• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Neonhalak

Most miert lenne vicc?
Nekem sose voltak, viszont olvastam, h sotet, felhomalyos kornyezetben elnek es ezzel a fennyel maradnak a rajban....
Na, most ezert...holnap vasarolnek, vagy ne?
Jajjj. Csak visszaverik a fényt, de nem világítanak. Világító halak a mély tengerekben vannak.(y)
 
Hát felkapcsolni nem lehet, de pl arra sem jövök rá, hogy a 15 fős csapatból halas akvában miért hullt már el átlag kettesével reggelente 13 db:(
 
De mással meg nincs baj, pedig társas akvárium. Guppik, tetrák, sepregető garnélák, bársony márnák, pink dániók. se kb két hétig húzódott
 
Hát felkapcsolni nem lehet, de pl arra sem jövök rá, hogy a 15 fős csapatból halas akvában miért hullt már el átlag kettesével reggelente 13 db:(
Adok én neked 15-20 db. Nálam alig hullanak.
Víz paraméterek? Ammónia? Nitrát? Ezek a fő gondok.
 
De mással meg nincs baj, pedig társas akvárium. Guppik, tetrák, sepregető garnélák, bársony márnák, pink dániók. se kb két hétig húzódott
Bennem az fogalmazódott meg, hogy mekkora az aksid? Hány literes? Van elég terük a halaknak?
Én februárban indítottam egy 160 l est 45 db vöröshasú neonnal, 8 parázzszemű pontylazaccal meg 4 törpeszívóharcsával persze fokozatosan.
Abszolút nem volt még egy darab elhullásom... Sem semmilyen betegség. Gyönyörűen fejlődik mindenki...
 
Ez az akvárium 180 literes, 4 arany anci, 15 neon, 5 tetra, 4 guppi 2 sepregető garnéla, 4 bársony márna, 5 pink dánio. A levegő folyamatosan ment, külső Atman szűrő. Inkább a kémia okozhatta a gondot. Kénytelen leszek venni egy tesztert, mert eddig nem foglalkoztam ezzel egyáltalán.
 
Ez az akvárium 180 literes, 4 arany anci, 15 neon, 5 tetra, 4 guppi 2 sepregető garnéla, 4 bársony márna, 5 pink dánio. A levegő folyamatosan ment, külső Atman szűrő. Inkább a kémia okozhatta a gondot. Kénytelen leszek venni egy tesztert, mert eddig nem foglalkoztam ezzel egyáltalán.
Bio szűrőanyagot vegyél, ne tesztet. Én szeretném, h pusztuljanak, de nem teszik. 130 literben 35 neon, 19 Amano, 10 CRS, 30 Sakura, 2 oto, 1 anci, 3 fekete fantom.
 
Beteg neon halaimat visszavették a boltban, adtak helyettük 15 db kis neont, feleakkorák, mint a régiek.
De a piros szín esetükben inkább narancssárga, s nagyon halovány. Ez így rendben van?
A kék irizáló csík OK...
 
Beteg neon halaimat visszavették a boltban, adtak helyettük 15 db kis neont, feleakkorák, mint a régiek.
De a piros szín esetükben inkább narancssárga, s nagyon halovány. Ez így rendben van?
A kék irizáló csík OK...
Várj egy pár napot amíg megszokják az új helyüket de elképzelhető hogy hamis neont ( paraceridon simulans ) kaptál helyettük?!
 
Üdv,
csatolom a fotót, rossz minőségű (életlen). Az előtérben levő neon halakon látszik, hogy a piros eléggé halovány, inkább narancssárga.
?
 

Attachments

  • neon - Copy.jpg
    neon - Copy.jpg
    321.8 KB · Megtekintések: 40
Üdv,
csatolom a fotót, rossz minőségű (életlen). Az előtérben levő neon halakon látszik, hogy a piros eléggé halovány, inkább narancssárga.
?
Szia!
Ezek szerintem zöld(hamis) neonok. A vörös neonnak erősebb a vörös csíkja és az egész testén keresztül húzódik valamint legalább 2x nagyobbak. Nekem van mindkettő, a tiéd a zöld változatra hasonlít. De azért várj meg legalább még egy választ, ami megerősíti avagy cáfolja a dolgot.
 
Back
Oldal tetejére