• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Napi film

„Miközben haldoklott, megerőszakolták.”
„Még mindig nem tartóztattak le senkit?”
„Hogy lehet ez, Willoughby rendőrfőnők?”
Ez a három mondat áll óriásplakátokon Ebbing határában, amit lemészárolt lány anyja bérel, mert a rendőrség nem találja a gyilkost, és mint ha nem is keresné...
Martin McDonagh új filmet készített, amivel kiköszörülte a 7 pszichopata által ejtett csorbát. Korunk egyik legnagyobb - ha nem a legnagyobb - drámaírója ő, aki anno a zseniális In Bruges-t is írta és rendezte. Szóval újra itt egy filmdráma korunk Shakespeare-jétől, de milyen film... :) Nagyon vártam ezt a filmet és nem csak az író személye miatt, hanem a szereposztása miatt is, és azt kell mondani, hogy nem csalódtam, mert ez nálam már most az év filmje.
A fenti plakát indítja be az erőszakhullámot a szemet szemért elv miatt, amin aztán végül felül kerekedik a karma, a józan ész és a megbocsájtás. Aki krimire/thrillerre számít, az hoppon fog maradni, mert ez a film nem ad semmiféle megoldást a lavinát elindító bűnesetre, ahogyan az a való világban is ritkán történik meg sajnos.
Nagyon nem mennék bele a cselekménybe, de az a helyzet, hogy ha Mel Gibson évente megcsinálja a Passiót, akkor sem sikerülne ennyire Jézushoz méltó filmet csinálni. Persze nem kell tartani attól, hogy ez egy vallási pogrom lenne, mert egyáltalán nem vallási film. Csak ajánlani tudom a hangulat, a parádés színészi munka, a zene és a sziporkázó párbeszédek miatt.
 
@Molroth Laca
Most fejeztem be a Túloldal(Beyond) sorozatot a GO-n.Pár este alatt lepörgettem a két évadot,de nagyon jó sorozat.Már alig várom a 3.évadot.Neked megvolt a film?Tetszett?Ha nem nézd meg[emoji6]
 
@Molroth Laca
Most fejeztem be a Túloldal(Beyond) sorozatot a GO-n.Pár este alatt lepörgettem a két évadot,de nagyon jó sorozat.Már alig várom a 3.évadot.Neked megvolt a film?Tetszett?Ha nem nézd meg[emoji6]
Nem volt még meg, köszi az ajánlást. :)
Nem nagyon megy mostanában a filmezés, a sorozatozás meg pláne. A DARK eléggé kiégetett bennünket, azóta valahogy semmi sem elég jó. :D Anno a Templomosokra nagyon rávetettem magam, mert nekem a kedvenc történelmi korszakom volt ez az egész időszak és hát ugye a szentföld és a nagy keresztes hadjáratok. Anno foglalkoztam hagyományőrzéssel, mert egy időben kovácsnak készültem. Csináltam is otthon mindenféle láncinget, stb.. :) Na erre a sorozat baromi nagy csalódás volt. :(
Aztán jött a nagyon várt Altered cabon, ami szintén kasza volt a harmadik rész után. :( Azóta egy kicsit óvatos vagyok a sorozatokkal, magamtól nem állok neki. Illetve most a feleségem nézi az Itt és most-ot, majd talán utána, bár egy kínszenvedés most az esti tévézés, mert valamelyik gyerek mindig nyűglődik valami betegség miatt (Ovi rulez! :D), meg a pocaklakó :love: miatt a feleségem is fél óra után bármin elalszik... :p Úgyhogy én inkább számítógépezni szoktam esténként. :p

És ha már ajánló: Megnéztük a Víz érintését. Azt tudni kell, hogy Blomkamp mellett nekem a kedvenc visionary directorom del Toro, nagyon szeretem a látásmódját, és hát ebben ez a film is nagyon erős, de egyébként nekem egy kicsit túlságosan didaktikus volt ezzel a halemberes dologgal, de mint film, teljesen jól működött, de nem jobb, mint bármlyik Marvel film... Úgyhogy nekem kicsit fura, hogy ez lett az idei Oscaron a legjobb film, mikor ott volt mellette a Három óriásplakát égő tűzoszlopa... De hát a legjobb eredeti forgatókönyvet is inkább a Get out!-nak adták, pedig hát hol van BÁRMELYIK forgatókönyvíró Martin McDonagh-hoz képest... Na mindegy Hollywood megint üzenni akart a sok pronyó hülyének, vagyis nekünk. :p
 
Imádom del Torot de a Shape of water nálam nagyon mellé ment.
Beludtam rajta, ez mindent elmond.

Altered Carbon bejön, pedig a regényért nem voltam oda. Ami az utóbbi idők két legjobb sorozatos élménye nálam az a Trollhunters és az Atlanta.
 
meg a pocaklakó miatt a feleségem is fél óra után bármin elalszik...
Na hoppá jön az újabb kis tesó :rolleyes:,nagy gratula és sok egészséget kívánok.

Aztán jött a nagyon várt Altered cabon, ami szintén kasza volt a harmadik rész után.
Ha rám hallgatsz akkor tovább nézed mert pont a 4. résztől vízválasztó a sorozat és a katarzist a 7. rész hozza el amikor minden értelmet nyer.Ez pont egy olyan sorozat amiben össze vissza vannak a dolgok és nem értesz semmit de ki kell várni a további részek magyarázatát és összeáll minden.Egyébkén érdekes dolgokat feszegetnek benne az örök élet kapcsán.
 
„Miközben haldoklott, megerőszakolták.”
„Még mindig nem tartóztattak le senkit?”
„Hogy lehet ez, Willoughby rendőrfőnők?”
Ez a három mondat áll óriásplakátokon Ebbing határában, amit lemészárolt lány anyja bérel, mert a rendőrség nem találja a gyilkost, és mint ha nem is keresné...
Martin McDonagh új filmet készített, amivel kiköszörülte a 7 pszichopata által ejtett csorbát. Korunk egyik legnagyobb - ha nem a legnagyobb - drámaírója ő, aki anno a zseniális In Bruges-t is írta és rendezte. Szóval újra itt egy filmdráma korunk Shakespeare-jétől, de milyen film... :) Nagyon vártam ezt a filmet és nem csak az író személye miatt, hanem a szereposztása miatt is, és azt kell mondani, hogy nem csalódtam, mert ez nálam már most az év filmje.
A fenti plakát indítja be az erőszakhullámot a szemet szemért elv miatt, amin aztán végül felül kerekedik a karma, a józan ész és a megbocsájtás. Aki krimire/thrillerre számít, az hoppon fog maradni, mert ez a film nem ad semmiféle megoldást a lavinát elindító bűnesetre, ahogyan az a való világban is ritkán történik meg sajnos.
Nagyon nem mennék bele a cselekménybe, de az a helyzet, hogy ha Mel Gibson évente megcsinálja a Passiót, akkor sem sikerülne ennyire Jézushoz méltó filmet csinálni. Persze nem kell tartani attól, hogy ez egy vallási pogrom lenne, mert egyáltalán nem vallási film. Csak ajánlani tudom a hangulat, a parádés színészi munka, a zene és a sziporkázó párbeszédek miatt.

Kifejted ezt a Passió párhuzamot, mert én nem értettem.

Nekem a film nagyon bejött. 9/10.
Viszont az év filmjét nem mondanám, mert egyetlen olyan dolog sem volt benne amitől nagyon elájultam volna. Csak szimplán minden jó volt benne. tudom ellentmondásos. Ahhoz, hogy valami az év filmje legyen olyasmi kell, hogy "hetekig gondolkodtam rajta", "A karakterépítés és a szinészek..ahh ...ott akarok élni egy hétig", "annyira izgalmas volt mint idén még semmi".
Szóval nagyon jó volt, de pl. nem nézném meg még egyszer.
 
Nem volt még meg, köszi az ajánlást. :)
Nem nagyon megy mostanában a filmezés, a sorozatozás meg pláne. A DARK eléggé kiégetett bennünket, azóta valahogy semmi sem elég jó. :D Anno a Templomosokra nagyon rávetettem magam, mert nekem a kedvenc történelmi korszakom volt ez az egész időszak és hát ugye a szentföld és a nagy keresztes hadjáratok. Anno foglalkoztam hagyományőrzéssel, mert egy időben kovácsnak készültem. Csináltam is otthon mindenféle láncinget, stb.. :) Na erre a sorozat baromi nagy csalódás volt. :(
Aztán jött a nagyon várt Altered cabon, ami szintén kasza volt a harmadik rész után. :( Azóta egy kicsit óvatos vagyok a sorozatokkal, magamtól nem állok neki. Illetve most a feleségem nézi az Itt és most-ot, majd talán utána, bár egy kínszenvedés most az esti tévézés, mert valamelyik gyerek mindig nyűglődik valami betegség miatt (Ovi rulez! :D), meg a pocaklakó :love: miatt a feleségem is fél óra után bármin elalszik... [emoji14] Úgyhogy én inkább számítógépezni szoktam esténként. [emoji14]

És ha már ajánló: Megnéztük a Víz érintését. Azt tudni kell, hogy Blomkamp mellett nekem a kedvenc visionary directorom del Toro, nagyon szeretem a látásmódját, és hát ebben ez a film is nagyon erős, de egyébként nekem egy kicsit túlságosan didaktikus volt ezzel a halemberes dologgal, de mint film, teljesen jól működött, de nem jobb, mint bármlyik Marvel film... Úgyhogy nekem kicsit fura, hogy ez lett az idei Oscaron a legjobb film, mikor ott volt mellette a Három óriásplakát égő tűzoszlopa... De hát a legjobb eredeti forgatókönyvet is inkább a Get out!-nak adták, pedig hát hol van BÁRMELYIK forgatókönyvíró Martin McDonagh-hoz képest... Na mindegy Hollywood megint üzenni akart a sok pronyó hülyének, vagyis nekünk. :p
Hónap végén pedig indul a Siren ,szintén a GO-n.Az előzetes eléggé klasz lett[emoji6]
 
Nem volt rossz ez az aranyélet. Van még hova fejlődni, de látszott rajta hogy nem tv2/retekklub hanem hbo. :)
 
Új
Nem volt rossz ez az aranyélet.

Nekem semmi hiányérzetem nem volt. Ha ezt tudják magasan überelni (ezzel kecsegtetnek a készítők) az nagyon szuper lesz, de ha csupán tartják a színvonalat, akkor sem leszek csalódott.
 
Nekem nagyon magasan van az ingerküszöböm, sok sorozatot nézek. Filmet viszont szinte már alig.
 
Back
Oldal tetejére