• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Napi könyv

Brandon Sandersontol szeretnem ajanlani a Ködszerzet trilogiat, mindenkinek, aki szereti a high fantasyt teljes lezarassal. Fura, hogy a scifi vonalon meg senki nem emlitette Orson Scott Card Ender univerzumot, az elso ket konyv (Végjáték, A holtak szószólója) mindketten megnyertek a nebula es a hugo dijakat is.
 
Brandon Sandersontol szeretnem ajanlani a Ködszerzet trilogiat, mindenkinek, aki szereti a high fantasyt teljes lezarassal. Fura, hogy a scifi vonalon meg senki nem emlitette Orson Scott Card Ender univerzumot, az elso ket konyv (Végjáték, A holtak szószólója) mindketten megnyertek a nebula es a hugo dijakat is.
A ködszerzet trilógia tényleg jó :) Aki szereti a fantasyt annak mindenképpen ajánlanám Patrick Rothfuss-tól a Kingkiller Chronicle trilógiát (eddig csak 2 kötet jött ki). A legjobb fantasy regények közé tartozik amit valaha olvastam (pedig túl vagyok már legalább 40-en :D )
 
Nem tudom ki olvasta, én meg csak most fogtam bele. Abszolút ajánlom, letehetetlen könyv. Az eredeti filmet nem láttam, de az új feldolgozás nagyon tetszett! Szóval akkor:

Frank Herbert - Dűne

Az univerzum legfontosabb terméke a fűszer, amely meghosszabbítja az életet, lehetővé teszi az űrutazást, és élő számítógépet csinál az emberből. Az emberlakta világokat uraló Impériumban azé a hatalom, aki a fűszert birtokolja.

A Padisah Császár, a bolygókat uraló Nagy Házak, az Űrliga és a titokzatos rend, a Bene Gesserit kényes hatalmi egyensúlyának, a civilizáció egészének záloga, hogy a fűszerből nem lehet hiány. Ám ez az anyag csak egy helyen található, a sivatagos, kegyetlen Arrakison, amelyet lakói, a vad fremenek csak úgy ismernek: Dűne.
 
Nem tudom ki olvasta, én meg csak most fogtam bele. Abszolút ajánlom, letehetetlen könyv. Az eredeti filmet nem láttam, de az új feldolgozás nagyon tetszett! Szóval akkor:

Frank Herbert - Dűne
Most szívesen sunnyognék, de a nicknevem is és az avatar képem is árulkodó lenne :)
Vagy 5x olvastam az elmúlt 20 évben. Az összes filmet, minisorozatot láttam. Gyerekként persze a pc játékok is kötelezőek voltak a témában. Itt még hihető lenne, ha azt mondanám, hogy nem vagyok fanatikus? :D
 
Utoljára módosított:
James S. A. Corey Terseg sorozata! A konyvsorozat nagyon jo, de ha jot akarsz a filmsorozatot nem nezed meg! Utalom ha átköltik a konyvet
 
Aki szereti az ilyen tipusu konyveket, csatlakozom @tsokee -khoz az Ender's game sorozathoz. Es hat az Alapitvany alap! Nekem ok a nagy kevemceim.
Az alapítvány a polcomon vár már, az Orson Scott könyvekről viszont nem hallottam még, de ahogy látom molyon valamelyik 93%-ot kapott, az pedig jó ajánlólevél!
 
James S. A. Corey Terseg sorozata! A konyvsorozat nagyon jo, de ha jot akarsz a filmsorozatot nem nezed meg! Utalom ha átköltik a konyvet
Az alapítvány a polcomon vár már, az Orson Scott könyvekről viszont nem hallottam még, de ahogy látom molyon valamelyik 93%-ot kapott, az pedig jó ajánlólevél!
Az Ender sorozatot érdemes végigolvasni (van gyengébbre sikerült könyv is, de az is átlag feletti), érdekes látni különböző szemszögből, külön karaktereken keresztül a történéseket. A Bean szál külön jól sikerült.
Scalzi - Vének háborúja sorozata is erősen ajánlott, ha a fentiek bejöttek. Ez már volt ajánlás mástól is úgy rémlik. Van ilyenünk is:
1644219316439.png
 
Az Ender sorozatot érdemes végigolvasni (van gyengébbre sikerült könyv is, de az is átlag feletti), érdekes látni különböző szemszögből, külön karaktereken keresztül a történéseket. A Bean szál külön jól sikerült.
Scalzi - Vének háborúja sorozata is erősen ajánlott, ha a fentiek bejöttek. Ez már volt ajánlás mástól is úgy rémlik. Van ilyenünk is:
View attachment 163135
Megvolt a venek haboruja is. Azt is nagyon szeretem!
 
Szépek a fent leírtak, de ha igazán jó könyvet akartok, ami értő olvasással a világ összefüggéseinek mélyebb megértéséhez vezet, akkor őszintén ajánlom a Hunyadi-Mundruczó-Vita: Statisztikát. :D

Komolyra véve: Most olvasom a Dűne gyermekeit, de nekem a 3 előzménykönyv jobban bejött, mint az eredeti.
 
Apacuka es Fundaluka :) otletes lett a forditas, az angol eredeti Hickory es Dickory alapjan (innen neveztuk el az egyik bettankat is anno) :D
szerk.: pontosabban mindket nevet hasznaltuk
Igen zsenialis a forditas! Nincs is annal roszabb amikor olvasol egy konyvet es szemet szur a gyenge forditas.
 
Fentebb volt szó a rossz adaptációkról. Nekem a World War Z volt ilyen. A könyv tök jó, a filmnek a létező leghalványabb köze nincs hozzá a zombikon kívül.

Az Expanse viszont szerintem - ha a könyveket nem olvasta az ember - egy teljesen jó sorozat. Ami zavaró benne, hogy az első 2 évadnak nem sok köze van a következő évadokhoz hangulatban.
 
Fentebb volt szó a rossz adaptációkról. Nekem a World War Z volt ilyen. A könyv tök jó, a filmnek a létező leghalványabb köze nincs hozzá a zombikon kívül.

Az Expanse viszont szerintem - ha a könyveket nem olvasta az ember - egy teljesen jó sorozat. Ami zavaró benne, hogy az első 2 évadnak nem sok köze van a következő évadokhoz hangulatban.
Azt hiszem a tamogatas is megvaltozott, de ami leginkabb zavar, hogy magat a tortenetet is atirtak. Gondolom a latvanyossag, vagy mi miatt.
 
Back
Oldal tetejére