• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Napi könyv

Hozzám végre érkezik a Park Kiadó gondozásában megjelent Futni,enni,élni című könyv.Melynek szerzője Scott Jurek az ultrafutás élő legendája.Ír benne többek között életéről és pályafutásáról,élsportolóvá és vegetáriánussá válásáról.A könyv magyarországi ajánlását pedig nem más mint Lubics Szilvia háromszoros Spartathlon győztes ultrafutó írta.
Pont most olvastam el, tetszett, bár én Scott Jureket tök máshogy képzeltem el, de ez az én hibám. Nem szeretnék semmit elárulni róla, és a könyvről sem. Az ajánláshoz még hozzá tenném Simonyi Balázs nevét is, akinek nagyon szórakoztató írásai vannak. Jó szórakozást! :)
Véleményem szerint aki nem fut, de vegán étrenden él, annak is hasznos olvasmány lehet, bár Magyarországon beszerezni ezeket az alapanyagokat nagy kihívás. A futni születtünk címűt olvastad már?
https://ujkonyvek.hu/futni-szulettunk?gclid=CMbMrcbHx8oCFWj3wgodJ8wBYg A borítóján Scott Jurek fut egy tarahumarával. Simonyi B. nem szereti túlzottan ezt a könyvet, pedig szórakoztatóbb a sporttal még csak ismerkedők számára.
 
Utoljára módosított:
Pont most olvastam el, tetszett, bár én Scott Jureket tök máshogy képzeltem el, de ez az én hibám. Nem szeretnék semmit elárulni róla, és a könyvről sem. Az ajánláshoz még hozzá tenném Simonyi Balázs nevét is, akinek nagyon szórakoztató írásai vannak. Jó szórakozást! :)
Véleményem szerint aki nem fut, de vegán étrenden él, annak is hasznos olvasmány lehet, bár Magyarországon beszerezni ezeket az alapanyagokat nagy kihívás. A futni születtünk címűt olvastad már?
A futni születtünk sajnos még nincs meg de a kívánságlistán van.Jómagam májusban készülök az első maratonomra és remélem sok motivációt kapok a könyvből.Több éve rendszeresen futunk a nejemmel már jópár félmaratont teljesítettünk,viszont szeretnénk tovább lépni a maratonok,ultratávok világába.Köszönöm hogy írtál,mert most még jobban felkeltetted a kíváncsiságom Scott Jurek irányába!Azt viszont nem tudom hogy valaha letudnék e mondani a húsevésről.Bár ki tudja.:)
 
A futni születtünk sajnos még nincs meg de a kívánságlistán van.Jómagam májusban készülök az első maratonomra és remélem sok motivációt kapok a könyvből.Több éve rendszeresen futunk a nejemmel már jópár félmaratont teljesítettünk,viszont szeretnénk tovább lépni a maratonok,ultratávok világába.Köszönöm hogy írtál,mert most még jobban felkeltetted a kíváncsiságom Scott Jurek irányába!Azt viszont nem tudom hogy valaha letudnék e mondani a húsevésről.Bár ki tudja.:)
Mi is hasonló cipőben járunk, feleségem ultrázik én maratonozom. A könyv megemlít olyanokat is akik erős húsevők, nem kizárója egyik a másiknak. Visszakanyarodva a könyvekre a Futni születtünk címűt mivel író írta, sokkal olvasmányosabb, a másik pedig versenyzői szemszögből erősebb. Attól függően, hogy mit kerestek a futásban a versenyzést vagy a szórakozást, úgy fog tetszeni ill. kevésbé tetszeni a két könyv. Hol futsz májusban?
 
Mi teljesen amatőr futók vagyunk de erős bennünk a versenyszellem,vagy inkább úgy mondanám az akarat.Mivel mi Békés megyeiek vagyunk évek óta részt veszünk a Gyulai Várfürdő félmaratonon,ahol tavaly első alkalommal már maratoni távot is lehetett teljesíteni.Május 7.én rendezik az idén a nyolcadik alkalommal és természetesen ott leszünk.Nagyon jó a hangulat és évről évre több a nevező.
Hivatalos oldal:http://gyulafelmaraton.hu/
 
Most az író második regényét kezdtem el, ami az Armada címet viseli, és még nagyon az elején járok, de mindenkinek ajánlom, aki gyerekkorában legalább egyszer szeretett volna az Utolsó csillagharcos bőrébe bújni. :)

Ja, és csak egy kiegészítés: ez a faszi írta a Fanboys c. film forgatókönyvét is. :D

Nos, túl vagyok az Armada című csodán is régóta, de elfelejtettem írni róla... Ez a könyv iszonyatosan bejött nekem. Tele van mindenféle gamer geek utalással, de nélkülöz mindennemű szájbarágósságot. Nincs megmagyarázva Leeeeeeroooooy Jeeeeeeeeninsssss, ahogy pl az "el riesgo siempre vive" a frak, vagy a gorram, és napestig sorolhatnám az ilyeneket. Szóval igényel a regény egy bizonyos fokú elbaszottságot, hogy tökéletesen betaláljon minden poén és kikacsintás. Kb minden oldalt széles vigyorral olvastam, annak ellenére, hogy szinte teljesen kiszámítható, hogy mikor kivel mi fog történni. Tipikus zsánerkönyv, és a hangulata el is viszi a hátán az egészet, de nem is akárhogy. Ha tehetném, akkor kivakuznám az agyam és újra nekiállnék, és aztán újra, meg újra. :D Könnyű olvasmány, és nagyon szórakoztató.

Most pedig John Scalzitól olvasom a Vének háborúja című könyvet, ami szintén sci-fi, és ha hasonlítanom kellene valamihez, akkor valahová az Avatar, a Csillagközi invázió és a Warhammer 40000 közé pakolnám.


Nagyon jó, egyedi ötletből induló military SF sorozat kezdő kötete. A téma kedvelőinek csak ajánlani tudom. :)
 
En most a Shannara sorozatot olvasom, nagyon tetszik Terry Brooks post apokaliptikus vilaga. Kicsit erzodik rajta a Tolkieni hatas....

"Allanon, Négyföld utolsó druidája érzi, hogy a több száz éves békét újra veszély fenyegeti: felbukkantak a Koponyahordozók, s mögöttük bizonyosan ott áll a Boszorkánymester is. Újra Shannara Kardjára van szükség; de mivel annak mágikus ereje csak Jerle Shannara valamely egyenes ági leszármazottja kezében nyilatkozik meg, Allanon elindul, hogy felkutassa a vérvonal egyetlen örökösét, Shea Ohmsfordot.
Shea, a mit sem sejtő völgylakó vonakodva veszi tudomásul, hogy a jelek szerint ő a kiválasztott, egyedül rajta fordul meg Négyföld további sorsa - mellesleg vadásznak rá a Koponyahordozók. Fivérével, Flickkel és barátjával, a kard és az íj művészével, Menionnal versenyfutásba kezdenek az életükért, hogy megszerezzék a Kardot, mielőtt az a sötét erők kezére jutna.
Brona, a Boszorkánymester azonban nem késlekedik: hatalmas sereggel indul a szabad fajok ellen. Délföld határán minden eddiginél véresebb háború tombol, miközben az ifjú örökös kétségbeesetten próbál rájönni: miben áll a Kard hatalma?"
 
covers_35552.jpg

Tudom javasolni,nekem nagyon adta! :)
Van belőle 3 részes mini sorozat is,de valahogy nem sikerült felnőnie a feladathoz.
 
Én most ezt olvasom:
http://moly.hu/konyvek/jack-campbell-rendithetetlen
és meglepően kellemes! Kicsit
http://moly.hu/konyvek/joe-haldeman-orok-haboru
feeling, na de hát military sci-fi, szóval ugyanaz a zsáner.

Következő célpont:
http://moly.hu/konyvek/joe-abercrombie-a-hosok
mert fantasyben ő most az egyik legfrissebb író szerintem. (+Patrick Rothfuss és Anthony Ryan)
Arról már letettem, hogy George Martin idén folytatja a Trónok harcát, amilyen tempóban ír, két év múlva lesz magyarul olvasható. :)
 
Ransom Riggs:Vándorsólyom kisasszony különleged gyerekei
A harmadik részénél járok már,nagyon csúnyán beszippantott a világa.Talán fantasynak mondanám,de nem annyira elrugaszkodott.Szóval ajánlott kategória. :)
 
https://moly.hu/kereses?q=lőpormágus

Lőpormágus-trilógia harmadik kötetét nyomom most, NAGYON ajánlott mindenkinek aki nem zárkózik el a fantasy zsánertől egy kis fiktív történelemmel keverve.
Zseniális könyv, nem is tudom mikor olvastam hasonló stílusban ilyen átütő irományt. :)
 
Huh a Francia história regényfolyama örök kedvenc. :) Többször is végigolvastam.
Na azt én pont nem bírtam végigkövetni... de megpróbáltam! Az eleje mondjuk annak is lenyűgöző volt. De szintén régi élmény...

Írtatok sok sci-fit. Egyszer kezembe akadt valami 23 Forintos időutazós ponyva. Kár, hogy nincs meg, mert irtó jól szórakoztam rajta, bedobtam volna nektek....
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére