• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes nekem (száz)nyolc ...

nemjo

Legenda
Szóval: a 100 literes Mostohagyerek helyett szerettem volna egy 80x35x45-ös optit indítani, de valahogy kisebbre sikeredett - és csak 30 cm mély lett végül. Egy darabig próbáltam eladni, aztán végül a nyakamon maradt és most elkezdem.
Zömmel növényes (buce, anubias, fissidens, crypto van jelenleg) lesz az előtérben némi Montecarlóval + egy 9 fős zöld neon - kiegészülve a 30-as kockából még 4 zöld és 3 gyémánt neonnal. Loricaria és otocinclus és ha jól láttam van még a Mostohagyerekben egy gigantikus amano ...
Kb ennyi a terv, a Manado helyett
Dennerle Scaper's Soil általános növénytalaj + alá Dennerle NutriBasis 6in1 növény táptalaj jönne.
A dilemma itt kezdődik: - az előtérbe - 3 kinézett aljzat közül kellene választanom:

-
- JBL Sansibar River - világos dekorhomok (durva szemű)
- Dennerle Plantahunter Burma dekorkavics 2-4 mm
- JBL Sansibar Dark - fekete dekorhomok
- Dennerle Nano garnéla aljzat - Sulawesi, fekete


Tippek, tapasztalatok jöhetnek, megköszönném!




 
Szóval: a 100 literes Mostohagyerek helyett szerettem volna egy 80x35x45-ös optit indítani, de valahogy kisebbre sikeredett - és csak 30 cm mély lett végül. Egy darabig próbáltam eladni, aztán végül a nyakamon maradt és most elkezdem.
Zömmel növényes (buce, anubias, fissidens, crypto van jelenleg) lesz az előtérben némi Montecarlóval + egy 9 fős zöld neon - kiegészülve a 30-as kockából még 4 zöld és 3 gyémánt neonnal. Loricaria és otocinclus és ha jól láttam van még a Mostohagyerekben egy gigantikus amano ...
Kb ennyi a terv, a Manado helyett
Dennerle Scaper's Soil általános növénytalaj + alá Dennerle NutriBasis 6in1 növény táptalaj jönne.
A dilemma itt kezdődik: - az előtérbe - 3 kinézett aljzat közül kellene választanom:

-
- JBL Sansibar River - világos dekorhomok (durva szemű)
- Dennerle Plantahunter Burma dekorkavics 2-4 mm
- JBL Sansibar Dark - fekete dekorhomok
- Dennerle Nano garnéla aljzat - Sulawesi, fekete


Tippek, tapasztalatok jöhetnek, megköszönném!



 
megjött a postásember a Zöldvizesektől, meghozott mindent ami hiányzott, ha befejeződik a szüret (persze én is horgászni megyek amikor dolgozhattam volna - mondta a lelkiismeretem akit Enikőnek hívnak)akkor elkezdem az építkezést .... az előtéri aljzat a sulawesi lett ...
 
Isten malmai lassan őrölnek, mondják .... én nem mondom, de az enyémek talán még lassabban.
Tegnap elkezdtem berendezni a "száznyolcast". Persze közben nekiugrottam préselni is, szóval estig odáig sikerült érni, hogy beletettem az aljzatot és bedugványoztam a montecarlot.
Menet közben természetesen még szétszedtem a bontásra várakozó Mostohagyerek világítását, mert a T8 elkezdett sztrájkolni, de már nem cserélem, LED- lesz a következő, addig egy kis 1,5 w-os világítja be a medence egy harmadát. Majd odagyűlnek akik szeretik az alagútban a félhomályt :D

Szóval az építés alatt álló:

aIMGP9561.jpg
 
Ha hátrafelé emeled a talajt, akkor a dekor homokod állandóan tele lesz talajszemcsékkel, össze fog keveredni. Vagy esetleg elválasztod valamivel, ami nem feltűnő?
 
Ha hátrafelé emeled a talajt, akkor a dekor homokod állandóan tele lesz talajszemcsékkel, össze fog keveredni. Vagy esetleg elválasztod valamivel, ami nem feltűnő?

Kis lapocskákkal terveztem + apró lávakövekkel körberakni az elválasztást.
Nagy emelés nem lesz, 2-3 centi szintkülömbségben gondolkodom csak.
(tanácsot köszi, figyelek!)
 
Szóval:

azzal kellett kezdenem, hogy a kb 2 hete beültetett GA-s (Tropica?) MC-t kiástam, illetve ami maradt belőle.
Elolvadt, elrothadt, tönkrement.
Zselés növényt többé nem veszek, de a Tropicát is meggondolom innentől kezdve - az Eleocharis sp-vel úgy tűnik ugyanúgy járok majd ...

A régi akváriumból a Lilly-t is sikerült eltörnöm, a megkeményedett tappancs rászorult a high tech kínai üvegre és a bütyök engedett, nem a plasztik.
Lehet, hogy ebből készül a rakéta is odaát...

@Trappista kollégától származó lávakövek szétkalapácsolásával folytattam, bármelyik túlélőshow sztárjait megszégyenítő gyorsasággal sikerült felgyújtanom a kőből kipattanó szikrával a betonhoz támasztott seprűt.

Aztán bontás, növénymosás, építés, építés, építés, építés, építés, feltöltés, káromkodás, aljzat egyengetés, ültetés, ültetés, ültetés, ültetés.
Kb 9 órában.

Természetesen a jó tanácsok ellenére megpróbáltam óvatosan betölteni a dekorhomokot a talaj mellé (majd vigyázok és óvatosan csinálom) és természetesen össze is keveredtek.
Az elválasztó lávakő kerítés mikronnyi résén át természetesen befolyt a talaj.


A képek kevésbé tragikus képet festenek, így visszanézve már nem látom az okot amiért építés közben eret akartam vágni magamon több ízben is.

Az akvárium persze nincs készen, bal oldalon még nagyon sok bucénak hagytam helyet (látod @Luigi13 Niki? :D ) és középen is vár még valami bokorra a 2 fa között.
A bal oldal alig van növényesítve, még nem tudom, hogy átteszem-e a régi akvából az anubiasokat + ipari mennyiségű crypto is várja a sorsát, de vsz. ők nem ide jönnek...

A jobb hátsó sarokban a már említett eleocharis sp. kapott még egy halvány esélyt, hogy ne a komposztban végezze, de nagy valószinűséggel nem éli túl...

Képek:
 
Majd elfelejtem:
A kipusztult MC heléyre a helyi boltban vettem másikat (ott ahol a tigrisek helyett a kimondhatatlan nevű garnikat is) de szerintem HC-t kaptam ahogy jobban nézem.
Co nélkül nem tudom mekkora esélyem van megtartani, de majd kiderül ...
Ugyanott vettem még egy blyxa bokrot, talán jó lesz!

Növényesítésre és világításra jöhetnek a tippek, a fára még fölkerül talán némi fissi és @Etele mini fissi bokra.
Köszi, ha volt valaki olyan kitartó, hogy végigolvasta!
 
Szuper lesz!
Pogostemon helferi az egyik kedvenc novenyem, el tudnam kepzel egyik vagy mindket oldalt elol/kozepen, illetve a kozepso kovek mogott is!
 
Back
Oldal tetejére