• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes nekem (száz)nyolc ...

Na. Én még belevágnék legalább kétszer ennyi rőzsét, ha növényesítesz ez a két kis vékonka semmit nem fog mutatni.
Még nem késő! :)
 
Nem tudom, próbálgattam, van még otthon 2 kisebb vasfám, de valahogy soknak tűnt.
Azt hiszem teszek bele még zöldséget, aztán ha még mindig üres akkor még barkácsolok valamit.
Kb. kedden ragasztok ...
 
Nekem low techben van Helanthium Tennelum. Nagyon szép kis növényke és még szépen be is sűrűsödhet. Megkedveltem. Ez is egy ötlet ;)
Tetszik a scape! :)
 
Nekem low techben van Helanthium Tennelum. Nagyon szép kis növényke és még szépen be is sűrűsödhet. Megkedveltem. Ez is egy ötlet ;)
Tetszik a scape! :)

Köszi!
Kóstolgatom, persze már van amit máshogy csinálnék ...
:)
 
Ami már most látszik:
a dekorhomok miatt csúnyán alá kell majd exponálnom ha rendes képet szeretnék ...
(persze nem verseny-akváriumnak épül ez sem)
 
Tegnap beköltözött 19 db gyémánt neon Gazdagrétről (gondolom, mert ezeket megszámolni kb. annyira egyszerű, mint Németh Szilárd rezsibiztos logikáját megfejteni)
Alga van, valami barna trutyi, nyomom a carbot és a profito-t, majd meglátjuk ki nevet a végén ...

A másik akvából 5 db zöld neont vadásztam ki a 9-ből, talán előkerül a crypto-k közül a maradék 4 is, aztán, ha megerősödtek a növények akkor a loricariak is átköltöznek.
Az egyik helenámat a kettőből vsz. kivégeztem, a 2 akvárium vize között volt ~ 2,5°különbség és a kisebb azóta nem jön ki a házából.
(kb 1 hete) Szóval lehet, hogy utánpótlás után kellene néznem ...

Még tervezek pár amano-t , 5-6 oto-t és ide vagy narancs neocardiniák jönnek vagy blue boltok ...
 
Szomorú.... a crs-ektől ki tervezem venni őket, bele a 108-asba... vagyis ide.
Garnélákat mindenféleképpen szeretnék még, lehet, hogy egy nagy létszámú RC lesz akkor a megoldás, vagy a fene tudja...
 
Szia! Kiváncsi vagyok,hogy alakul. A képeken úgy látszik,a táptalaj kiér az oldalüvegig,és az általános növénytalaj is elég vékony rétegben van rajta.Bár ez utólag már nehezen korrigálható.
 
Szia!
A táptalajt azért terítettem előre is mert végig MC-t terveztem.
A Dennerle talajból maradt még 2-2,5 kg, de miután főként buce és hasonló, alacsony igényű növénnyel számoltam - nem feltétlen kell a vastag talaj.... gondoltam én ...

Az az érdekes, hogy az eddig hibátlan kis nano-ban is előjött valami barna alga, azt mondják a hozzáértők, hogy ez valami szezonális nyomás most.
 
Még az építésről készített képen láttam,hogy oldalt és hátul sem hagytál el pár centit,így könnyen beoldódik a vízbe a táptalaj és algásodást okoz,ezért kellene felülre is 4-5 cm általános növénytalaj.Nálam a barnaalga jelenség szerintem inkább a gyenge fénynek köszönhető,ha valahol túl árnyékos.Bár azt figyeltem időnként elő-elő jön az alga,majd idővel távozik, pedig nem is történt érdemi változás.
 
Még az építésről készített képen láttam,hogy oldalt és hátul sem hagytál el pár centit,így könnyen beoldódik a vízbe a táptalaj és algásodást okoz,ezért kellene felülre is 4-5 cm általános növénytalaj.Nálam a barnaalga jelenség szerintem inkább a gyenge fénynek köszönhető,ha valahol túl árnyékos.Bár azt figyeltem időnként elő-elő jön az alga,majd idővel távozik, pedig nem is történt érdemi változás.

Hasznos infó volt, emelek a világításon és, ha nem jön a barna helyett más szmötyi akkor telitalálat is!
Köszi!
 
Péntek óta brutális barna alga nőtt a frontüvegre, de komolyan, én még ilyet nem pipáltam!
Amint magamhoz térek, kirángatom a memóriakártyát és töltök föl képet!
Levakartam, centis darabokban vált le az üvegről, undorító, gusztustalan, fujj!

A gazdagréti gyémánt neonok köszönik jól vannak, picit félénkek, de nem találtam elhullottat.
Az otok és amanók láthatóan hiányoznak, a nagy vörös Loricaria beköltözött, rögtön neki is látott a fonal-algát tépkedni.
A héten költözik valami erősítés még az akvába...
 
Back
Oldal tetejére