• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Napi film

Nagyon jo kis film volt!Köszi!Jöhetne meg ilyesmi!
A rendező/forgatókönyvíró többi filmje is kiváló.


Az El inocente sorozatot már ajánlottam tőle ITT

Tegnap néztük az Isten útjai kifürkészhetetlenek (LOS RENGLONES TORCIDOS DE DIOS) címűt. Nagyon tetszett ez is. A végkifejlet nem teljesen világos, aki megnézi, szívesen folytatnék róla rövid eszmecserét.
Negatívumként tudnám mondani, hogy a film eléggé hajaz a Viharszigetre. Ez a megállapítás sajnos spoiler, de lehet akár kedvcsináló is, ezért nem hagytam ki.
 
Utoljára módosított:
A rendező/forgatókönyvíró többi filmje is kiváló.


Az El inocente sorozatot már ajánlottam tőle ITT

Tegnap néztük az Isten útjai kifürkészhetetlenek (LOS RENGLONES TORCIDOS DE DIOS) címűt. Nagyon tetszett ez is. A végkifejlet nem teljesen világos, aki megnézi, szívesen folytatnék róla rövid eszmecserét.
Negatívumként tudnám mondani, hogy a film eléggé hajaz a Viharszigetre. Ez a megállapítás sajnos spoiler, de lehet akár kedvcsináló is, ezért nem hagytam ki.

Megmondom őszintén, nekem a Viharsziget nem a szívem csücske, de lehet, hogy csak újra kellene nézni.
ezzel a filmmel kapcsolatban vegyes az érzelmeim. Az eleje kifejezetten unalmas volt, de aztán kb 40 perc után érdekessé vált.
a végkifejletre kanyarodva, két lehetséges opciót látok. Egy: Mégiscsak benne colt a szanatórium vezetője és az “ál-“doki valójában egy szélhámos aki szerepet játszik - és aki korábban a megbízónak adta ki magát. Kettő: valóban beteg volt a nő…ebben az esetben viszont lehetséges, hogy az ikrek valóban az ő gyerekei…

neked mi a véleményed?
 
neked mi a véleményed?
Szerintem az igazgatónak volt igaza, miszerint egy ponton meghasadt a nő tudata és kitalált magának egy történetet. De persze a másik verzió is lehetséges, csak elég kockázatos. Ugyanis elvileg az intézet falain kívül már elvileg kideríthető minden, nem? Volt-e megbízási szerződés, hova tűnt a férj, mi van a pénzzel, volt-e bármilyen orvosnak valódi közbenjárása az intézetbe kerüléshez stb.?
Nekem az volt még fura, hogy a nő az alapos kutatásai során nem találkozott volna egyetlen fotóval sem a megbízó orvosról? (kivéve azt az egy újságot, ami akár lehetett a manipuláció érdekében legyártott újság is) Hiszen akkor egyből világos kellett volna legyen neki, hogy a megbízó orvos nem az, aki elvesztette a fiát. Erre - és még néhány dologra - talán magyarázat lehet, hogy a történet 79-ben játszódik az offline világban (és talán éppen ezért ekkor játszódik). De aztán a fene tudja. Az mindenesetre eszembe se jutott, hogy a nő az ikrek valódi anyja lenne, erre szerintem nem utalt semmi, ráadásul annyi talán mindenféleképpen igaz, hogy a cselekmény alatt találkozott először az intézettel a nő. De ha mégis, akkor tulajdonképpen három gyerek anyja, nem? Hiszen a lány meg a testvérük :)
 
Back
Oldal tetejére