• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Narancs törperák (Cambarellus patzcuarensis)

Az eladó bevallása szerint hosszú idejéig egyedül élt az üzletben mielőtt megvettem. Talán ezért....
Ez könnyen lehet! Az enyémek hárman laktak együtt egy nem túl nagy akvában a kereskedésben. Gondoltam nem választom szét őket.
 
Szívesen vennék tőled 5 kicsit ha kikeltek :)
Most fogom vágatni a napokban egy 5fakkos garnis aksihoz az üveget, abban eléldegélhetne egy-egy :D
Nagyon remélem, hogy lesz szaporulat! Ha minden jól megy, szívesen adok majd belőle.
 
Sajnos az egyik CPO az örök vadászmezőkre tért.
Egy ártalmatlan vedlésnek indult, egy részét levetette, de mintha a maradékba beleragadt volna. Pár napig vergődött, de nem mertem hozzányúlni segíteni, mert szerintem azzal csak több kárt okoztam volna. Aztán feladta a harcot... Mi lehetett a gond?
A kismamát mostanában nem tudom megfigyelni, mert szinte folyamatosan a fedezékében van. Kíváncsian várom, hogy lesz-e utód?
 
Sziasztok!

Ennek a ráknak mekkora a maximum "marmagassága"? Búvóhelyek nagysága miatt lenne érdekes a kérdés nekem..
 
CPOm nem volt, de a diminutus sem sokkal kisebb. Ők az olyan bujkálót szeretik ahova be tudnak tolatni és nem sokkal nagyobb a lyuk mint a keresztmetszetük. Hosszban persze be kell férniük.
Nálam a dragon kőben szeretnek bujkálni, ha találsz olyat amiben szép nagyok a lyukak és rendesen kimosod szerintem ideális lehet nekik.

ez egy 40x30as akvárium. Hátul látszanak a dragonok a lukakkal, elől van két mohával borított vasfa amibe direkt fúrtam/véstem barlangot, de nem használják mert túl nagy nekik a 'barlang'.
31492665258_cae9b662aa_c.jpgP1450661 by Zsolt, on Flickr
 
1 hónapja sikerült egy 6 fős csapathoz hozzá jutnom. 4 nőstény 2 hím.
Az első elhullás az első héten megtörtént, (már csak itthon vettem észre hogy az egyik nőstènynek a korábbi vedlése nem volt sikeres) a második most érik..
Tünetek:
-Nem táplálkozik, illetve ritkán keveset.
-Enyhe színvesztés.
-A hátsó részét (farkát?!) maga alá húzva tartja.

Esetleg van ötlet hogy mi okozza ezt?
 
Sziasztok,
Majdnem 2 hete vettem 2db ilyen rákocskát. Alig mutattak aktivitást, elbújtak, de néhány napja megélénkültek, az egyiknél történt egy vedlés és volt egy bunyó, a kisebbiknek -1 olló az eredmény, pedig ő támadott.
Nem tudom melyik a nőstény (esetleg mind a kettő), de ma felfedeztem 3-4 kicsi rákot, amik a garnélákhoz hasonlítanak, még a mozgásukban is. Próbáltam néhány képet készíteni róluk.
A kérdésem az lenne, hogy szedjem ki őket egy másik akváriumba, vagy maradhatnak.
Egy másik kérdés: a szépia, olvastam, hogy jó kalcium utánpótlás lehet, hány g/liter/db/egyéb paraméter a javasolt.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére