• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Nebula

Mivel az amanó 2.5 héttel félidőnél tart(idáig még egy sem hordta általában néhány napon belül eldobták ) elkezdek sósvizet algásítani.
A víz 0 -ra lágyítva gyantával, holnap bekeverem sóval és kap egy 0-24 órás világítás a következő 2 hétre.
Gondolkodom hogy fele leszívott akváriumvíz fele friss 0-ás víz keverékét használjam hogy legyen elég tápanyag az algáknak erre még alszom egyet.
5 Literes átlátszó műanyag vödörben lesz a kísérlet levegőztetővel porlasztókő nélkül a vízmozgásért.
A lámpán még gondolkodok.
Vagy egy usb-s billentyűzet lámpa lesz vagy ha rá tudom applikálni akkor egy használaton kívüli 5w os akvárium lámpa.
A kis plankányok a tervek szerint más eledelt nem kapnak csak és kizárólag a termelt algán fognak élni így remélhetőleg semmi nem fogja elszennyezni a vizüket és nem fognak ammónia mérgezésbe elpatkolni. (vízibolhákkal teszteltem egy kisebb kolóniát képes volt a módszer felszaporítani)
Már csak a szülés levezetésre kell valami okosat találni hogy ne is dobja el idő előtt de ne is nassolni való legyen a halaknak :unsure:
Utolsó hétre átrakni a garnélásba, vagy egy befőttesüvegbe egy éjszakára ?
 
Mivel a múltkori kelési arány elég silányra sikeredett így új módszert próbálok ki.
Elővettem gyerekkori emlékeim a kukoricamorzsolásról és 1:1000 hez méretarányba végcsináltam hogy leszedjem az ikrákat az amazoniáról.
Kínai keltető (amiből szerencsére kihagyták az egyik lezárót így harisnyával kellett pótolnom...)
76492
 
Nagyon drukkolok. a megosztón lévő vidik szerint ebben nagyon jó arányban kikelnek. Reméljük, neked is sokat sikerült megmentened belőlük. Sok sikert, majd posztolgass folyamatosan a fejleményekről.
 
Nagyon drukkolok. a megosztón lévő vidik szerint ebben nagyon jó arányban kikelnek. Reméljük, neked is sokat sikerült megmentened belőlük. Sok sikert, majd posztolgass folyamatosan a fejleményekről.
Köszönöm.
Én is izgulok még sosem használtam mivel hiányosan érkezett de most improvizálni kellett.
Remélhetőleg a kukoricamorzsolás közben sem sérült túl sok ikra.
1.5 napja vannak benne eddig 1 db kezdett kicsit penészedni azt ki is vettem.
Elvileg holnap már kelniük kell majd akkor kiderül.
Lehet vissza kéne fognom az élő kaját ? Mi lesz ha itt nekem ezek 2 hetente teleikrázzák az akváriumot :D
 
Köszönöm.
Én is izgulok még sosem használtam mivel hiányosan érkezett de most improvizálni kellett.
Remélhetőleg a kukoricamorzsolás közben sem sérült túl sok ikra.
1.5 napja vannak benne eddig 1 db kezdett kicsit penészedni azt ki is vettem.
Elvileg holnap már kelniük kell majd akkor kiderül.
Lehet vissza kéne fognom az élő kaját ? Mi lesz ha itt nekem ezek 2 hetente teleikrázzák az akváriumot :D

Ha külön veszed az ikrákat kis malachit zöldet nyomja a vízbe, az meggátolja a penészedést. Így szinte minden ikra ki fog kelni. :)
 
Ha külön veszed az ikrákat kis malachit zöldet nyomja a vízbe, az meggátolja a penészedést. Így szinte minden ikra ki fog kelni. :)
Következő beszerzős utamon lehet veszek egyet de nem akarok vegyszerezni semmit amíg nem muszáj.
Meglátjuk hogy teljesít a keltető a nagy akváriumba.
Bár ha tényleg így folytatják én meg leszek olyan hülye hogy minden alkalommal megpróbálom megmenteni őket és ráadásul még mindegyik ki is kel :eek:
...
kell egy nagyobb akvárium :D
....
Vagy egy tepsi, vaj és citromkarikák 😈
 
Bezzeg, majd ha az amanok is ilyen szépen teljesítenek, nem fogsz panaszkodni, igaz?
Ha esetleg az ő szaporítások elszabadul akkor majd egy paella receptet kell keresnem 🦐 :D
Az amanokkal csak annyi most a gondom hogy időközbe egy másik nagy nőstény is petés lett és nem vagyok biztos benne melyik az új és melyik a régi. :unsure:
Jövőhéten pedig már 5 hetes szóval hamarosan szülés👶
 
Amelyik már hamarosan elengedi, annak nagyon sűrű a hasa alatt és sötét kása jellegű a pete.
 
Back
Oldal tetejére