• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ne légy LIKE ember!

A. Kavicsos

Legenda
Sziasztok!

Nem csak az új forumozókhoz szeretnék szólni ebben a témában!

Máshol megemlítettem már eme számomra zavaró egyre inkább tendáló, de kerülendő magatartást, mégis talán érdemes egy külön témában kiemelni!

Nagyon vártuk a 100.000. hozzászólást, mert az olyan szép kerek szám (semmi több)!
Igazából viszont nem a mennyiség, hanem a minőség (a hozzáadott érték, ami egy jó kérdésben is benne lehet) lenne a fontos!
Sokszor látom hogy néhányan a tetszik ikon megnyomása mellett még oda írják: "Nagyon szép az akváriumod!", "Szép tiszta akvárium!"," Ezt szépen összeraktad"!, stb...!
Egy kezdőnek talán jól esik, az első időben erőt meríthet belőle!
Sokszor kevés időt tudok a fórumon tölteni és nem kellemes az ilyen bejegyzések tömegén átrágni magam!
Fontosabb az hogy egymást segítő hozzászólások szülessenek (ami a kezdőknek kiemelten fontos), ahol megemlítjük az akvárium berendezésével, növényesítésével, technikai felszerelésével, stb.., kapcsolatos észrevételeinket, kérdéseinket!

Kezdetben engem is elkapott a hév és sorban nyitottam az új témákat (biztos van köztük az akvakertészet szempontjából szükségtelen is, vagy ami rajtam kívül keveseket érdekel (bár ezeket igyekeztem az Off topicban elhelyezni), gyártottam a hozzászólásokat, szinte minden területen amihez kicsit is konyítok, vagy van róla tapasztalatom (vagy egyáltalán nincs és szeretném hogy legyen) !
Idő közben viszont rá jöttem hogy a jó megítélés nem a hozzászólások száma alapján, hanem azok használhatósága okán születik!

Remélem nem bántok meg ezzel senkit, azok közül akik magukra ismernek (nem célom)!

Kívánom hogy minél több építő jellegű kritika, jól irányzott kérdés, egyedi ötlet, tanulságos beszámoló, akár tudományosan alátámasztott okfejtés szülessen a jövőben, hogy a fórumra fordított időnket tényleg hasznosnak érezzük!

Köszönettel!

A.ttila
 
Atti, igaz a mondandóddal egyetértek, mármint a hasznosság a fontos, de azt sem szeretném ha átesnénk a ló túloldalára. Neked is meg kell értened, hogy különböző típusú felhasználók vannak a fórumon. Egy kezdő aki most lépett be a fórumra és ezzel a bejegyzéssel találkozik 2 dolgot vesz majd le belőle:

1. hogy ez egy nagyképű társaság és már azt is megszabják hogyan és mit szóljak hozzá
2. nem fog hozzászólni semmit, mert kapásból ilyen magatartással találkozik.

Neked mint öreg rókának befogadóbbnak kell lenned és meg kell tanulnod szelektáltan olvasni. Nem minden infót átrágni. Így a kezdő is jól érzi majd magát és te sem készülsz ki az időnként talán üres infóktól. Toleránsnak kell lenned, ahogyan a többiek is azok voltak amikor új felhasználóként érkeztél a fórumra - és talán ők is szelektáltan olvasták a folyamatos bejegyzéseket.

Persze egy arany középút kellene, de közösséget összekovácsolni csak úgy lehet ha toleránsak vagyunk egymással szemben.
Te nem szereted olvasni a felesleges ömlengést, más meg azért panaszkodik, mert beír valamit és a kutya sem ír rá semmit. Ördögi kör.

A fórum szakmaiságára és használhatóságára figyelnünk kell, de nem szabad elfelejteni te vagy mi hogy kezdtük anno.

Az hogy a fórum megőrizze színvonalát az kell, hogy a régi motorosok is aktívak legyenek és értékes hozzászolásaikkal segítsék a többieket. Ha fáradtságból vagy lustaságból ez elmarad, akkor csak a még lelkes ifjoncok hozzászólásai maradnak, mi pedig max saját magunknak panaszkodhatunk, hogy miért nem tettünk ellene.

Próbáljunk közösen tenni az ügy érdekében. Lesz amikor nem 200 online tag lesz fent hanem 500. Akkor is kezelni kell majd a szitut.

Ki lehetne egészíteni a szabályzatot, de a túl sok szabálynak az lenne a vége, hogy senkinek sem lesz kedve írni.
 
Egyébként azon agyalok már egy ideje, hogy mi a sorsa az ilyen közösségi oldalaknak. Évek óta látogatjuk a külföldi fórumokat is és ha szimpi ha nem, van egy minőségi romlás a legtöbb fórumon.

Ha egy picit elgondolkodok rajta miért lehet ez, több dolog is előjön.

Az egyik elméletem, hogy a hobbit a legtöbb országban lelkes és elhivatott kertészek indítják el a rögös úton. Mivel azok a bizonyos malmok lassan őrölnek, egy jó ideig csak a mag tolja a hobbit. Lassan elkezdenek csatlakozni új emberek, akik már jóval kevesebb tapasztalattal bírnak mint a régi motorosok. Telnek múlnak az évek, sokan abbahagyják a hobbit, más elfoglaltság, család stb jön. Vagy egyszerűen az évek felőrlik az embert. És eljön a pillanat amikor a hobbi megtalál egy szélesebb réteget és innen jön igazán divatba. Mi most egy ilyen állapotban vagyunk. Hogy az elmúlt 5 év mit tett a hobbival több oldalról is lehetne vizsgálni. De utánpótlás és igazán szélesebb körű hobbisták nélkül az akvakertészkedés megmaradna egy nagyon szűk rétegnek szóló dolognak, ami nem képes az alapvető hobbit kiszolgáló boltok stb, de még a fórum fenntartására sem.

Sok régi arcot hiányolok, de időközben sok új kertész érkezett aki betölti a helyüket. Összességében ez jó. Mármint hogy nem hal el a hobbi.

Sokakat a fórumon nem hoz már lázba egy-egy verseny de sok új kertész még elképzelni sem tudja, hogy a következő akár 1 évben olyan szintre érkezzen az akváriuma hogy nevezhessen.

Dolgozni kell, hogy a hullámvölgyek rövid ideig menjenek csak minuszba.

Pár éve olvastam egy jó külföldi cikket arról, hogy miért ilyen a növényezés. A legtöbb növényest elkapja a hév, amikor meglát egy egy ilyen nature akváriumot. Aztán az első komoly algásodás vagy sikertelen start sok embert el is fordít. És szép lassan morzsolódik le a hobbizók köre.

Mivel most már sokadik éve toljuk, látom, hogy mennyi ember tűnik el évről évre, de mégis minden évben több és több akvakertész van. Ezeknek az embereknek csak nagyon kis százaléka van a fórumon ezt hozzá kell tennem. De ezért a sikerért és hogy a hobbi folyamatosan fejlődjön és változzon, hogy egy fórum működőképes legyen, hogy egy versenyen kellő számú nevezés és minőségi akvárium legyen stb ezért nagyon nagyon sokat kell évközben tenni.

A fórumok akkor maradnak minőségiek, ha kellő számú minőségi bejegyzés születik. Jó akváriumok, hasznos értékes hozzászólások, tapasztalatcserék. Szóval itt az alkalom és az új év lassan várjuk a szebbnél szebb naplókat pl és a minőségi fotókat vidiket. Jöhetnek a tapasztalatcserék, a vissszajelzések az új növényekről stb.
 
Épp nemrég beszéltünk Dorcival, erről a like "rendszerről". Hogy tényleg valóban hasznos, ha az embernek kevés ideje van, benyom egy like-ot, hogy elolvasta/tetszik neki/egyetért vele. De...

Persze egy arany középút kellene, de közösséget összekovácsolni csak úgy lehet ha toleránsak vagyunk egymással szemben. Te nem szereted olvasni a felesleges ömlengést, más meg azért panaszkodik, mert beír valamit és a kutya sem ír rá semmit. Ördögi kör.
Ez is sajnos a like rendszer hagyatéka, hogy az olyan hozzászólások, amik dicsérnék az akváriumot/tulajdonost, javarészt eltűntek, odaböksz egy like-ot, és "mész tovább". Én bevallom férfiasan, hogy sokkal jobban esik, ha valaki beírja a naplómba, hogy pajti ez nagyon jó, tetszik, mintsem, egy like. Félreértés ne essék, azoknak is nagyon örül az ember fia, de nem ugyanaz a kategória.

Kezdők mindig voltak, vannak és mindig is lesznek, ez természetes, az is, hogy ugyanazokat a kérdéseket teszik fel, ebben viszont ők a vétkesek, hogy ha többet olvasnának/használnák a keresőt, akkor elég hamar választ kapnának a problémájukra. Amennyiben egyedi dologgal állunk szemben, úgy mea culpa.
 
Szia Viktor!

Megértem amit írsz!
Természetesen igyekszem toleráns lenni!
Közösen alakítjuk a fórumot és rendjén van hogy vannak eltérő mentalitású kertész társak!
Csak figyelem felhívásnak szántam, hogy van külön gombja a tetszés nyilvánításnak, ha valami nagyon tetszik akkor nyomjuk meg 5x és akkor abból háromszor kap az illető értesítést, hogy kedvelik a bejegyzését, amiből leszűrheti a következtetést!

Viszont a jövőre gondolva amikor esetleg 500-an vannak fent és azok közül csak húszan írnak 10-10 akváriumra egy-egy ilyen bejegyzést az már enyhén zavaró lehet (legalább is az én olvasási sebességem mellett - na kiderült hogy velem van a baj, gyorsabban kellene olvasnom:confused:)!

Aki figyelemmel kíséri a fórumot az láthatja hogy amikor tudok szívesen segítek és szintén mindenkit erre buzdítok!
Nem azokkal a hozzászólásokkal van bajom ahol 8x kérdezik meg ugyan azt a topicon belül, mert hát tényleg sok az információ, át lehet néha siklani felette!

A saját naplójában pedig tényleg mindenkinek jól esik az ha hozzá szólnak, de az lehetőleg valamilyen céllal történjen!
A komolyságát veszti el a tetszés nyilvánítás, ha minden második akvárium mellé ugyan azt oda biggyesztem (mintha előre írt sablonok lennének)!
Jobban érzi a saját fontosságát a napló tulajdonos is, ha például azt írom: Nagyon tetszik az akváriumod! Ezt és ezt a növényt hogyan, milyen időközönként nyírod?, Milyen élőlényeket tervezel bele?, Milyen gyakorisággal cserész perlont a szűrődben?, vagy akármit ami tényleg érdekel és aktivitásra serkent!

Engem a sok "Gyönyörű az akváriumod!" ilyen irányú aktivitásra késztetett!

Remélem jó példával tudunk továbbra is elől járni!

Jó kertészkedést Mindenkinek!

Köszönettel!

A.ttila
 
Sziasztok!
Én a csendes táborhoz csatlakoznék, nagyon sokat olvasgattam fent mielőtt belevágtam és szinte mindenre megtaláltam a hasznos információt, alig maradt kérdésem. (y)
Elkezdtem és szinte ment minden mint a karikacsapás persze tanulni sosem elég és menet közbe tanul meg sok mindent az ember.Ha valamibe elakadok akkor utánaolvasok a megfelelő topiakba, vagy valakinek a naplójába találkozok a hibával és talán a megoldással is. Kicsit néha zavar mikor felkerül egy csodás kép és 2-3 oldalon keresztül csak az ömlengés van és információ semmi, szerintem is elég ha kap egy like-ot értem én ezt az igazi profik oldalaira akik már rengeteg szép akváriummal szerepeltek. Ha egy kezdő első akváriumát nézem akit hasznos tanácsokkal láttok el azokat mindig szívesebben olvasom mert lehet, hogy tanulok belőle. Persze a profik között van a rengeteg hasznos információ, csak hosszadalmas kimazsolázni.

Maradok rendszeres csendes olvasó ;) persze ha valakinek tudok hasznosat mondani, akkor megteszem.
 
Hali!

Ha egy új tag nyit egy naplót,lehet, hogy elveszi a kedvét a kevés hozzászólás.De úgy is fel lehet fogni,hogy saját magadnak vezetsz egy naplót(nem kell füzetben vagy akármiben dokumentálnod)tápozásról ,vízcseréről,dátumokról...paraméterekről stb.Ha meg valami nagy blődségre vetemednél akkor valamelyik szaki úgy is beleszól és jó irányba fog terelgetni.

A tetszik gomb melett igen is oda fogom írni.hogy gyönyörű meg egyebek(valamikor nem elég egy snassz like) ha fokozni akarom a tetszésemet:rolleyes:

uff:szólottam:wacky:
 
Időnként én is úgy vagyok, hogy mobilról netezve csak egy like fér bele. Ha valami igazán jó, pár szót azonnal írnom kell. Később amikor rendes géphez kerülök általában beírok egy hosszabbat. Szóval változó ez is ki mennyire ér rá mikor stb. Jó hogy ezek közül bármelyiket tudod használni épp ahogy időd engedi.

Egyébként mókás épp Atti (Kavicsos) a te emers kerted jutott eszembe példának mert ez még friss emlék. Tegnap látva mobilon ment a like mert szép. Pár szót írni akartam mert kikívánkozott, de képtelen voltam építő kritikát megfogalmazni, mert az a szitu volt ami egyszerűen csak jó. Ennyi. Ha mindezt személyesen mondtam volna még egy vállveregetést is kapsz. :)

Szóval néha az üres gratulációk mögött is több van. Ezért sem érdemes ezt korlátozni vagy éppen kritikával illetni. :)
 
Jó, hogy fel lett hozva ez a téma, már csak a tisztánlátás végett is! Teljes mértékben egyetértek Viktor előző hozzászólásával!
-A véleményem, semmi értelme az elcsépelt "jó lesz ha bedúsulnak a növények" stb.. kommenteknek, unalmas, semmi mondanivalója nincs. Ha lájkolok /pfff-de utálatos kifejezés/ egy akit, vagy hsz-t , egyértelműen jelzem a pozitív véleményem! Ha tudok hozzáfűzni építő kritikát, hasznos tanácsot, akkor megy a hozzászólás, like helyett! De csak azért, hogy hallassam a hangom, és mondjam a semmit, beszéljek a levegőbe , nem teszem! Én jobban szeretem a csendet;)!
Két év alatt közel 670 hozzászólásom született, szerintem ennek 20-30%-a így utólag visszanézve felesleges volt. A like használatával ez a szám úgy 8-10% lehetne.

Én hasznosnak tartom a TETSZIK- használatát!

Üdv:w-rig!
 
Jó, hogy fel lett hozva ez a téma, már csak a tisztánlátás végett is! Teljes mértékben egyetértek Viktor előző hozzászólásával!
-A véleményem, semmi értelme az elcsépelt "jó lesz ha bedúsulnak a növények" stb.. kommenteknek, unalmas, semmi mondanivalója nincs. Ha lájkolok /pfff-de utálatos kifejezés/ egy akit, vagy hsz-t , egyértelműen jelzem a pozitív véleményem! Ha tudok hozzáfűzni építő kritikát, hasznos tanácsot, akkor megy a hozzászólás, like helyett! De csak azért, hogy hallassam a hangom, és mondjam a semmit, beszéljek a levegőbe , nem teszem! Én jobban szeretem a csendet;)!
Két év alatt közel 670 hozzászólásom született, szerintem ennek 20-30%-a így utólag visszanézve felesleges volt. A like használatával ez a szám úgy 8-10% lehetne.

Én hasznosnak tartom a TETSZIK- használatát!

Üdv:w-rig!
Teljesen egyetértek! Nem mondom, hogy nekem még nem volt ilyen hozzászólásom, de akkor is kicsit frusztráló tud lenni, hogy a naplóimban majdnem egyedül írogatok (vannak rajtam kívül benne posztok, nem sírni szeretnék, csak leírom, hogy az, hogy kb az utóbbi 4-5 posztom között nincs semmi, az nem hozza meg a kedvem arra, hogy újra posztoljak. Ha félreérthető, akkor bocs, szívesen leírom bővebben! ;))
Kicsit sarkítva szerintem pl Tibi (vagy bármelyik nagymenő) és én (vagy bármelyik kezdő kismenő) a lehetőségeinkhez és tudásunkhoz képest ugyanazt az energiát feccöljük az akváriumainkba, és én viszonylag ritkán kapok direktbe az akváriumommal kapcsolatban kritikát (a fórum többi részét persze olvasom, mindenre választ találok, ha tudom mit keresek!), míg pl Tibi naplóját meg tele"szemetelik" teljesen lényegtelen hozzászólásokkal (Nem irigység biztos jó érzés lehet, amikor az.embernek így hízlalják a máját! :D) és elsikkad a lényeg. Nem tudom, mi lenne az arany középút... Talán lehetne egy kiemelt kibeszélő téma, amiben hétről hétre kibeszélhetnének a guruk egy egy akváriumot. És akkor ott csak a lényeg lenne.
 
A kevés hozzászólásra a naplókban azt tudom javasolni, hogy azok akik szintén hasonló stádiumban vannak, az akvárium indítással, bátrabban írjanak mások induló akváriumaihoz. Igen is tessék leírni a saját tapasztalatokat, véleményeket. Várhatóan a másik naplós is bátrabban fog írni annak a naplójába, aki az övébe is írt. ;-)
 
Ünnepek alatt nem olvasgattam, így bemelegítésnek pont jó ez a téma :)

Én minden naplót, topikot megnézek (vagy csak belekukkantok), és tényleg zavaró, ha azért nyitok meg 10 oldalt, hogy csak a "tetszik" gomb magyarra fordított szöveges üzenetét olvassam. Főleg amikor 1-1 lelkes huszár mindenhova beleír.
A másik oldalról viszont, szeretem, ha hízik a májam, és hálás vagyok, ha valaki az én naplómba ír a like mellett/helyett.

Az arany középút pont az emberek másságában van elrejtve. Milyen borzalmas lenne, ha mindenki irogatna össze vissza, vagy ha éppen senki nem írna semmit.

Még zárszóként annyit leírnék, hogy legyen hozzászólási korlát! Napi 10. Ha többet akarsz küldeni, akkor az alábbi bankszámlára 300 Ft-ért +10 hozzászólási jogot vehetsz.
123456789-123456789-123123123 ;)
 
Egy dolog ezzel kapcsolatban még eszembe jutott, ha valaki ír egy jó kommentet, vagy hasznos infót dob, az Ő hsz-e marad elöl, így ha pusztán tetszik-el jelzem a véleményem, mások számára is első helyen fog látszani a hsz. és nem veszik el a dicsérő megjegyzésekben, és egyúttal megtisztelem a másikat a lehetőséggel, hogy nem írok rá, ezáltal nem szorul háttérbe a mondanivalója.
 
Back
Oldal tetejére