• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Narancs törperák (Cambarellus patzcuarensis)

patzu

Főkertész
Legjobb napló
Külföldi oldalakon együtt emlegetik ezt a rákot a garnélákkal, mint növényes akváriumban tarthatót.
Ha jól tudom a növényeket nem bántja, a túlszaporodott csigákat megtizedeli - de vajon valóban társítható ez a kicsi 5-6 cm-es rák a garnélákkal és kis testü halakkal?
Sehol nem említette senki ezen a fórumon, ennek oka van?
Vagy talán ez a törperák, nem növényes akváriumba való?

6896871607_83cba88441.jpg
 
Utoljára módosított moderátor által:
Simán tartják egyébként növényes akiban is.
CPO néven emlegetik így lehet több forrást találsz hozzá.

qSbGPinjTiA
itt sem bántja a neonokat.

de ahogy olvastam a garnikat sem. nyugis időnként félős típus. kell neki búvóhely.
etetni kell őket rendesen mert kannibalizmusra hajlamos.

szép ez a kép róla:

http://www.iriatherina-werneri.com/imag ... 9_160k.jpg

ebben az akiban is van egy 3-as csapat kis halakkal és garnikkal is:
http://www.aquascapingworld.com/forum/a ... ayout.html

sok infót olvashatsz róluk itt:
http://www.petshrimp.com/discussions/vi ... 7f43dad2dd
 
Húúúh, ez igen!
Köszi a gyors és kimeritő infokat!
Szép kis szinfolt az akváriumban, de azért még kicsit tartok tőle, hogy betegyem az apró garnélák közé.
Nekem akkor ajánlották mikor azokat a helyes Planáriákat találtam. Állítólag szívesen fogyasztják. :?:
 
Nem érdemes a garnélákkal együtt tartani, mivel gyakran előfordul, hogy a hím CPO a nőstény garnélát egy nőstény CPO nak nézi, és hát megpróbál vele "közelebben megismerkedni", ami általában a garnéla végzetét jelenti.

A planáriát nem hiszem hogy megenné.
 
Hát akkor ezeket a "zaklatós urakat" nem engedem a garnélahölgyek közelébe!
Vajon, ha párban vannak, akkor is eltévejednek?
Kár, mert nagyon helyes kis alakok.
 
patzu said:
Hát akkor ezeket a "zaklatós urakat" nem engedem a garnélahölgyek közelébe!
Vajon, ha párban vannak, akkor is eltévejednek?
Kár, mert nagyon helyes kis alakok.

Igen, akkor is.
 
Sziasztok !

Tegnap nagyon megtetszett nekem ez a rák az egyik kereskedésben és mivel kezdem feladni a halazást (a jövőben garnikkal, rákokkal, csigákkal, növényekkel szeretnék foglalkozni) arra lennék kíváncsi mekkora a hely igénye a rákocskának ? 1db 25 literben ellenne ? (Tudom hogy kicsi, de ez van Sprite, nem nagyon tudok mit tenni :roll: )

Előre is köszönöm ! :)
 
Szervusztok. Itt új vagyok, de meglehetősen hosszú ideje foglalkozom CPO-val. Olvastam a kérdéseket és a hozzászólásokat, amiből számomra az jött le, hogy elég nagy a tanácstalanság e pici állatkával kapcsolatban. Társas akváriumban nem agresszív halakkal nagyon jól megvan. Én serpákkal, neonokkal, loricaria filamentosákkal és pár algafalóval együtt tartom. Soha nem volt balhé, nem támadott meg egyetlen halat sem. Ugyanakkor ha a hal belefut a "karmaiba", ösztönösen megragadja. Egyszer ez történt, mikor bekapcsoltam az esőztetőt. A serpalazacot egy pillanatra megragadta a rákocska, mire az csapott kettőt a farkával és szabad volt. Az egyértelműen látszott, hogy nem támadásról volt szó és az is, hogy nem akart semmit tenni a CPO a lazaccal.
Nagyon szereti a Sera rákeleséget.
Rendkívül kedves, érdekes állatkáról van szó. A tekinteteket azonnal odavonnza, amint előkeveredik rejtekéből. Nappal is aktív, széltében-hosszában bejárja a területet, eleség után kutat, néha felmászik a növényekre és onnan vizslatja "birodalmát".
Mindenkinek ajánlom. Egy a baj vele: rövid az életciklusa. Másfél, max két év. Ezt érdemes figyelembe venni, ha beszerzése mellett döntünk.
Ha valakinek esetleg kérdése van, tudásomhoz mérten szívesen válaszolok.
Örülök, hogy köztetek lehetek.
Tiszta vizet mindenkinek:)
 
Szia Rick!

Írtad, hogy a CPO életciklusa nagyon rövid. Erre csak az a megoldás, hogy ha életük végéhez értek, akkor lezúzunk az első boltba, ahol kapható és veszünk újakat, vagy esetleg szaporodik is az aksiban?
 
becherovka said:
Szia Rick!

Írtad, hogy a CPO életciklusa nagyon rövid. Erre csak az a megoldás, hogy ha életük végéhez értek, akkor lezúzunk az első boltba, ahol kapható és veszünk újakat, vagy esetleg szaporodik is az aksiban?

Nekem az rémlik, hogy megfelelô körülmények között nagyon szapora.
 
Az jó lenne, mert ha végre sikerül beindítani az új aksimat, akkor mindenképp szeretnék valamilyen garnélát/rákot is tartani, de olyat amit nem bántanak a halak, és fordítva! Bár a CPO ha jól olvastam nem segít az algátlanításban, mint a garnélák legtöbbje, de hát a garnikkal szemben az első két kritériumnak legalább megfelel, és szerintem nagyon mutatós is! :)
Vagy ha rakok elég jávai mohát, meg búvóhelyet és nem túl nagy halaim lesznek tudnak majd szaporodni a garnélák is az akváriumomban?
 
Hali, ha elég búvóhely van akkor szaporodhatnak a kis halak mellett is a garnélák.
Garnélából elég sok kell, hogy segítsenek neked az algát visszaszorítani :)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére