• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Neonhal 240 literes akváriuma

Próbálkoztál már itt a fórumon megvitatni a kérdést? Esetleg fényképeket beszúrni róla?
Vízcsere, megfelelő tápozás, CO2, ilyesmi?
Nagyon szívesen mondanék valami okosat, de én nagyon kezdő vagyok még, egyelőre csak szaporítani tudom az algákat, bár barna algát már győztem le :twisted:
 
Most szereztem egy jó nagy adag jávai mohát, amivel be tudnék borítani pár Red Moor fát!
Nem tudjátok véletlenül, hogy meddig penészesedik egy Red Moor, illetve hogy a penész zavarja-e a többi növény fejlődését, meg káros-e a halakra?
Tudom, hogy itt a fórumon is volt már erről szó, meg hogy természetes hogy penészes az elején, de ha van saját tapasztalatotok, hogy ez meddig tartott, kérlek osszátok meg velem!
 
neonhal said:
Próbálkoztál már itt a fórumon megvitatni a kérdést? Esetleg fényképeket beszúrni róla?
Vízcsere, megfelelő tápozás, CO2, ilyesmi?
Nagyon szívesen mondanék valami okosat, de én nagyon kezdő vagyok még, egyelőre csak szaporítani tudom az algákat, bár barna algát már győztem le :twisted:

Persze! Sőt át is olvastam a Fórum ide vonatkozó részeit legalább egyszer, de inkább többször. Van tápozásom EI szerint, élesztős CO2 (Tudom! Nagynyomású kéne, de sajnos se helyem, első emeleti, másfél szobás panel, se anyagi keretem nincs rá egyenlőre). Heti vízcserék stb. Keresd meg a naplóm és onnan megtudhatsz mindent. Egyenlőre még nem én állok nyerésre az alga elleni harcban, de ami késik nem múlik! :twisted:

A penészedés nálam csak max 2 hétig tartott. Különösebben nem volt hatással senkire, pedig garnélák is voltak a szőlőágam mellett. Ha beteszel valamilyen csigát, ancit gyorsan lepucolja neked és tisztán is tartja, nehogy megint bepenészesedjen.
 
neonhal said:
Most szereztem egy jó nagy adag jávai mohát, amivel be tudnék borítani pár Red Moor fát!
Nem tudjátok véletlenül, hogy meddig penészesedik egy Red Moor, illetve hogy a penész zavarja-e a többi növény fejlődését, meg káros-e a halakra?
Tudom, hogy itt a fórumon is volt már erről szó, meg hogy természetes hogy penészes az elején, de ha van saját tapasztalatotok, hogy ez meddig tartott, kérlek osszátok meg velem!

Nekem is volt hasonlóm, amint bekerült 2 Oto, másnap már keresve sem találtam ;)
 
Namtar said:
neonhal said:
Most szereztem egy jó nagy adag jávai mohát, amivel be tudnék borítani pár Red Moor fát!
Nem tudjátok véletlenül, hogy meddig penészesedik egy Red Moor, illetve hogy a penész zavarja-e a többi növény fejlődését, meg káros-e a halakra?
Tudom, hogy itt a fórumon is volt már erről szó, meg hogy természetes hogy penészes az elején, de ha van saját tapasztalatotok, hogy ez meddig tartott, kérlek osszátok meg velem!

Nekem is volt hasonlóm, amint bekerült 2 Oto, másnap már keresve sem találtam ;)

Hmm, ez jól hangzik :clap:
Van is pont két otom, akkor vsz belerakom a Red Moorokat!
 
Nem nagyon megy még az akváriumfotózás, de most nem is próbáltam többféleképpen, csak gyorsan lőttem pár képet...
A HC lassan növöget, talán nem sokára összefüggővé válik, és ma kötöztem fel egy jó nagy adag jávai mohát pár Red Moor fára.
Láthatjátok, hogy kb. semmi sincs még készen :) jó nagy területeket kell még beültetnem.
Van még pár Red Moor fám, a jobb oldalon is szeretnék majd valami sziklás-fás kombinációt összehozni, illetve a bal oldali RedMoorokra, illetve köréjük kellene ültetnem valamit, hogy végül majd dzsungeles hatást érjek el.

1.JPG

2.JPG

4.jpg

3.jpg

Ezen a képen nem látszik, de a sziklák mögött van hagyva kb. 15-20cm hely, ide kerülnek majd a Red Moor fák, de az is lehet, hogy közepesen magas növényekkel ültetem majd be... Mi a véleményetek? Egyelőre csak könnyen tartható növények jöhetnek szóba, elvégre ez az első akváriumom, és csak élesztős CO2-om van :(
Furcsának tűnhet az éles váltás a fás-sziklás határon, de itt még semmi sem fix, minden változhat, tervbe is van véve... Sajnos nincs még akkora rutinom hogy elsőre úgy belőjek mindent, hogy ne akarjam megváltoztatni 10 perc múlva, ami tudom hogy rossz, de....... :)
Nagyon szeretem a Criptocorine-okat és a Pogostemon Helferit, terveim szerint az ilyen kis "szigetek" visznek színt a HC mezőbe (ha tényleg lesz HC mező :twisted: ) Ezek amúgy sok új hajtást hoznak.

Kb. netto 200 liter víz van az akváriumban, és napi 10ml Happy Carboval tápozok, ezen felül élesztős CO2-t használok, és Sera tartós pH teszttel nézem az optimális CO2 mennyiséget (ami elvileg jó, reggelre enyhén lúgos, és CO2 hatására savassá válik). Hetente egyszer használok Easy Life ProFitot, 20ml-t. Heti 2*70 liter vízcsere, lágyvíz:csapvíz=5:1 arányban. Napi 5-6 órát világítok 216W-al. A növényeim minden nap bőszen buborékolnak, fény bekapcsolása után kb 15 perccel. :p A CO2-t fény előtt 2-3 órával kapcsolom be.
Az algáim nagyjából elmúltak, barna teljesen kipusztult, zöld pontalga majdnem kimúlt. Van viszont fonalalga, én pedig szedegetem bőszen, de egyelőre ő áll nyerésre. Heti egyszer kapargatom az akvárium falát, de a cuccos ami lejön róla, egyre kevesebb.
Tudnátok segíteni tápozással kapcsolatban? Gondolom lehetne azért javítani ezen bőven.... meg az algát sem ártana legyőzni :)
Bocsi a gyengébb képekért!
Minden segítséget előre köszönök!
 
Nekem nagyon tetszik az elrendezés, szerintem a bal oldalra hátra rakhatsz még red moor fákat, nem lenne rossz, szerintem :)
Növényeket még pakolj bele, aztán hajrá :thumbup:
 
Szia!
Nagyon szépen alakul.
Szerintem még simán rakhatsz bele fákat.
Hátra akár a fák mögé vagy a középre rakhatsz valisnériát, az szerintem jól mutatna ott.
Ha jól látom vannak sziámi algaevőid, azokkal vigyázz mert szeretik a mohát rágcsálni.
A fákra mehetne még bolbitis vagy Microsorum pteropus narrow vagy más microsorum fajok.
Sok sikert hozzá :thumbup:
Üdv,Dani
 
Köszi a tanácsokat! A növényeknek utána nézek, jó lenne ha minél előbb véglegesíthetném a terepet...
 
Hali.
Ebben az akiban rengeteg lehetőséged van,irigylésre méltó.Danii tanácsai szerintem is jó irányba terelnék az akid.
Gratula és kiváncsian várom a folytatást.
 
Köszi szépen!
Megnéztem a növényeket és valószínűleg megfogadom a tanácsokat.
A tápozás a nagy kérdés. Pl. hogy az Easy Life ProFitot hetente adagoljam, ahogy javasolják, vagy osszam le napokra és úgy tápozzak...
Sok mindent kell még kikísérleteznem ;)
 
Jani 614 said:
Én is használok ProFitot és 6ml/nap adagolom (220l-be)!

Megróbálom én is. Sajnos mikro-tápjaim egyelőre nincsenek. Elkezdem emelni a dózist, pár nap alatt én is eljutok a 6ml-ig, aztán meglátjuk, mit szólnak a növények :)

Köszi a tanácsot!
 
Back
Oldal tetejére