• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Neolamprologus multifasciatus - Sokcsíkú csigasügér

Czola86

Kertész szaki
sokcs%C3%ADk%C3%BA-csigas%C3%BCg%C3%A9r.jpg


  • Neve(/Nevei): Sokcsíkú csigasügér, Neolamprologus multifasciatus
  • Beszerezhetőség (a tapasztalataim alapján): Könnyű
  • Táplálkozás: Zooplanktont eszik
  • Méret: 4cm
  • Környezet: Csigaházak, homok és sok búvóhely világos sziklákból építve.
  • Optimális vízértékek: 25-26°C, 8pH, 8,4NK°
  • Viselkedése: Nagyon félénk. Kijön más halakkal is melyek nem bántják
  • Csoport: Sügérek
  • Eredeti élőhely: Tanganyika tó(Afrika)
  • Körülbelüli ár: 600-1000Ft
  • Szaporodás(+nehézségi fokai): Viszonylag könnyű szaporítani. Ivarérettség körülbelül 9 hónapos kortól jön el. Hogy növeljük a szaporodás sikerességét legyen sok csigaház a szaporítómedencében, legyen megfelelő mennyiségű táplálék, és csak az az egy faj legyen az akvárium lakója. Ha a párok kiváltak, körülbelül 2 havonta várható a „Gyermekáldás”. 1 hímhez akár egy egész hárem is tartozhat. A felnevelt kishalak száma a csigaházak mennyiségétől is változik. A kannibalizmus nem annyira jellemző, de a csigaház biztosítja a védelmet. A kicsiket eleinte frissen keltetett artemiával, majd később , körülbelül 3 hetes korban már próbálkozhatunk porrá tört műeleséggel is. Legfőbb eleség a Cyclops(3.hét után). 3cm-nél nagyobb halak már szúnyoglárvát is elfogyasztanak. A kicsinyek egyébként sokáig maradnak a biztonságot jelentő bölcsőben, a kicsi csigaházban.
Leírás: Ez a fajta a legkisebb ismert sügér faj. Csapatban érzi csak jól magát. Elviseli az enyhe túltelepítést/tömeget. Ezek a kis bölcsőszájú halak talajnak homokot igényelnek és sok csigaházat, így kedvükre forgatják a házakat és beássák maguknak. Mivel kis akváriumban is elvan(40L) ezért sok akvarista számára elérhető. Kezdőknek jó szívvel ajánlható, elsőként 5-6 egyeddel. Ebben a csapatban nagy valószínűséggel lesz pár is melyek szaporodhatnak. Hierarchiai sorrendet állítanak fel, és egy hímnek akár több nőstény párja is lehet. Tiszta vizet igényelnek melyet megfelelő szűréssel, és gyakori vízcserével biztosíthatunk számukra. A növényeket igazándiból nem bántják, csak nagyon keveset. Akváriumukba azért ne vigyük túlzásba a sok növényt, mert nekik nem az a természetes. Akváriumuk talaja homok legyen, legyen sok csigaház és köveket is tehetünk bele.


24583d1290791904-neuankoemmlinge-im-artbecken-neolamprologus-multifasciatus-dscn0573.jpg

zVtbyQ8lXFx3.jpg
 
Ilyen halat szeretnék tartani egy 96 literes akváriumba, és mellé szeretnék még néhány yellow sügeret. Kinek milyen tapasztalata van tartható ez a két faj együtt, hogy mellette még szaporulat is elképzelhető legyen?
 
Nem.Kicsik száz százalék hogy nem lesznek.De afrikai sügeresek között egyébként sem szokás összeengedni malawi és tanganyika tavi sügereket.
 
És ha csak csigasügeret tartanék, úgy elképzelhető 96 literben a szaporodás? Hány darab halat tervezzek?
 
Persze, úgy működik ez már több mint tökéletes csigasügiknek nálam a 40literesbe van 4darab ott van kb 30kicsi is.Szerintem ebbe a 96literesbe ha teszel 40-50csigaházat meg egy csomó kisebb nagyobb köveket hogy tagoltabb legyen kezdésnek mehet 10-15 aztán majd intézik a többit.
 
Nem hinném hogy haverok lesznek de ha az anci elvan 20centis sügerekkell meg egyéb drágaságokkal akkor a 4 centis kis csigusz sem árthat neki :D
 
Jogos :D csak nem szeretném ha az alga eluralkodna majd az akváriumba, legfeljebb majd kicsit kísérletezek, aztán ha nem jönnek ki egymással akkor kikerül. Egyébként majd áprilisban szeretném indítani ezt a sügerest, most egy növényesem van, csak nincs időm gondozni, meg már egyébként is ráférne a frissítés:) Ezek a halak mellé is kerülhet néhány növény? csak hogy legyen egykis zöld is benne :)
 
És te milyen könnyen tudtad beszerezni ezeket a halakat? esetleg neked nincs eladó belőlük?
 
Te zala megyében laksz én borsodba szal elég érdekes lenne ha tőlem vennél amúgy egy hónap múlva lehet lennének már olyanok amiket egy kis jóindulattal eladnék de így felejtős.Amúgy én akvaristán találtam őket egy hirdetésbe és onnan vettem 5 öt sajnos csak 4 élte túl a szállítást :(
 
hát igen sajnos arra nem szoktam járni, de azért köszönöm a segítséget, majd nézegetem hátha találok valamit. :)
 
Az a baj hogy, az ország azon részén nagyon ritkán járok, csak már kérdeztem a helyi boltban is hogy tud-e beszerezni, és azt mondta hogy nem mindig sikerül neki szépet hozatnia, meg hát magánszemélytől olcsóbban is tudnék, meg azt biztos hogy jó helyről származik, de majd nézegetem, meg keresgélek a neten, hátha találok olyat, ami közelebb van hozzám :)
 
Hát igen errefelé én is nehezen találtam magánszemélytől ez az 1 volt kb. :D Amúgy ha jársz pest felé kérdezd meg zsozsit ő tuti szerez neked a boltjába :D
 
Ez a hal mennyire oxigén igényes? arra gondolok, hogy kell-e külön levegőztető neki, vagy elég ha a külső szűrőm mozgatja a vízfelszínt?
 
Én nem levegőztetek külön bubi sincs csak a fodrozástól kapnak oxigént.Etetni én cyclopsal artemiával meg szárazzal etetem őket mondjuk ezt nem kell készpénznek venni mert most pl. bélgyuszkósak(kicsit gyanús hogy nem olvadt e ki a cucc)
 
Back
Oldal tetejére