• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Nappali akvárium

szentgyo

Szakértő
Szakértő
Sziasztok,

Gondolom sokan ismertek már így Interneten keresztül, van aki személyesen is. Tudjátok, hogy nem vagyok egy nagy "növényfej", nagyon tetszenek ezek az akváriumok, de én nem akarok belemerülni ebbe a világba, maradok a kis állatkáimnál.

Úgy alakult a helyzet, hogy sikerült elköltöznünk egy házikóba, ahol a garázst kinevezhettem az én kis garnélás birodalmammá, hála a feleségemnek (y) (Persze nem kaptam meg az egészet, mert a biciklinek, babakocsinak, stb le kell egy részt választanom, de így is maradt kb 25-30nm). A hátulütője a dolognak, hogy nincs akváriumban a lakásban, ami ugye nem állapot.

Tehát abban maradtunk, hogy a nappaliban beállítok egy akváriumot, a jelenleg legnagyobb, teljesen standard méretű akváriumomat: 67x40x30 (~80 liter) :)

Ez az akvárium sem egy tipikus növényes lesz, itt is a garnélák lesznek az elsődlegesek, de azért hátha egy kicsit pofás lesz.

Világításnak kapott egy 2x24W-os Odyssea világítást, itt megjegyezném, hogy soha nem volt ennyi fény egy akváriumom felett...

Szűrésnek jelenleg maradok a jól bevált jó nagy szivacsszűrőknél, plusz kapott egy akasztósat is. A bútor nem igazán olyan, hogy könnyedén el tudnék rejteni egy külső szűrőt, de ki tudja, majd meglátjuk mit hoz a jövő, egyelőre ez marad.

Talajnak ADA Amazonia van benne, dekornak szerintem fák lesznek. CO2, EI tápozás, stb nem lesz .

Növények esetében, ami nálam nagyon bevált, az a mindenféle kötözős növény: microsorium, bolbitis, mohák (christmas és peacock lesz), riccardia, stb. Esetleg ha van tippetek milyen ilyen növény van még, amit nem kell ültetni, azt szívesen fogadom. ("Anubias kizárva" jelige)

Ami a faunát illeti, jelenleg megszámlálhatatlan 0,3mm-1cm red ruby/red wine garnéla lakja. Ahogy nőnek fel az apróságok úgy pecázom ki őket és költöznek le a többiekhez, egyszer majd csak elfogynak és akkor valami különleges garnélát keresünk bele ;)

Jelenleg az akvárium olyan, mint régen volt :D, talán hétvégén szét tudom szedni és megpróbálom valahogy normálisan berendezni. Az tény, hogy nem lesz egy verseny akvárium soha, de meglátjuk hogyan alakul, ezért is akartam itt is indítani neki egy naplót. Holnap igyekszek feltenni egy képet elrettentésnek :D
 
Sziasztok,

Gondolom sokan ismertek már így Interneten keresztül, van aki személyesen is. Tudjátok, hogy nem vagyok egy nagy "növényfej", nagyon tetszenek ezek az akváriumok, de én nem akarok belemerülni ebbe a világba, maradok a kis állatkáimnál.

Úgy alakult a helyzet, hogy sikerült elköltöznünk egy házikóba, ahol a garázst kinevezhettem az én kis garnélás birodalmammá, hála a feleségemnek (y) (Persze nem kaptam meg az egészet, mert a biciklinek, babakocsinak, stb le kell egy részt választanom, de így is maradt kb 25-30nm). A hátulütője a dolognak, hogy nincs akváriumban a lakásban, ami ugye nem állapot.

Tehát abban maradtunk, hogy a nappaliban beállítok egy akváriumot, a jelenleg legnagyobb, teljesen standard méretű akváriumomat: 67x40x30 (~80 liter) :)

Ez az akvárium sem egy tipikus növényes lesz, itt is a garnélák lesznek az elsődlegesek, de azért hátha egy kicsit pofás lesz.

Világításnak kapott egy 2x24W-os Odyssea világítást, itt megjegyezném, hogy soha nem volt ennyi fény egy akváriumom felett...

Szűrésnek jelenleg maradok a jól bevált jó nagy szivacsszűrőknél, plusz kapott egy akasztósat is. A bútor nem igazán olyan, hogy könnyedén el tudnék rejteni egy külső szűrőt, de ki tudja, majd meglátjuk mit hoz a jövő, egyelőre ez marad.

Talajnak ADA Amazonia van benne, dekornak szerintem fák lesznek. CO2, EI tápozás, stb nem lesz .

Növények esetében, ami nálam nagyon bevált, az a mindenféle kötözős növény: microsorium, bolbitis, mohák (christmas és peacock lesz), riccardia, stb. Esetleg ha van tippetek milyen ilyen növény van még, amit nem kell ültetni, azt szívesen fogadom. ("Anubias kizárva" jelige)

Ami a faunát illeti, jelenleg megszámlálhatatlan 0,3mm-1cm red ruby/red wine garnéla lakja. Ahogy nőnek fel az apróságok úgy pecázom ki őket és költöznek le a többiekhez, egyszer majd csak elfogynak és akkor valami különleges garnélát keresünk bele ;)

Jelenleg az akvárium olyan, mint régen volt :D, talán hétvégén szét tudom szedni és megpróbálom valahogy normálisan berendezni. Az tény, hogy nem lesz egy verseny akvárium soha, de meglátjuk hogyan alakul, ezért is akartam itt is indítani neki egy naplót. Holnap igyekszek feltenni egy képet elrettentésnek :D

Basszus, olvasva soraidat ugrott be, hogy tényleg nem tudnám már én sem elképzelni, hogy a lakásba ne legyen legalább egy akvárium...
Drukkolok, s biztos vagyok benne, hogy megtalálod az arany középutat a növények és a kis kedvencek között.
 
Kötöznivaló még a Pinnatifada is pl.
Várom a képeket, hajrá! :)

Háh, köszi, ilyenem van is egy azt hiszem :) Igazából nem tudtam mi az a növény, de a képeket nézegetve vsz ez lesz az. Na akkor ő is beköltözhet a lakásba :) Csak találjam meg...

Ami a Bucephalandra -t illetve ha jól tudom az most kb ritkább mint egy szép PRL garnéla :) de köszi a tippet.
 
Ami nekem beugrik azok közül amit használtam, az a Cladophora/gömbmoha/gömbalga, ahogy tetszik. Nem tudom mennyire a te ízlésed de tény, hogy egyedi kis cucc és darabokra szaggatva elég jól lehet építkezni belőle. Én kövek közé szúrkáltam valamint kövekre kötöztem és tapasztalatom szerint két dologra kell csak vigyázni vele: egyrészt elképesztő lassan fejlődik, ezért nem árt első perctől teljesen befödni vele a neki szánt teret; másrészt meg a vastagabb darabok alja ami nem kapott fényt és a vízmozgás is elkerülte, olyan fél év után bomlani kezdett és algásodott. Ha ezeket szem előtt tartod, remek kis játszótereket lehet vele létrehozni a garnéláknak :)

Frissen palántálva:
4885857517_62d087c090_z.jpg


Most hogy így visszanézem a képeket, mégiscsak fejlődött valamennyit. A nyírásával mindenesetre nem kellett bajlódni soha :D
5343252893_5bdecd3573_z.jpg
 
Ami a Bucephalandra -t illetve ha jól tudom az most kb ritkább mint egy szép PRL garnéla :) de köszi a tippet.

Úgy emlékszem, hogy Tibi és porsolyka (Orsi) nagyhatalom ezen a téren, náluk virágzik az akváriumban, biztosan nyesnek Neked indításhoz egy adagot, bár nem tudom, ennyi fény mellett, CO és táp nélkül mennyire életképes növény.

Ami a mohákat illeti, nálam van húrmoha (stringy moss), amit biztosan ismersz, a lángmohához hasonló, vihetsz belőle bátran, pár szálból is hamar dzsungel fejlődik low-tech körülmények között is.
 
Köszi a tippeket. Mint írtam azért ez akváriumom is spártai lesz a növényeknek :) Én nem nagyon ismerem a növényeket, nálam ezek a bolbitis, microsorium etc szépen működik. De nem fogom szívlapáttal adagolni a tápot és a CO2-t, szal olyasmit keresek ami bírja a strapát :)
 
Talajnak ADA Amazonia van benne, dekornak szerintem fák lesznek.

Ebben a talajban azért több növény el tud éldegélni CO2 és extra tápozás nélkül. Ezt még tudnád fokozni táptablettákkal a taljba. Esetleg egy kis talajba nyomható táp sem jöhet szóba? :)

Echinodorusok, cryptok, valisneriák így hirtelen.

Pár szép követ azért rakhatnál a fák mellé/alá + egy kis dekorhomok. Lehetne egy fa+köves scaped. Itt már szerintem csak a fantázia szabhat határokat. Sem a kő sem a fa nem kér enni :)
 
Ebben a talajban azért több növény el tud éldegélni CO2 és extra tápozás nélkül. Ezt még tudnád fokozni táptablettákkal a taljba. Esetleg egy kis talajba nyomható táp sem jöhet szóba? :)

Echinodorusok, cryptok, valisneriák így hirtelen.

Pár szép követ azért rakhatnál a fák mellé/alá + egy kis dekorhomok. Lehetne egy fa+köves scaped. Itt már szerintem csak a fantázia szabhat határokat. Sem a kő sem a fa nem kér enni :)

Köszi a tippet!

Igen, az echinok, cryptok, stb valóban jól bírják a kiképzést, azonban csak olyan növényt fogok tenni bele, amit nem kell ültetni, hanem kötözni kell fára, kőre, stb, így a táptablette értelmetlen is...

Igen, vsz fa-kő kombináció lesz.
 
Igazad van, meg mi helyettesítheti azt a büszkeséget, amikor jönnek a vendégek és csodálják a művedet?

Amúgy valóban. Tehetsz a falra bármilyen képet, a családról, hatalmas A0-ás méhecskés makrót, stb. senkit nem érdekel, leülnek az akvárium elé / mellé, vagy úgy hogy rálássanak...
Mondjuk én is ügyelek arra, hogy ebédnél lássam az akváriumot. :)
 
A medúzással szemezek :) Bár lehet jó lenne kombinálni a medúzát a dínó csontvázzal és még lehet a búvárnak is maradna hely benne, lehetőségek tárháza határtalan :)
 
Back
Oldal tetejére