• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Narancs törperák (Cambarellus patzcuarensis)

Azért ez a leírás kicsit nem stimmel. Növényeket is cincálja és a többi garnélát is elég szépen ritkítja.Ha nem kap bőséges eledelt estére le vadássza az 5cm nél kisebb halakat is akár. Galaxy razbóra kokibrihal guppu, vöröskarcsú díszmárna melle nem igen ajánlanám...
 
Deeday-val egyetértek abban, hogy óvatosnak kell lenni velük, én is ezt hallottam más, e rákot tartóktól.
Nekem előbb a 60 literesbe aztán a 27 l nanoba voltak és soha nem bántották sem a Galaxy-kat sem a garnélákat. Ha kaja volt, akkor hősködött, hogy elzavarja a garnélákat, több kevesebb sikerrel, de csak amolyan fegyvermutogatás gyanánt. Persze ez nem zárja ki, hogy más egyedek agresszívebbek! Azon meg ahogy a parvula szálain végigsuhant néha elcsodálkoztam, hogy ennyi végtag közül soha egyik sem akad bele. Úgy látszik én szerencsés voltam velük, de persze mindenki csak óvatosan tartsa őket, mert azért rákok, és állítólag a nőstény garnélákat is megkörnyékezik, bár én ezt sem vettem észre soha.
 
Nem érdemes a garnélákkal együtt tartani, mivel gyakran előfordul, hogy a hím CPO a nőstény garnélát egy nőstény CPO nak nézi, és hát megpróbál vele "közelebben megismerkedni", ami általában a garnéla végzetét jelenti.

A planáriát nem hiszem hogy megenné.
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni pici CPO-k etetésével kapcsolatban, most került hozzám 2 kéthetes CPO, és ha valakinek van tapasztalata a felnevelésükkel kapcsolatban szívesen venném ha megosztaná velem.
Köszi.
Kohi
 
Néhány (saját) kép az újonnan beszerzett rákjaimról.
Lehetséges, hogy 2 hímet kaptam, mert elég agresszívek egymással.

IMG_6782_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


IMG_6778_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


IMG_6766_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Általánosságban én azt tapasztalom, hogy rendkívül keményen lépnek fel egymással szemben nemtől és mérettől függetlenül. Egyből odavágnak a másiknak, ha túl közel ér. Etetni is több helyen kell, különben állandóan menne a veszekedés a kaja körül. Búvóhely annyi kell, amennyi csak lehet, mert vedléskor a legsebezhetőbbek. Ilyenkor simán kikezdik a többiek a vedlésben vagy nem sokkal utána lévő állatot. Legjobb az akkora átmérőjű PVC cső, amibe egy állat éppen belefér. Igaz nem egy nagy esztétikai élmény, de nagyon hatásos. Szintén jól bevált az összetört agyagcserép darabjai.

Nálam a hím állandóan hajtja a nőstényeket. Sokszor látok párzást (PÉLDÁUL). A legjobb a már petés nőstényt külön tenni, hogy a többiek ne zaklassák.

Amiben tanácsot kérek, az etetésük. Nem tudom kiszámolni mennyi eleség elég nekik. Pl. fagyasztott szúnyoglárvából 2*1*1cm-es kockát egy éjszaka alatt bevágnak. Algatablettából is kettőt simán eltüntetnek. Tényleg nem szeretném ha bomló eleségmaradványok miatt veszélybe kerülne a vízminőség, viszont azt sem hogy éhezzenek.
 
Szia!
Itt egy kép ami alapján megnézheted:
(forrás)


Köszi, már azóta megtudtam, milyen neműek. Szerencsére hímet és nőstényt kaptam. A nőstény rövid idő alatt többet nőtt, mint a hím, ebből is tudni, hogy ő a nőstény, mert ők nagyobbak.

Amiben tanácsot kérek, az etetésük. Nem tudom kiszámolni mennyi eleség elég nekik. Pl. fagyasztott szúnyoglárvából 2*1*1cm-es kockát egy éjszaka alatt bevágnak. Algatablettából is kettőt simán eltüntetnek. Tényleg nem szeretném ha bomló eleségmaradványok miatt veszélybe kerülne a vízminőség, viszont azt sem hogy éhezzenek.


Ez inkább vízmennyiség, szűrés és növényzetfüggő. Nálam, amit nem esznek meg, a többi élőlény megeszi.

De a többször kevesebb elv biztos, hogy még kevésbé rizikóssá teszi a dolgot. A garnélák és rákok nem igényelnek annyi kaját szerintem, szóval ezen ne aggódj.[/quote]
 
Én is szeretnék ilyen állatkákat tartani, remélem a 400 literesben vita nélkül elcsámborognak, talán a garnélákat sem molesztálják ha van elég hely, és választható nőstény..:D
 
Sziasztok
Múltkor nagyon megtetszett ez a kis rákfajta haza is vittem egyet (aminek meg volt a két karja még :) )
Egész szépen el volt .nem bántotta a halakat sem. inkább csak önvédelemből, ha túl közel került hozzá egy akkor odacsípett de nem okozott sérülést .
Egy hónapig teljesen el volt aztán jött egy vedlés és azután pár nappal később elpusztult .
Esetleg tapasztaltatok már ilyet ? Mi okozhatja ?
 
Sziasztok
Múltkor nagyon megtetszett ez a kis rákfajta haza is vittem egyet (aminek meg volt a két karja még :) )
Egész szépen el volt .nem bántotta a halakat sem. inkább csak önvédelemből, ha túl közel került hozzá egy akkor odacsípett de nem okozott sérülést .
Egy hónapig teljesen el volt aztán jött egy vedlés és azután pár nappal később elpusztult .
Esetleg tapasztaltatok már ilyet ? Mi okozhatja ?
Vagy a vedlése nem sikerült, és beleszorult a régi páncélba, vagy a többi lakó piszkálta amíg nem szilárdult meg az új páncél.
Szüksége van egy búvóhelyre (pl. egy cső) és kalciumra (pl. szépia).
 
Vagy a vedlése nem sikerült, és beleszorult a régi páncélba, vagy a többi lakó piszkálta amíg nem szilárdult meg az új páncél.
Szüksége van egy búvóhelyre (pl. egy cső) és kalciumra (pl. szépia).
A vedlése meg volt .
Előtte nem piszkálták a halak .Lehetséges hogy követlen a vedlés után bántották, viszont látható nyoma nem volt ennek.
 
Nálam nemrég kettő költözött be a 250 literesbe 50 fekete neon, számos sakura és 30-40 amano mellé. A behelyezéskor az egyik szinte azonnal összeakaszkodott egy amanoval, majd pár pillanat múlva az amano egy lábbal kevesebbel folytatta... De valószínű csak a kezdeti stressz lehetett, mert azóta, hogy megszokták a környezetet már nincs ilyen gond, nem láttam konfliktust. Persze a garnélák sietősen kitérnek előlük, de működik a dolog.

Ami nehézkes viszont az az etetés, hiába etetem meg előtte a fekete neonokat, szinte azonnal mennek rá a ráknál lévő tablettára és simán elszedik tőle. A múltkor konkrétan még a rák ollójának hegyén maradt kis kajamaradékokat is simán leették...
 
[...] Ami nehézkes viszont az az etetés, hiába etetem meg előtte a fekete neonokat, szinte azonnal mennek rá a ráknál lévő tablettára és simán elszedik tőle. A múltkor konkrétan még a rák ollójának hegyén maradt kis kajamaradékokat is simán leették...

A JBL NovoCrabs-ra gondolsz? Nem is értem miért csak rák eleségként hirdetik, nálam mindenki egyből rámegy.
CPO-t lehet karfiollal, spenóttal, algatablettával is megkínálni. Amit nagyon szerettek: tubifex és vörös szúnyoglárva.
Bár azt nem írtad mekkorák, idővel megtanulnak alkalmazkodni az akvárium rendjéhez. Kezdetben annyival segíthetsz, ha búvóhely elé csipesszel benyújtod az eleséget, hadd vegyék el tőled.
 
Egy ilyen kis szépség van nálam is. Még azelőtt vettem, hogy megismerkedtem volna az akvakertészet szenvedélyével és volt minden a medencémben!1 Thorocatum, 3 páncélos harcsa, 4 kölyök vitorláshal, 5 rózsalazac, 4 color tetra és 1 db terminátor platty mellett. Most meg tanácstalan vagyok, hogy át merjem-e rakni az új, már növényesnek indított aksimba, de ezek szerint mehet nyugodtan. Mondjuk én nem vettem észre h molesztálna bárkit is, nekem teljesen békésnek tűnik. Körbe körbe jár, felmászik a red moor-ra, a növényekre és elvan, de nálam nem bánt senkit. (Viszont h a halaimat hova teszem nem tudom! :D) Egyébként létezik ebből a rákból kék változat is, szintén nagyon szép és itt Sopronban az egyik halas boltban kapható is!
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére