low tech-ben is. Szerintem 2 db-al számolj minimum, de ha komolyabb növényeket is szeretnél, akkor inkább 2x150W lenne az ideális.
 
Azt kérdezném: nincs esetleg a boltív valamelyik oldalán lehetőséged egy kis szekrény elhelyezésére a technikának és a bazárnak? (szűrő, esetleg később CO2 palack, tápok, csipeszek, vödör, slag, stb, stb)
Nagy valószínűséggel kb 35-40 cm-ben elfér minden és akkor a teljes szélességben lehet az akvárium. Sokkal szebb lenne.
A 70W-os HQI-t kevésnek érzem ekkora akvához még low tech-ben is. Szerintem 2 db-al számolj minimum, de ha komolyabb növényeket is szeretnél, akkor inkább 2x150W lenne az ideális.

Szia,

Sajnos nem fér el..én is sokat törtem a fejem ezzel kapcsolatban, sokkal ütősebb lenne, ha az egész fal akvárium lenne, de sajnos nem....látható a képen, a túloldalon egy kb 5 centis csík van, és ott a fal..másik oldal meg teljesen kizárt, ott egy átjáró folyosó (ezen az oldalon) illetve egy ebédlőasztal (a túloldalon) sajnos kis polc, szekrény, bútor nem fér el.... :(


Szóval 70W kevés? :S
Tudom hogy a fórum alapvetően a növényekről szól, így Ti nagyon képben vagytok a növények igényeivel....növény szerintem minimális lenne....talán ami lesz majd bújó, akörül lenne szálasnövény vagy valami más, kevés...ezért a CO nemhiszem hogy szükséges lesz...illetve -kis akvink van, ezeknek elég táptabletta :D - ha kell, valami tápoldattal meglocsolnám...sajnos az az elszeparált 30-35 centi muszáj lesz a túlsó oldalon...pedig nagyon meg fogja bontani a látványt...

:(

70W-al szeretnék kezdeni -sajnos amennyire tudom, azért minimalizálnám a költségeket....-tudom, ha spórolni akarok, ne tartsak akváriumot- majd meglátjuk mi lesz az eredmény....azt' ha kevésnek bizonyul, mellérakok mégegy 70-est....a bútorlap mindent eltakar...be fog férni :)
 
Sajnos nem fér el..én is sokat törtem a fejem ezzel kapcsolatban, sokkal ütősebb lenne, ha az egész fal akvárium lenne, de sajnos nem....látható a képen, a túloldalon egy kb 5 centis csík van, és ott a fal..másik oldal meg teljesen kizárt, ott egy átjáró folyosó (ezen az oldalon) illetve egy ebédlőasztal (a túloldalon) sajnos kis polc, szekrény, bútor nem fér el....
Mi lenne, ha eltüntetnéd a boltív alatt a falat egészen a padlóig, építenél egy szekrényt az akvárium aló a technikának (és az apró de sok helyet foglaló lomoknak)? Ha elég magas (hogy beférjen egy szűrő) bútort sikerül betuszkolni, a fal vastagsága/bútor mélysége miatt igazán tágas szekrényed lenne/lehetne. Így növelni is lehetne a 80 centit, csak a csöveknek helyet hagyva. De ha már készül az akvárium...
 
Mi lenne, ha eltüntetnéd a boltív alatt a falat egészen a padlóig, építenél egy szekrényt az akvárium aló a technikának (és az apró de sok helyet foglaló lomoknak)? Ha elég magas (hogy beférjen egy szűrő) bútort sikerül betuszkolni, a fal vastagsága/bútor mélysége miatt igazán tágas szekrényed lenne/lehetne. Így növelni is lehetne a 80 centit, csak a csöveknek helyet hagyva. De ha már készül az akvárium...

Szia,

Sajnos a hely az adott...sem én sem a párom nem szeretne újfent kőműves munkát a lakásban (elég volt az, amit eddíg csináltunk/tak)...így ebből kell kihozni a maximumot.
H
 
Na, látod milyen jó, hogy naplót nyitottál (y). Egyből mennek az ötletelések :) Én is ezt folytatnám:

Nem szeretném megreformálni az ötleteteket (ami egyébként jól hangzik), de mégis :) Továbbra is azt mondom, hogy a nagy üvegmagasság + oldalra építkezés nem előnyös üzemeltetés szempontjából (sem). Sorolom, még miért: A szűrőnek alacsonyabban kell lennie, mint a ki/befolyók. Így ha oldalra építenél szekrényt, csak a szűrő fölé tudnál polcot csinálni az eszközök tárolásához, melyen át kellene vezetned a csövezést. Vertikálisan nem nagyon tudod kitölteni az akváriumot sem növényekkel, sem dekorációval. A fény eloszlása nem lesz egyenletes a nagy mélységben. A lámpa - ha az akvárium fölé középre helyezed el - nem lesz tengelyesen szimmetrikus a boltív görbületével. A halak kiúszótere inkább horizontális, minél hosszabban úsznak, annál szebb látványt nyújthatnak. Stb-stb.

Szóval arra biztatnálak, inkább legyen faltól falig akvárium és a technika kerüljön az üveg alá. Persze, ha ez szemben áll az elképzelt látvánnyal, akkor nem szóltam. Ha nem tervezel CO2-t, tulajdonképpen a szűrő lesz a legmagasabb eszköz, aminek el kell férnie, így 50 cm-ben lazán megúszhatod a dolgot. Így is lenne lehetőséged egy 130x42x50 cm akváriumra, aminél meg nem kellene tovább agyalni, mert az ilyen méretekről rengeteg infó van a fórumon, ez mondhatni sztenderd méretarány. A boltívben pedig elférne egy hagyományos 90 cm-es lámpa is, vagy akár a HQI is. De így - "csökkentett" magassággal - már újra képbe kerülhet a led is..

Ezzel a verzióval is van 2 gond (minden más szempontból előnyös). Az egyik, hogy kevés hely marad fent a benyúlkálásra, ezt még mérlegeld (bár így már nem kell olyan mélyre nyúlni). A másik, hogy hol vezeted el a szűrőcsöveket? Erre van ötletem, bár furcsán hangozhat. Adja magát, hogy legyen 5 centivel rövidebb az akvárium és nincs gond, vagy a csúnyább megoldás, hogy vésel a falba (oldalt) neki horonyt. Ez kókány megoldás ugyan, de semmi nem látszana belőle, mert a vízzel feltöltött akváriumnál oldalt már csak tükröződést látsz.

Ha az eredeti - nagy magasságú - verzióra építesz és a későbbiekben derül ki, hogy valami nem működik (legyen az a belenyúlkálás, vagy a fény, vagy szűrés, bármi..) akkor kudarcba fullad az egész projekt. Ha maradsz a hagyományos elrendezésnél, akkor idővel simán eszközölhetsz kisebb változtatásokat.
Fontold meg a fentieket és a csevejt az átgondolt verzióra épített ötleteléssel fogjuk folytatni a fórumtársakkal... hozzáteszem, mi is szívesen látnánk valami rendhagyó dolgot.
És hogy tovább piszkáljam a fantáziádat, mutatok még valamit: Inspiráció | Page 34 | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community
 
Na, látod milyen jó, hogy naplót nyitottál (y). Egyből mennek az ötletelések :) Én is ezt folytatnám:

Nem szeretném megreformálni az ötleteteket (ami egyébként jól hangzik), de mégis :) Továbbra is azt mondom, hogy a nagy üvegmagasság + oldalra építkezés nem előnyös üzemeltetés szempontjából (sem). Sorolom, még miért: A szűrőnek alacsonyabban kell lennie, mint a ki/befolyók. Így ha oldalra építenél szekrényt, csak a szűrő fölé tudnál polcot csinálni az eszközök tárolásához, melyen át kellene vezetned a csövezést. Vertikálisan nem nagyon tudod kitölteni az akváriumot sem növényekkel, sem dekorációval. A fény eloszlása nem lesz egyenletes a nagy mélységben. A lámpa - ha az akvárium fölé középre helyezed el - nem lesz tengelyesen szimmetrikus a boltív görbületével. A halak kiúszótere inkább horizontális, minél hosszabban úsznak, annál szebb látványt nyújthatnak. Stb-stb.

Szóval arra biztatnálak, inkább legyen faltól falig akvárium és a technika kerüljön az üveg alá. Persze, ha ez szemben áll az elképzelt látvánnyal, akkor nem szóltam. Ha nem tervezel CO2-t, tulajdonképpen a szűrő lesz a legmagasabb eszköz, aminek el kell férnie, így 50 cm-ben lazán megúszhatod a dolgot. Így is lenne lehetőséged egy 130x42x50 cm akváriumra, aminél meg nem kellene tovább agyalni, mert az ilyen méretekről rengeteg infó van a fórumon, ez mondhatni sztenderd méretarány. A boltívben pedig elférne egy hagyományos 90 cm-es lámpa is, vagy akár a HQI is. De így - "csökkentett" magassággal - már újra képbe kerülhet a led is..

Ezzel a verzióval is van 2 gond (minden más szempontból előnyös). Az egyik, hogy kevés hely marad fent a benyúlkálásra, ezt még mérlegeld (bár így már nem kell olyan mélyre nyúlni). A másik, hogy hol vezeted el a szűrőcsöveket? Erre van ötletem, bár furcsán hangozhat. Adja magát, hogy legyen 5 centivel rövidebb az akvárium és nincs gond, vagy a csúnyább megoldás, hogy vésel a falba (oldalt) neki horonyt. Ez kókány megoldás ugyan, de semmi nem látszana belőle, mert a vízzel feltöltött akváriumnál oldalt már csak tükröződést látsz.

Ha az eredeti - nagy magasságú - verzióra építesz és a későbbiekben derül ki, hogy valami nem működik (legyen az a belenyúlkálás, vagy a fény, vagy szűrés, bármi..) akkor kudarcba fullad az egész projekt. Ha maradsz a hagyományos elrendezésnél, akkor idővel simán eszközölhetsz kisebb változtatásokat.
Fontold meg a fentieket és a csevejt az átgondolt verzióra épített ötleteléssel fogjuk folytatni a fórumtársakkal... hozzáteszem, mi is szívesen látnánk valami rendhagyó dolgot.
És hogy tovább piszkáljam a fantáziádat, mutatok még valamit: Inspiráció | Page 34 | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community

Szia,
Az akváriumon már nem változtathatok...holnap hozom el...ma már szárad.
Annyit megtehetek, ha nagyon szükséges -mivel még nem volt külső szűrőm, ezért mindenképp megköszönném a segítségeteket!!!- hogy lépésálló hungarocellrétegekre pakolom az akvit...hiszen az alsó éle is bútorlapozva lesz...hogy az most 3 centit takar az üveg és a téglafal között vagy 10-et, az már nem oszt- nem szoroz....felpolcolom hungarocellre, és az alsó éle az akvinak (+ hungarocell réteg+ pár centi a tégla párkánytól) takarva lesz bútorlappal. (mindenképp körbe kell építenem az egészet díszléccel, mert a fal egyenletlen) Ha megemelem kb 10 centivel (a külső szűrőhöz képest) annyi elég? Hová tehetem a szűrő kis kosárkáját? Így már mehet talajközelre? Valami magasabb kerámia bújó és/vagy szőlő tőke az, ami tervben van...úgy gondolom, hogy ezt nagyjából az egyik oldalfaltól a tank egyharmadáig odaérne....a kétharmad kisebb bújókat kapna, illetve úszótér maradna (bár tudom neonhalaknak ez nem túlontúl ideális.
A fény, igen még mindíg azzal vagyok bajban...nem terveztem az boltívet használni az akvárium megvilágítására. A világító test egy bútorlap takarná...és azt oda pozicionálom, ahová csak akarom...(függetlenül attól, hogy hogy szimmetrikus hogy nem....terveim szerint, ha sikerül egy megfelelően szép bújós területet kreálnom, oda kevesebb fényt küldenék míg az úszótér kapná, amit a világítótest bír.
Látványilag természetesen tökéletesen egyetértünk. Sokkal sokkal szebb lenne, ha kitöltené a teljes területet...viszont az a helyzet, hogy sehová egy kis dobozt sem tudnék elrámolni (illetve már nem is tudnék a terven változtatni, mert mint mondtam, az üvegen már szárad a ragasztó)
Tudom, valószínüleg lesznek nagy problémák -akár alga, akár technikai, akár csak a takarítás miatt- de remélem valahogy csak megoldjuk....elég kreatívnak tartom magam. :)
.....és még így sem vetettem el teljesen a LED-es megoldást.....olvasom a HQI-t mindenhol csak kiegészítőnek ajánlják mert
1) Egyszerre nagyon megküldi a vizet - kiég a hal szeme :D
2) folyamatos 8-10-12 óra nagyon nem tesz jót neki
3) hőtermelés brutális

... 4-5 csík 80 centis extrafényes ledsor alu profilokon.....de így is -ahogy tegnap mondtad- alulról nyaldossa a 100W-ot (pedig LED?! :O ) Wow....

Holnap hozom el a tartályt.....méricskélek párat a napokban és minimunm az akvi alá és mellé beszabatom a bútorlapokat. (sajnos a párhuzamos és a merőleges nem ismert ennél a falszakasznál, remélem nem fog lelógni a párkányról, illetve nem fog elállni nagyon a fal síkjától... Aztán szép lassan legózok tovább....karácsonyra talán kész lesz! :D

Üdv
 
Én is most indulok az akváriumommal, fogadj el egy jótanácsot (amúgy Sügérparadicsom címen találod itt meg:)
A tanács pedig az, hogy tarts ki az elképzeléseid mellett, és mutass nekünk újat ;)

Ki tudja, mindig lehet egymástól tanulni, és a legfontosabb, hogy ennyiféle megoldást láthatunk egy közösségben:)

Hajrá!:)



Szia,
Az akváriumon már nem változtathatok...holnap hozom el...ma már szárad.
Annyit megtehetek, ha nagyon szükséges -mivel még nem volt külső szűrőm, ezért mindenképp megköszönném a segítségeteket!!!- hogy lépésálló hungarocellrétegekre pakolom az akvit...hiszen az alsó éle is bútorlapozva lesz...hogy az most 3 centit takar az üveg és a téglafal között vagy 10-et, az már nem oszt- nem szoroz....felpolcolom hungarocellre, és az alsó éle az akvinak (+ hungarocell réteg+ pár centi a tégla párkánytól) takarva lesz bútorlappal. (mindenképp körbe kell építenem az egészet díszléccel, mert a fal egyenletlen) Ha megemelem kb 10 centivel (a külső szűrőhöz képest) annyi elég? Hová tehetem a szűrő kis kosárkáját? Így már mehet talajközelre? Valami magasabb kerámia bújó és/vagy szőlő tőke az, ami tervben van...úgy gondolom, hogy ezt nagyjából az egyik oldalfaltól a tank egyharmadáig odaérne....a kétharmad kisebb bújókat kapna, illetve úszótér maradna (bár tudom neonhalaknak ez nem túlontúl ideális.
A fény, igen még mindíg azzal vagyok bajban...nem terveztem az boltívet használni az akvárium megvilágítására. A világító test egy bútorlap takarná...és azt oda pozicionálom, ahová csak akarom...(függetlenül attól, hogy hogy szimmetrikus hogy nem....terveim szerint, ha sikerül egy megfelelően szép bújós területet kreálnom, oda kevesebb fényt küldenék míg az úszótér kapná, amit a világítótest bír.
Látványilag természetesen tökéletesen egyetértünk. Sokkal sokkal szebb lenne, ha kitöltené a teljes területet...viszont az a helyzet, hogy sehová egy kis dobozt sem tudnék elrámolni (illetve már nem is tudnék a terven változtatni, mert mint mondtam, az üvegen már szárad a ragasztó)
Tudom, valószínüleg lesznek nagy problémák -akár alga, akár technikai, akár csak a takarítás miatt- de remélem valahogy csak megoldjuk....elég kreatívnak tartom magam. :)
.....és még így sem vetettem el teljesen a LED-es megoldást.....olvasom a HQI-t mindenhol csak kiegészítőnek ajánlják mert
1) Egyszerre nagyon megküldi a vizet - kiég a hal szeme :D
2) folyamatos 8-10-12 óra nagyon nem tesz jót neki
3) hőtermelés brutális

... 4-5 csík 80 centis extrafényes ledsor alu profilokon.....de így is -ahogy tegnap mondtad- alulról nyaldossa a 100W-ot (pedig LED?! :O ) Wow....

Holnap hozom el a tartályt.....méricskélek párat a napokban és minimunm az akvi alá és mellé beszabatom a bútorlapokat. (sajnos a párhuzamos és a merőleges nem ismert ennél a falszakasznál, remélem nem fog lelógni a párkányról, illetve nem fog elállni nagyon a fal síkjától... Aztán szép lassan legózok tovább....karácsonyra talán kész lesz! :D

Üdv
 
Két kérdés:
1.Talán átsiklottam valamin: végül tervezel Co2-t az akiba?
2. Mivel a belső oldal lesz a nyugisabb, meditatívabb hely :) , a külső, túloldali a forgalmasabb, "rumlisabb".... biztos, hogy lehetetlen odatenni egy kisebb szekrényt??? El se hiszed, hogy mennyi lommal jár egy ilyen, vagy akár kisebb méretű akvárium perifériája.
 
Két kérdés:
1.Talán átsiklottam valamin: végül tervezel Co2-t az akiba?
2. Mivel a belső oldal lesz a nyugisabb, meditatívabb hely :) , a külső, túloldali a forgalmasabb, "rumlisabb".... biztos, hogy lehetetlen odatenni egy kisebb szekrényt??? El se hiszed, hogy mennyi lommal jár egy ilyen, vagy akár kisebb méretű akvárium perifériája.

Szia

Nem tervezek CO2-t.
Tudom, ebből a szempontból rossz fórumon vagyok - növényes :) - de növénnyel nem szeretném telerámolni a helyet...természetesen lesz benne, -elképzelésem szerint - elegendő.... (valami kis egyensúlyt találnom kell, hogy beálljon a víz) de alapvetően "csak annyi, amennyi feltétlen szükséges.....az igénytelenebb fajtából"

Másik kérdésedre a válasz, sajnos nem jó.
Hellyel nem vagyunk nagyon eleresztve. A túlsó oldal az ebédlő rész.... ebédlő asztal, székek, meg a többi....ha akár a sarokba betennék egy bútort, az átjárást - beülést - nehezíteném...amit nem tehetek meg....meg ha mégis, ez a lehetőség ugrott, hisz az akváriumot ma este veszem át...a mérete így már nem változtatható....


Én is most indulok az akváriumommal, fogadj el egy jótanácsot (amúgy Sügérparadicsom címen találod itt meg:)
A tanács pedig az, hogy tarts ki az elképzeléseid mellett, és mutass nekünk újat ;)

Ki tudja, mindig lehet egymástól tanulni, és a legfontosabb, hogy ennyiféle megoldást láthatunk egy közösségben:)

Hajrá!:)

Köszönöm szépen!
Igyekszem a saját elképzeléseim alapján megvalósítani az akvárium-falat. A gondom csak az, hogy ez számomra is szürke zóna..nemcsak a fizikai megvalósítása (fúrás-faragás) hanem - a problémásabb - az elméleti kigondolása a dolognak. Azt például kapásból nem tudtam, hogy a külső szűrőnek lejebb kell lennie, az akváriumnál....node mennyivel?! Hová pozicionáljam a szívó kosarat a vízben? Mennyivel emeljem meg a tankot a szűrőhöz képest? ..ilyen és ehhez hasonló problémáim vannak......(nomeg hogyan rakjam össze az EHEIM szűrőmet? Használtan vettem, mindenféle leírás nélkül...vannak valami szelepek is hozzá...aminek működéséről lövésem sincs...nem tudom hogy kössem be, mit tegyek a kosarakba, hogy állítsam be hogy jó legyen...és hogy működtessem) Szóval vannak szürke foltok...nagyon sok sajnos, így a Ti tanácsaitokra mindenképp szükségem van....aztán megpróbálom azokat ötvözni a saját elképzeléseimmel..lehet -remélem- lesz közös metszéspont! :)
 
Utoljára módosított:
Azt például kapásból nem tudtam, hogy a külső szűrőnek lejebb kell lennie, az akváriumnál....node mennyivel?!
Eheim szűrőkhöz nem találtam erre vonatkozó "hivatalos" információt - bár nagyon nem is kerestem. De összeszerelési/használati útmutatót könnyen találsz hozzá, például itt.

Tetra szűrők esetében így néz ki a dolog:
Tetra-positioning.jpg

(Az 1200-as modellnél - a csatlakoztatott tömő ívével is számolva - a szűrő teljes magassága ~53 cm (mértem).)

Az üveg alá feltétlenül szükséges egy - legalább közel - vízszintes felület, a lehető legkevesebb egyenetlenséggel. Annak kiegyenlítésére is szerintem NE hungarocellt használj, hanem kevésbé merev anyagot:
Akvárium alátét Green Aqua

A ledekhez a tápegység kalkulátort megnéztem az anro-n (mert nem hittem el neked :) hogy rosszul működik). 100W-ot kalkulált a 4 m 2835 szalagra. De ha lenne még kiegészítő színes szalag is, akkor még nagyobb kellene...
 
Eheim szűrőkhöz nem találtam erre vonatkozó "hivatalos" információt - bár nagyon nem is kerestem. De összeszerelési/használati útmutatót könnyen találsz hozzá, például itt.

Tetra szűrők esetében így néz ki a dolog:
Tetra-positioning.jpg

(Az 1200-as modellnél - a csatlakoztatott tömő ívével is számolva - a szűrő teljes magassága ~53 cm (mértem).)

Az üveg alá feltétlenül szükséges egy - legalább közel - vízszintes felület, a lehető legkevesebb egyenetlenséggel. Annak kiegyenlítésére is szerintem NE hungarocellt használj, hanem kevésbé merev anyagot:
Akvárium alátét Green Aqua

A ledekhez a tápegység kalkulátort megnéztem az anro-n (mert nem hittem el neked :) hogy rosszul működik). 100W-ot kalkulált a 4 m 2835 szalagra. De ha lenne még kiegészítő színes szalag is, akkor még nagyobb kellene...

Köszönöm szépen hasznos infók!! :)


LED Adapter 12 Volt, dugvillás, (5A/60W) LoCa - Ár: 3 600 Ft - LED tápegység,
5 méter LED szallagot elvisz 120ledes 2835-ösből ...a táblázat alapján....és 60W-os a tápegység
 
Utoljára módosított moderátor által:
Na ilyen táp égett le nekem az egyik LED lámpán "alatt", 66W-ot evett a LEDsor.
Soha többet ilyen műanyag házas vacak, meg centizgetés a teljesítménnyel, bőven felül kell méretezni! Beraktam helyette egy 10A-s 120W-os ipari fémházas tápot, alig langyos.
 
Kevered a 2835-öt a 3528-cal! Ég és föld a két szalag. A 2835 adatlapján a kalkulátor mennyiségéhez 4 (5) méterre enter és látni fogod a jó tápot.
De a te általad linkel tápnál is azt írja, hogy 2,67 méter... és ez is tartalék nélkül.
 
Back
Oldal tetejére