• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Nano 30

Nektek, hogy tetszik?


  • Total voters
    2
  • Poll closed .

Dartagnan

Nézelődő
2016 május elején kezdtem el az akvakertészkedést és építettem meg a saját akváriumomat. A berendezést hosszú tervezés előzte meg, hogy milyen stílusú legyen. A kialakult tervhez meg kellett találni a legoptimálisabb akváriumot. A választás a Dennerle Nano 30-ra esett. Építésnél sikerült szinte minden hibát elkövetnem, de összeállt több óra és verejték után. Azóta naponta, de a heti vízcserénél igazgatom, rendezem.

Amiket a berendezésnél felhasználtam a következők:

Növények:

- Taxiphyllum sp. Spiky moha
- Eleocharis sp. Mini Parvula
- Steurogyne repens
- Marsilea crenata
- Alternanthera Reineckii Mini

Talaj:

- ADA Power Sand Special
- ADA Aqua Soil Amazonia

Állatok:

- Otocinclus Affinis, Törpe szívóharcsa
- Amano garnéla
- Sakura garnéla red
- Galaxy Razbóra

Szűrés:

- Dennerle Nano sarokszűrő XL
- Eheim Skrim 350 felszín tisztító

A Seachem folyékony CO2-t, általános növénytápot, Prime klórtalanítót és Stability baktériumkultúrát használom a rendszer működéséhez.


Akv%25C3%25A1rium.jpg
 
Üdv a klubban! Biztos nem csináltál még ilyet? Elsőnek elég jó, szerintem(y) Ezt a parvula gyepet CO2 gáz nélkül csináltad? Áruld el a titkot!:shy::D

Mi a tapasztalatod a Seachem carboval és táppal? Mennyit adagolsz belőlük? Azért kérdem, mert én a közeljövőben váltok erre (már meg van, csak várom, hogy a másik elfogyjon), többek közt egy pont ekkora akváriumnál.
 
Back
Oldal tetejére