• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Németországi magyar akvakertészek

Én az északnémét térséget erősítem lassan 4 éve... Éljen Hamburg! ;) Egyébként itt sikerült egy egész jó kis közösséget összehozni akik akvakertészkednek. Sajnos magyar nincs köztük csak én....egyelőre. Egyébként én tápban a GA-t használom azóta is. Valaki mindig megy haza aki tud hozni.... :whistle:
 
Nekem van meg 2 db fel literes Green Aqua Micro,Macro(90%-a megvan meg)eladó ha gondolod!Az egy jó darabig elég lenne!
Lehet januárban visszatérünk erre a kérdésre. Addig még van a jbl. De
Nekem van meg 2 db fel literes Green Aqua Micro,Macro(90%-a megvan meg)eladó ha gondolod!Az egy jó darabig elég lenne!
Januárban elképzelhető hogy visszatérünk erre a kérdésre. De viktorlantos szerinted megoldható lenne valahogy az utánpótlás?
 
Januárban elképzelhető hogy visszatérünk erre a kérdésre. De viktorlantos szerinted megoldható lenne valahogy az utánpótlás?

Egész EU-ba szállítunk gond nélkül. Webshopban meg tudod rendelni német címre. A shop kiszámolja neked a szállítási költséget automatikusan.
 
Aha gondolom... :D mint ként élő nyilván beszéled.
Am nem vicc. Sajnos tényleg borzasztó s..r a németem. Úgy jöttem ki(egy magyar céggel...), hogy egy kukkot nem beszéltem. Azóta azért javult a helyzet, de van még mit tanulnom. Egyébként az a vicc, hogy itt rengeteg a külföldi, és sokan sokkal rosszabbul beszélnek mint én.
 
Am nem vicc. Sajnos tényleg borzasztó s..r a németem. Úgy jöttem ki(egy magyar céggel...), hogy egy kukkot nem beszéltem. Azóta azért javult a helyzet, de van még mit tanulnom. Egyébként az a vicc, hogy itt rengeteg a külföldi, és sokan sokkal rosszabbul beszélnek mint én.
Tény, hogy az angollal simán elboldogulsz kinn. Nyáron voltam Kölnben, és csak 2db embert találtam, akik egy kukkot nem beszéltek angolul, ezek vasúti alkalmazottak voltak :D
és akkor esett le az állam igazán, mikor állok a villamosra várva, és odajön hozzám egy 170 éves bácsi, és elkezd kérdezni valamit németül tőlem. Mondom neki angolul, hogy nem nagyon beszélem a németet sajnos, a kisöreg erre átváltott angolra és simán megkérdezte angolul, hogy hogy juthat el ide meg oda meg amoda... persze így se tudtam neki segíteni, de legalább beszélgettünk míg a villamos jött, és kicsit el is szégyeltem magam, amiért Ő ennyi idősen beszél angolul, én meg nem beszélek németül.
 
Tény, hogy az angollal simán elboldogulsz kinn. Nyáron voltam Kölnben, és csak 2db embert találtam, akik egy kukkot nem beszéltek angolul, ezek vasúti alkalmazottak voltak :D
és akkor esett le az állam igazán, mikor állok a villamosra várva, és odajön hozzám egy 170 éves bácsi, és elkezd kérdezni valamit németül tőlem. Mondom neki angolul, hogy nem nagyon beszélem a németet sajnos, a kisöreg erre átváltott angolra és simán megkérdezte angolul, hogy hogy juthat el ide meg oda meg amoda... persze így se tudtam neki segíteni, de legalább beszélgettünk míg a villamos jött, és kicsit el is szégyeltem magam, amiért Ő ennyi idősen beszél angolul, én meg nem beszélek németül.
Akkor gondolhatod én mennyire szégyelhettem magam, mert az angolom se volt erős. Most meg már semmilyen. Minden németül jut eszembe ha akarok valamit angolul, akkor is. De én azt látom idekint, pláne ezen a környéken, nem lepődnek meg nagyon, ha nem beszélik a nyelvet. Megoldják. Először az angollal próbálkoznak, majd jön a kéz, meg a láb. Azt is hozzá kell tegyem, hogy itt, általában segítőkészek az emberek. És tényleg rengeteg a külföldi. Konkrétan szerintem több mint a német.:)
 
Hmmm, hááát kiváncsi vagyok hogyan fognak ideérni a garnélák a Rendotol. Nem lehet rájukfogni hogy gyorsak lennének. Egy hét volt mire a rendelésem fizetettre váltott:( Remélem az ünnepek alatt nem a dobozban fognak sínylődni.
 
Hmmm, hááát kiváncsi vagyok hogyan fognak ideérni a garnélák a Rendotol. Nem lehet rájukfogni hogy gyorsak lennének. Egy hét volt mire a rendelésem fizetettre váltott:( Remélem az ünnepek alatt nem a dobozban fognak sínylődni.

Ez a néhány nap a kereskedők számára rémálom. És nem csak a rendelésfeldolgozással van a gond, a futárcégek sem tudják sok esetben kiszolgálni a sokszorosára nőtt napi forgalmat.
Azért érdemes lenne írni nekik, lehet esetleg időjárás vagy más oka van.
 
Ez a néhány nap a kereskedők számára rémálom. És nem csak a rendelésfeldolgozással van a gond, a futárcégek sem tudják sok esetben kiszolgálni a sokszorosára nőtt napi forgalmat.
Azért érdemes lenne írni nekik, lehet esetleg időjárás vagy más oka van.
Igen, tudom, én pl. az Amazonnál melózok. De egy hét, az túl sok idő erre(ez a hét csak arra ment el, hogy észrevegyék a befizetést. A bank teljesít 2 nap alatt 100%). Persze gondolom nem egy nagy létszámmal dolgoznak, és biztos az ünnepek is közbeszóltak. Már csak abban reménykedem, hogy nem adják fel. Bár már kiszállításra kész az állapot.
 
Igen, tudom, én pl. az Amazonnál melózok. De egy hét, az túl sok idő erre(ez a hét csak arra ment el, hogy észrevegyék a befizetést. A bank teljesít 2 nap alatt 100%). Persze gondolom nem egy nagy létszámmal dolgoznak, és biztos az ünnepek is közbeszóltak. Már csak abban reménykedem, hogy nem adják fel. Bár már kiszállításra kész az állapot.

Hát igen van az Amazon..... meg az összes többi kereskedő :)
Magas a mérce :) De jogos.
 
Sziasztok!
Én is Németországban vagyok és látom van más is Freiburg közeléből.
Én Lahr-ban lakok.
Most indítanék egy akváriumot és köveket keresek bele.
Tudna valaki segíteni hol találok?
Iwagumi stílusú lenne.
 
Sziasztok!
Én is Németországban vagyok és látom van más is Freiburg közeléből.
Én Lahr-ban lakok.
Most indítanék egy akváriumot és köveket keresek bele.
Tuda valaki segíteni hol találok?
Iwagumi stílusú lenne.
En tőled 15km-re lakok Rustba,ma is voltam Lahr-ba.Köveket a Zoo Burkhartba tudsz venni,Freiburgban van kb 6 fajta kő,ami az Iwagumi akidba megfelelne!Van meg egy bolt de az inkább sós vízi.Ha bármibe tudok segíteni,vagy valamire szükséged van,jelezd.
 
Back
Oldal tetejére