• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Nem akváriumba való növények

Z1234

VIP kertész
Helyi halasnál a mai nap a következő növényeket árulták (víz alatti akváriumban) úgy, hogy a víz alatt is megmaradnak:

Pilea Cadieri:
aluminium-plant.jpg

Syngonium podophyllum:
24273177383_da681bd844_k.jpg

A benyomásom az volt, hogy az eladó is tudja, hogy ezek víz alatt előbb-utóbb elpusztulnak, de az eladó váltig állította, hogy ezek víz alatti növények...

Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata? Esetleg nagyon erősen CO2 adagolt akváriumban megmaradnak? Az általam ismert leírások szerint víz alatt garantált a pusztulásuk, csak idő kérdése.

Mivel elég jellegzetesen néznek ki, nehéz más növénnyel téveszteni... vagy mégis?
 
Utoljára módosított:
Helyi halasnál a mai nap a következő növényeket árulták (víz alatti akváriumban) úgy, hogy a víz alatt is megmaradnak:

Pilea Cadieri:
View attachment 45555

Syngonium podophyllum:
View attachment 45556

A benyomásom az volt, hogy az eladó is tudja, hogy ezek víz alatt előbb-utóbb elpusztulnak, de az eladó váltig állította, hogy ezek víz alatti növények...

Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata? Esetleg nagyon erősen CO2 adagolt akváriumban megmaradnak? Az általam ismert leírások szerint víz alatt garantált a pusztulásuk, csak idő kérdése.

Mivel elég jellegzetesen néznek ki, nehéz más növénnyel téveszteni... vagy mégis?
A második kedvenc szobanövényem.
Az első nálam elpusztult, igényli a párás levegőt. A Fűvészkertben szépek, üvegházban és a pálmaházban láttam.
 
Szia. Ha jól emlékszem akkor a második képen látható növényről én annyit tudok, hogy szokták belógatni a gyökerét akváriumba. Elvileg mivel futó növény így elég szapora, ezért lógatják be a vízbe de csak a gyökerét, hogy segítsen szűrni vagy a felesleges tápot felszívni az algák elől. De kifejezetten víz alatt sehol sem láttam én sem!

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
 
ezért lógatják be a vízbe de csak a gyökerét, hogy segítsen szűrni vagy a felesleges tápot felszívni az algák elől.
Hát... mérgező növényt még ép állapotában se szívesen lógatnék be akváriumba o_O Vagy csak túl óvatos vagyok :confused:
 
Lehet, hogy a növényt elnéztem [emoji16] de én ilyenre gondoltam mint a videón látható és ez csak egy az ezer közzül[emoji16]

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
 
Back
Oldal tetejére