• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Narancs törperák (Cambarellus patzcuarensis)

A CPO bántja-e a halakat és a garnélákat, vagy sem kérdéssel kapcsolatban szeretném megosztani a tapasztalataimat. A hím agresszíven viselkedik minden más élőlénnyel, ami a közelébe kerül. A két Ananomnak nincs baja, mivel simán kitérnek előle. A Hengeliket sem bántotta, mivel ők inkább az aki felső harmadában tartózkodnak szigorúan rajban, és éjszaka is csak a növényekre támaszkodva szundítanak. A Galaxyk közül egy eltűnt nyomtalanul. Ezt a rák számlájára írom. Az Amandák közül néhánynak mindig hiányzik a farokúszójából. Az is igaz, hogy az utóbbi két fajnak a saját kajájuk mellett mindig a rákoké is kellene... Nem hagyják enni a CPOkat. A CPOk a borsónál kisebb csigákat előszeretettel megeszik, amit nem bánok, mert sajna vszleg növénnyel folyami és postakürt csigát is behurcoltam, és most nem győzöm irtani. Szerintem nagyon aranyos kis jószágok, kifejezetten élvezet őket nézegetni.
 
A CPO bántja-e a halakat és a garnélákat, vagy sem kérdéssel kapcsolatban szeretném megosztani a tapasztalataimat. A hím agresszíven viselkedik minden más élőlénnyel, ami a közelébe kerül. A két Ananomnak nincs baja, mivel simán kitérnek előle. A Hengeliket sem bántotta, mivel ők inkább az aki felső harmadában tartózkodnak szigorúan rajban, és éjszaka is csak a növényekre támaszkodva szundítanak. A Galaxyk közül egy eltűnt nyomtalanul. Ezt a rák számlájára írom. Az Amandák közül néhánynak mindig hiányzik a farokúszójából. Az is igaz, hogy az utóbbi két fajnak a saját kajájuk mellett mindig a rákoké is kellene... Nem hagyják enni a CPOkat. A CPOk a borsónál kisebb csigákat előszeretettel megeszik, amit nem bánok, mert sajna vszleg növénnyel folyami és postakürt csigát is behurcoltam, és most nem győzöm irtani. Szerintem nagyon aranyos kis jószágok, kifejezetten élvezet őket nézegetni.
Te aztan koran keltel...vagy csak kesön aludtal el??:)
 
Sziasztok. Kikeltek a pici rákjaim. Nagyon picik. Attól félek az Amanok gyomrában végzik. Nem tudom hányan lehetnek. Néhányat láttam imitt-amott. Majd meglátjuk felnőnek-e.
 
A CPO bántja-e a halakat és a garnélákat, vagy sem kérdéssel kapcsolatban szeretném megosztani a tapasztalataimat. A hím agresszíven viselkedik minden más élőlénnyel, ami a közelébe kerül. A két Ananomnak nincs baja, mivel simán kitérnek előle. A Hengeliket sem bántotta, mivel ők inkább az aki felső harmadában tartózkodnak szigorúan rajban, és éjszaka is csak a növényekre támaszkodva szundítanak. A Galaxyk közül egy eltűnt nyomtalanul. Ezt a rák számlájára írom. Az Amandák közül néhánynak mindig hiányzik a farokúszójából. Az is igaz, hogy az utóbbi két fajnak a saját kajájuk mellett mindig a rákoké is kellene... Nem hagyják enni a CPOkat. A CPOk a borsónál kisebb csigákat előszeretettel megeszik, amit nem bánok, mert sajna vszleg növénnyel folyami és postakürt csigát is behurcoltam, és most nem győzöm irtani. Szerintem nagyon aranyos kis jószágok, kifejezetten élvezet őket nézegetni.
Csak megerősíteni tudom amit írsz. Eleinte azt hittem hogy a halak csípkedik egymást, mindig hiányzott valamelyiknek az úszójából.
Amikor bekerült 2db Venezuela black és másnapra rojtosak voltak, akkor kezdtem el gyanakodni a CPO-ra.
Bizonyos pedig a naplómban látható "vitorlás - CPO támadás" videó után lettem. Ekkor száműztem a társasból.
 
Sajnos nem tudok túl jó fényképet készíteni az egy napos kis rákokról telefonnal, de azért felteszek egyet. A minőségért bocsánatot kérek :(
Hmmmm hát igen. Kérlek mondjatok el honnan tudom a fénykép URLt kivarázsolni, mert sajna nem sikerült a fotó galériámból betenni...
 
40L vízben van 3 neon, pár RC garnéla és 3 CPO. Az egyik rák petés, egy hete vettem észre. Sajnos még elég induló az akvárium, ezért ritkásak a növények és kevés a búvóhely. Neonok tizedelhetik a kikelő állományt? HA átteszem a mamát egy másik medencébe a stressz hatására elmehet a 'baba' ? Mit javasoltok?
 
Sziasztok!

40L vízben van 3 neon, pár RC garnéla és 3 CPO. Az egyik rák petés, egy hete vettem észre. Sajnos még elég induló az akvárium, ezért ritkásak a növények és kevés a búvóhely. Neonok tizedelhetik a kikelő állományt? HA átteszem a mamát egy másik medencébe a stressz hatására elmehet a 'baba' ? Mit javasoltok?
A pontylazacok nagy vadászok (pl. Piranhák), a neonok is ebbe a csoportba tartoznak.
Az áthelyezés stressz minden élőlénynek, előfordulhat hogy idő előtt elengedi a petéket.
Szerezz be sok mohát (Vesicularia dubjana -Jávai ideális)!

A.ttila
 
40L vízben van 3 neon, pár RC garnéla és 3 CPO. Az egyik rák petés, egy hete vettem észre. Sajnos még elég induló az akvárium, ezért ritkásak a növények és kevés a búvóhely. Neonok tizedelhetik a kikelő állományt? HA átteszem a mamát egy másik medencébe a stressz hatására elmehet a 'baba' ? Mit javasoltok?
Igen. Nagyon valószínű, hogy meg fogják a halak enni a piciket, sőt a saját apukájuk is. Nálam is csak néhány szokott megmaradni, pedig parvula-erdő van.
 
@mrgod007
Kérdésedre privátban még nem tudok válaszolni, mert elég új vagyok itt!

Érdeklődnék, hogy mi a tapasztalatod a cpo rákokkal. Nem bántják egymást garnikat vagy halakat?

Eddig jól tűrték egymás társaságát, semmilyen komoly csete-paté nem volt. Arra kényesen ügyelnek, hogy mindenki tartsa körülöttük a két lépés távolságot! Ha ezt valaki megszegi egy kis ollócsattogtatással jelzik a másiknak. Ez érvényes a neonokkal szemben is, bár ők kevésbé mozognak abban a magasságban ahol a rákok.
Egymással olyanok, mintha tudnák a rangsort. Aki gyengébb, az áll félre és nem keresik a felesleges konfliktust. A kis garnélákkal sokkal elnézőbbek, talán érzik, hogy ők nem ellenfelek. Minap épp a cpo hátán utazott egy kis garnéla. Mókásak voltak, egyik sem zavartatta magát :)
 
Akkor nincs más megoldás, mint beszerezni valami mohát és a halakat likvidálni ideiglenesen. Talán ez a legkíméletesebb megoldás.
Valamint megpróbálkozom az apukák bőséges etetésével, így talán lankad a vadászösztönük.
A másik aggályom még a belső szűrő! Erre húzzak valami harisnyát, hogy ne szippantsa be a petéket?
 
Akkor nincs más megoldás, mint beszerezni valami mohát és a halakat likvidálni ideiglenesen. Talán ez a legkíméletesebb megoldás.
Valamint megpróbálkozom az apukák bőséges etetésével, így talán lankad a vadászösztönük.
A másik aggályom még a belső szűrő! Erre húzzak valami harisnyát, hogy ne szippantsa be a petéket?
A petéket anyuka a potrohlemezein legyezgeti kikelésig. Utána már pici rákként koricálnak az akvában. Hogy melyik CPO mennyire harcias teljesen egyed függő is. Nálam volt egy felnőttként vásárolt him, ami megvakított egy Amanda lazacot, többnek megstuccolta a farokúszóját, két nőstény CPOnak és néhány saját gyerekének is letépte a lábát vagy az ollóját. Folyamatosan járőrözött. Az Amanokat csak azért nem bántotta mert kitértek előle.
 
Az eladó bevallása szerint hosszú idejéig egyedül élt az üzletben mielőtt megvettem. Talán ezért....
 
@mrgod007
Kérdésedre privátban még nem tudok válaszolni, mert elég új vagyok itt!

Érdeklődnék, hogy mi a tapasztalatod a cpo rákokkal. Nem bántják egymást garnikat vagy halakat?

Eddig jól tűrték egymás társaságát, semmilyen komoly csete-paté nem volt. Arra kényesen ügyelnek, hogy mindenki tartsa körülöttük a két lépés távolságot! Ha ezt valaki megszegi egy kis ollócsattogtatással jelzik a másiknak. Ez érvényes a neonokkal szemben is, bár ők kevésbé mozognak abban a magasságban ahol a rákok.
Egymással olyanok, mintha tudnák a rangsort. Aki gyengébb, az áll félre és nem keresik a felesleges konfliktust. A kis garnélákkal sokkal elnézőbbek, talán érzik, hogy ők nem ellenfelek. Minap épp a cpo hátán utazott egy kis garnéla. Mókásak voltak, egyik sem zavartatta magát :)

Szívesen vennék tőled 5 kicsit ha kikeltek :)
Most fogom vágatni a napokban egy 5fakkos garnis aksihoz az üveget, abban eléldegélhetne egy-egy :D
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére