• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Narancs törperák (Cambarellus patzcuarensis)

Sziasztok.
Az már kiderült, hogy ők békések de a kérdésem az, hogy 54l aki: páncélos harcsa, anci, rózsa lazac, guppy, vitorlás hal kombóhoz bemehetnek vagy sem?

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Ők biztos nem tesznek kárt senkibe. Inkább bennük.
Pl: nekem is volt ancim azok elég mohók etetéskor, a rákokat szerintem elűznék az élelemtől.
Vitorlásom is volt, az is tud agresszív lenni. Vedléskor vagy pár nappal az után sérülékenyek a rákok, lehet kárt tennének bennük. Föleg, ha nincs elég búvó hely.
 
Ők biztos nem tesznek kárt senkibe. Inkább bennük.
Pl: nekem is volt ancim azok elég mohók etetéskor, a rákokat szerintem elűznék az élelemtől.
Vitorlásom is volt, az is tud agresszív lenni. Vedléskor vagy pár nappal az után sérülékenyek a rákok, lehet kárt tennének bennük. Föleg, ha nincs elég búvó hely.
Értem, köszi a választ! Akkor nem veszek. Nem akarok gondot az akiban, jobb a nyugalom!

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Szerintem ha tetszik vegyél nyugodtan. Nekem is volt rózsalazac, color tetra, vitorlás mellett és nem piszkálta senki és ő sem háborgatta a többieket. Nálam a vedlésbe pusztult el szegény, beleszorult a levedleni készült páncélba. Sajnáltam szegényt, mert jópofa kis lény volt. :)
 
Sziasztok!

Debrecenben vagy Budapesten a Nyugati pályaudvar, és a 2. kerület környékén érdekelne eladó narancs törperák.
Tudna valaki segíteni?

üdv:Csaba
 
Üdv!
Van egy CPO ràkocskànk néhány hete a nagy 325 literesben, jól is érzi magát. Tegnap kapott maga mellé egy tàrsat, de a boltban nem vàllaltàk a nemek meghatàrozàsàt, így nem tudom, hogy a régebbi vagy az újabb hím vagy nőstény....Ma reggelre az újabbik egy lábbal kevesebbel és csak egy ollóval az oldalán fekszik, még mozog. Láttam, hogy a régebbi odament, többször "átölelte, ráhasalt"..létezik, hogy ha két hímem van, ennyire súlyos sérüléseket okozzanak?
Úgy tudtam, ha elég nagy a hely nekik, akkor elvannak, inkább kitérnek a harc elöl.
Valakinek ötlet, tapasztalat?
 
Üdv!
Van egy CPO ràkocskànk néhány hete a nagy 325 literesben, jól is érzi magát. Tegnap kapott maga mellé egy tàrsat, de a boltban nem vàllaltàk a nemek meghatàrozàsàt, így nem tudom, hogy a régebbi vagy az újabb hím vagy nőstény....Ma reggelre az újabbik egy lábbal kevesebbel és csak egy ollóval az oldalán fekszik, még mozog. Láttam, hogy a régebbi odament, többször "átölelte, ráhasalt"..létezik, hogy ha két hímem van, ennyire súlyos sérüléseket okozzanak?
Úgy tudtam, ha elég nagy a hely nekik, akkor elvannak, inkább kitérnek a harc elöl.
Valakinek ötlet, tapasztalat?
még soha nem tartottam őket, de régebben szemeztem velük úgyhogy olvasgattam róluk.
A hátára fordítja és úgy mászik rá a másik? mert így szaporodnak.
Egyébként territoriális állatok, szerintem simán megcsonkítják egymást, de biztos lesz aki tapasztalt és okosabbakat mond.
 
még soha nem tartottam őket, de régebben szemeztem velük úgyhogy olvasgattam róluk.
A hátára fordítja és úgy mászik rá a másik? mert így szaporodnak.
Egyébként territoriális állatok, szerintem simán megcsonkítják egymást, de biztos lesz aki tapasztalt és okosabbakat mond.
Nagy nehezen sikerült megvizsgálnom a sérültet...talán hím. Most áttettem a nanoba,hátha megmarad. A másik továbbra is gőzerővel járőrözik... valószínű hím mindkettő.
 
Szia! Az enyém egyedül volt csak, de egyik napról a másikra eltűnt az egyik nagy ollója! Nem hiszem h a red rili szedte le róla :) Annak tudtam be h vedlésnél beszorult, utána még elvolt pár hónapig, de a következő vedléskor elpusztult sajnos. Nálad persze előfordulhat h összeverekedtek, remélem túléli.
 
Köszi, látszólag "csak" egy ollója ès làba hiànyzik...de ettől még lehetnek egyéb sérülései....:(

Így született a félkarú rabló is. pff :)

Simán egymásnak esnek ha találkoznak. Kajáltatni is külön érdemes őket. Ha egy tabit bedobsz bunyó lesz.
Legyenek búvók azért ők is inkább kihátrálnak a csatából.
 
Így született a félkarú rabló is. pff :)

Simán egymásnak esnek ha találkoznak. Kajáltatni is külön érdemes őket. Ha egy tabit bedobsz bunyó lesz.
Legyenek búvók azért ők is inkább kihátrálnak a csatából.
Szia Viktor!

Köszi az infot.
Ahogy írtam, áttettem a nanoba, már lábra állt, remélem erőre kap hamar.
Pedig sok zeg-zug, üreg van nekik a nagy akvában, de nem elég... bár igaz, hogy nem kifejezetten keràmia vagy műanyag hengerek...hanem a fadekorok között.
Maradnak külön, majd később 1-1 nőstény érkezik melléjük, ha megmarad a sérült is.
 
[...] így nem tudom, hogy a régebbi vagy az újabb hím vagy nőstény. [...]

Egy oldallal előbbre találsz képet, ami alapján kiderül.

[...] Ma reggelre az újabbik egy lábbal kevesebbel és csak egy ollóval az oldalán fekszik, még mozog. Láttam, hogy a régebbi odament, többször "átölelte, ráhasalt"..létezik, hogy ha két hímem van, ennyire súlyos sérüléseket okozzanak? [...]

Igen, nálam is volt rá kétszer is példa. Az első sokáig bírta, ám végül távozott. A második viszont túlélte és szépen helyre jött. Hal is tehette ezt vele, pl. összevesztek a kaján. A regenerálódást elősegítendő apró szemű eleség, szépia és búvóhely (fontos látni hogy tényleg megeszi).
Szerintem lényeges, hogy ki tudjanak egymás elől térni, valamint vedlés alatt legyen egy akkora hely ahová egyedül befér. Így a páncél megszilárdulásáig nem bánthatja semmi.
 
Ahogy a boltban látjuk előszeretettel dekkolnak bennük. A kijáratot védik így inkább etetésnél vagy új jövevény érkezésnél van erőfitogtatás.
Gondoltam én is rá, hogy vegyek, de nem akartam hengereket az akvába.
Érdekes, hogy a boltban egy kis medencében legalább 15-20 db volt, csak néhány búvóhengerrel.... látszólag gond nélkül.
 
Egy oldallal előbbre találsz képet, ami alapján kiderül.



Igen, nálam is volt rá kétszer is példa. Az első sokáig bírta, ám végül távozott. A második viszont túlélte és szépen helyre jött. Hal is tehette ezt vele, pl. összevesztek a kaján. A regenerálódást elősegítendő apró szemű eleség, szépia és búvóhely (fontos látni hogy tényleg megeszi).
Szerintem lényeges, hogy ki tudjanak egymás elől térni, valamint vedlés alatt legyen egy akkora hely ahová egyedül befér. Így a páncél megszilárdulásáig nem bánthatja semmi.
Szia!
@szentgyo cikkében láttam a fotót, de apró jószágok ezek...
Abból ítélve, hogy a régebbi szinte kereste az újabbat..szerintem verekedtek.
Azt gondoltam ha két hím is, 325 liter csak elég kitérniük egymás elöl, de mindig van új a nap alatt. Hal is lehetne, bár így elsőre a csatára tippelek.
 
Sziasztok. Hím CPOm volt pár hónapig majd vettem hozzá egy nőstényt. A lány kisebb volt és eleinte a fiú ütötte-verte. Szegény folyamatosan menekült. Vedlés után petés lett. Vannak kerámia csövek és egy pici kerámia barlang az akiban (nano) de a fiú mindenhonnan elzavarta. Most ásott egy lyukat magának a Valiznéria gyökerei közé és abban dekkol egész nap. Ha odadobom neki a kaja tablettát odébb viszi. Nem igazán látom enni. 2 Amano és 15 hal van még az akiban (Galaxyk Amandák és Hengelik). Jól el éldegélnek együtt. A szűrés külső szűrő. Kérdésem mikor kelnek ki a kis rákok és van-e esély az életben maradásukra a közös akiban?
 
Sziasztok. Hím CPOm volt pár hónapig majd vettem hozzá egy nőstényt. A lány kisebb volt és eleinte a fiú ütötte-verte. Szegény folyamatosan menekült. Vedlés után petés lett. Vannak kerámia csövek és egy pici kerámia barlang az akiban (nano) de a fiú mindenhonnan elzavarta. Most ásott egy lyukat magának a Valiznéria gyökerei közé és abban dekkol egész nap. Ha odadobom neki a kaja tablettát odébb viszi. Nem igazán látom enni. 2 Amano és 15 hal van még az akiban (Galaxyk Amandák és Hengelik). Jól el éldegélnek együtt. A szűrés külső szűrő. Kérdésem mikor kelnek ki a kis rákok és van-e esély az életben maradásukra a közös akiban?
Ha nem igazan latod enni, es visszahuzodott, az lehet azert van mert kipiheni a parzas (számára) megeröltetö folyamatat. Ha parzas mar törtent, akkor 4-30 nap, amig a petek kifejlödnek, es a nösteny a fogolabai között a potroh also reszen fogja hordozni öket (legalabbis igy olvastam).
Ha a peteket mar hordozza, akkor ujra taplalkozik is, szaporan legyezgeti a peteket, kivalogatja a termeketlen peteket, es 3-4 het mulva kikelnek a kis rakocskak is. A petek szine lehet szürkes, zöldes, attetszö is, vilagosabb vagy sötetebb.
Tehat figyelgesd, hogy mikor veszed eszre a peteket, es onnantol 3-4 het, mig kikelnek a kicsik elvileg.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére