• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Nebula

Huuu, nem semmi. Orulok, hogy nem az elso ot sor valosult meg. Nagyon szepen helyrehoztad! Ugyes ez az "ahol hely van" technika. Kitartas!
Köszönöm a bíztatást.
Még az előteret kell rendbe rakni pár szál hc, marsilea meg pogostemn helferi próbálkozik meglátjuk mi lesz belőlük.
A mocsári álhortenzia levelein meg sódert lehetne szitálni sajnos. Valószínüleg cserélve is lesz.
 
Négy napra ismét magára kellett hagynom az akváriumot, jól lakattam a halakat beadagoltam előre a tápot és bíztam az istenekben.
Erre ma mire hazaérek ez fogad:
Előtte:
74564
Utána:
74565
A szép szálas algák nem nőttek semmit sőt sok eltűnt és ezek a gusztustalan leveles zöld rózsaszín meg piros izék ellepték az akváriumot :eek:
 
Tartalmas hétvége van mögöttem.
2 év nélkülözés után jön az új trónok harca.
Indul a grill szezon készülni kell.
Kitalálni és összekóklerkedi egy barátokat invitáló kreatív facebook esemény borítóképét(a promóciós videót inkább meg se mutatom)
75909

Na és persze menjünk el a terraplázára.... csak nézelődünk... nem veszünk semmit....
(3 óra múlva)
75892
Szóval bővült a ki csapat egy Jar Jar imitátorral(vagy inkább Alf?)
75895
Egy királyi párral
75893

És ami a legfontosabb!!!!
Egy botocska aminek a végén egy kacsafütyi van
(nem vagyok jártas az ornitológiában és gyakorlati tapasztalatom sincs de valahogy így képzelem el)
75894

Végül egy hihetetlenül rosszul sikerült fotó hogy legyen összkép a nagyról(valahogy fotózáshoz feljebb kéne emelni a lámpát mert kiégeti az egész képet)
75896
 
És ami a legfontosabb!!!!
Egy botocska aminek a végén egy kacsafütyi van
(nem vagyok jártas az ornitológiában és gyakorlati tapasztalatom sincs de valahogy így képzelem el)

Erről az izéről írhatnál valamit bővebben: szárazföldi - vízi? állat - növény? Mondjuk inkább növénynek nézném, mintha alul kis gyökere lenne, de el nem tudom képzelni, micsoda.
 
Erről az izéről írhatnál valamit bővebben: szárazföldi - vízi? állat - növény? Mondjuk inkább növénynek nézném, mintha alul kis gyökere lenne, de el nem tudom képzelni, micsoda.
Ez elvileg egy mangrove magocska csak belógatod a vízbe és úgy nő. Állítólag előbb utóbb jobban hasonlít majd egy fára mint egy madár reprodukciós szervrendszerére :D
75921
 
Új project is indul
Technikai paraméterek
20x30 méteres
Víz paraméterek: Esővíz
Fedőtalaj : Agyagos föld
Táptalaj: istálló szalma és komposzt
Világítás: napi 14 óra 6500K 'sunlight' napkelte és naplemente funkcióval
Szűrés és fűtés nincs
Eddig megúsztam az algabummot a növények fejlődnek
7596975970
 
Új project is indul
Technikai paraméterek
20x30 méteres
Víz paraméterek: Esővíz
Fedőtalaj : Agyagos föld
Táptalaj: istálló szalma és komposzt
Világítás: napi 14 óra 6500K 'sunlight' napkelte és naplemente funkcióval
Szűrés és fűtés nincs
Eddig megúsztam az algabummot a növények fejlődnek
Barátságos méret! :)
Dry starttal indultál? Mikor tervezed feltölteni? Egy növénylistát tudsz majd dobni? A leírás alapján hightechnek tűnik, a CO2 0-24-ben megy, vagy a napkeltéhez-napnyugtához igazítva? A DC nem látszik a képeken, de biztos elsőre optimális lett a beoldás, a teljes scaperől tudsz felrakni esetleg képet? Tervezett állatvilág mi lesz? Mondjuk itt bejáratott a technika, valószínűleg azonnal telepítettél is pár jószágot (még ha nem is akartál).
Na jó, szóval gratu, sok sikert! :) (de hiányzik egy saját kert)
 
Barátságos méret! :)
Dry starttal indultál? Mikor tervezed feltölteni? Egy növénylistát tudsz majd dobni? A leírás alapján hightechnek tűnik, a CO2 0-24-ben megy, vagy a napkeltéhez-napnyugtához igazítva? A DC nem látszik a képeken, de biztos elsőre optimális lett a beoldás, a teljes scaperől tudsz felrakni esetleg képet? Tervezett állatvilág mi lesz? Mondjuk itt bejáratott a technika, valószínűleg azonnal telepítettél is pár jószágot (még ha nem is akartál).
Na jó, szóval gratu, sok sikert! :)(de hiányzik egy saját kert)
A scape még alakítás alatt van sajnos eléggé el volt hanyagolva.
Vannak állatok is ez pl egy talajlakó fajta:
75977
Nem tudom hogy bírja majd a körülményeket mert habár a hőmérséklet gh-kh és ph optimális neki, a vízben elvileg a vizesség részét nem igazán szereti.
(Én is szeretnék sajátot itt is csak nagyanyósnál gerillakertészkedek :))
 
A scape még alakítás alatt van sajnos eléggé el volt hanyagolva.
Vannak állatok is ez pl egy talajlakó fajta:
View attachment 75977
Nem tudom hogy bírja majd a körülményeket mert habár a hőmérséklet gh-kh és ph optimális neki, a vízben elvileg a vizesség részét nem igazán szereti.
(Én is szeretnék sajátot itt is csak nagyanyósnál gerillakertészkedek :))
Micsoda bajsza van, ez egy crossocheilus-féle harcsa? o_O

Amúgy meg jo tippet adtál. Sokszor en sem tudom lefenykepezni a gyorsan cikazo halakat, igy legközelebb majd en is az aljzathoz szoritom őket xp
 
Micsoda bajsza van, ez egy crossocheilus-féle harcsa? o_O

Amúgy meg jo tippet adtál. Sokszor en sem tudom lefenykepezni a gyorsan cikazo halakat, igy legközelebb majd en is az aljzathoz szoritom őket xp
Valamilyen morgóharcsa faj lehet mert berregő hangot szokott kiadni.

Ajánlom a pillanatragasztót ha egyszerre többet is fényképeznél.
Nyugi.... víz alatti használatra is biztonságos
 
76009

76010

76011

Gyanús is volt nagy hasa volt középső részt elégé elbitorolták mindenkitől.
Mikor pesig már a cipőt húztam bum ikrák. Hát kellett ez nekem így is izgulok 4 napos távollét közbem nemhogy így?
Szóval gyors mentő expedíció jólbevált hightech inkubátor technológia üzembehelyezése és hétfőn meglátjuk.
 
Back
Oldal tetejére