• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Nano 20l Akváriumom

Arnold

Nézelődő
Sziasztok

Én nemrégen kezdem el az akváriumozást mivel régen csináltam de sose voltam benne jó. Most a Green Aqua segítségével elkezdtem egy complett 20 literes nano akváriummal :)
.
k1QkVdosEXwlK3uRz4C3O46yM3IlXqSXU8l_IlaWIAjIEzBAGT4r4wPTmc9sbaXzEUs5jfRfqooRgVjZfbDzKmWWhH3OWhY6n2kGWOkaJRWEDMWn_QrO_D1Ith5VuTcEbi9wNor-GkjENR7UXOSlbIUjFA9GB_cfFf_qBjmSsM0gsUxSV6NHTTw98_yDkHSXa8rz7xVgyYdYZbNqZ88in68VYtxtKdbVELOv4DXZnqECSjOdIOOkpXCN6q62-436yNOIs7fDtZeud8uEY7Z7kWzfx92ejhcrQmVwWNPx60IRE65DxeytBDyL1xvh8fEaDzAD5cFVz_xMbaKRnKZlTrmVb-P5CZbNc1snIaWWchgzP7ZsTxmS5gqvHAbaHCD3X8lD4Ar6USBSK6KcfPngKL9ioshqjKJRKSD_p3wSKVzHCSMucj_3KO67FiAi_6Y5nljgY8We2P_0avnKbPbKGXzOzYBbh8uqZXF_cMCuHAPLW7tKtoCjNz83J59HX-ygcuZzok90UDYJnwfiz1tG9DHH6p-amSB9XuCRwU5iaZU=w348-h619-no

Ez az első képem szeptember 5.-én kezdem el.
K3tTc81GchDrbSlFDDX3H1MqiVPHDppDh2ytJnlVL5Jh5osr3WHA1EhJDFB9tgYbcgO2hZ8UiOCdBQs-dMCj33UhRmZIt8OA3EmG8wvrn9jfXbPhJZO5svfLg-cvbRV3TSf_ahP5-Ok1LXsldOrnsE7MPrZOAqx6y9-1eRyGLwGuaGa9Z9de0HeCL-uyFC8gApx4hDOftf-x2k6L0lFrPlLtxuYMDxI3Yh5W-68QP0pRMTYJl7mhRb3U0wduuNzd6qngZOOViV8V44ECGCaenYtADvm7aY_ehMP0jyMJyb887TooiJI-HTU_1VGf7u9-bW2m9S0viZt-NhE1vkGtflthJQdCiR5_SNUnjgNmJOeMicEnwjMBIMm3VmcOpRL0aTrVw8d3eGCHOjk4CUNcOez4cb2r3vh60Kt1rMceoVCUFvn_eEYtM2EyDyMzbe8klNi2Url8tHskXnhnFK93_xWi2VksVE8Aqw4WflKCiUUjHMJsGxNcz4vU3vQJxAz0NkxI06o0nYDf5wQvnDDWuAUJUXQS7g6FbBPxiZ12Nc4=w348-h619-no

Ez a mostani képem róla.​
A növényeim: Anubias barteri var. nana, Pogostemon helferi, Anubias mini, Dennerle Eleocharis parvula mini 'pusilla', Vesicularia ferrie 'Weeping'
A víz: D&D RO vízlágyító készülék - 190 liter/nap ezzel csinálom a vízet és ebbe ezt a szert rakom: Easy-Life Filter Medium.
Naponta csepegtetek bele a vízbe Easy Carbo 20 cseppet és Easy-Life Profito ebből 6 cseppet.

Vettem egy JBL PROSCAN műszert ami a telefon segítségével megállapíthatok pár dolgot ezt adta ki 2 hét utáni:
  • NO3: 0mg/l
  • NO2: 0mg/l
  • GH: >4 d
  • KH: 8 d
  • PH: 6,6
  • CO2: 35mg/l
Mindegyik jó zónába volt.

A növényeken azt veszem észre egészen jól érzik magukat. Kritikát tanácsot elfogadok mindenkitől.
Köszönöm
 
Szia! Alakul ez, bár szerintem a hőmérőt dugd el jobb hátul. Egy red Moor gyökér nagyobbat mutatott volna. Ha pedig egy kis színt is akarsz belevinni akkor ezt ajánlom figyelmedbe: Tropica növény - Alternanthera reineckii 'Mini'. Egy 3-4 süncsiga megmenthet a kezdeti algától, a parvullára meg kíváncsi vagyok hogyan fogja bírni komoly CO nélkül. Nálam bedöglött, bár ebbe a páncélosok is besegítettek. :whistle:
 
Szia
Köszönöm a tanácsot megfogadom a dolgot amit mondtál :) ránézek a növényyre azt is köszönöm a parvullar egy csomó hátul kikészült nekem de eddig elvan a többi remélem megmaradnak :) zebra csigám vaan 1db és van 2 ilyen jövevényem is :)
 
Szia! Alakul ez, bár szerintem a hőmérőt dugd el jobb hátul. Egy red Moor gyökér nagyobbat mutatott volna. Ha pedig egy kis színt is akarsz belevinni akkor ezt ajánlom figyelmedbe: Tropica növény - Alternanthera reineckii 'Mini'. Egy 3-4 süncsiga megmenthet a kezdeti algától, a parvullára meg kíváncsi vagyok hogyan fogja bírni komoly CO nélkül. Nálam bedöglött, bár ebbe a páncélosok is besegítettek. :whistle:
Szia
Neked is úgy hallt ki a fűved hogy egyik napról a másikra elhallt?
 
Szép folyamatában, de egy részét a páncélosok kidurták a kevés maradék meg bealgásodott, szóval sehova se haladt.
 
Mert az enyém tegnap szép zöld volt most meeg a csomónak a fele bebarnult mintha elhallt volna
 
Amondó vagyok, hogy ez a növény CO adagolás nélkül nem tud megmaradni, vagy akinek low-tech ben szépen fejlődik az nagyon ügyes. Szerintem ha nem javul ne szenvedj vele, keress valami igénytelen fajtát. De határozottan állítom 2x-i próbálkozás után, hogy a parvula legalább közepes igényű növény.
 
Okéka hát akkor amit mondtál abból szerzek meg akkor még valamit :) tanácsot tudnál adni akkor még? :)
 
Ami nekem elindult ott ahol a parvula nem az ez:Echinodorus tenellus . Amit még épp látok és ajánlották a parvulás topikban: Marsilea hirsuta. Sok sikert hozzá, én is épp átalakítás előtt vagyok, a bútorlap rendelés leadva, meg majd még táptalaj kell és csinálom is. Ott majd az előbbi növénnyel kísérletezek.
 
Amondó vagyok, hogy ez a növény CO adagolás nélkül nem tud megmaradni, vagy akinek low-tech ben szépen fejlődik az nagyon ügyes. Szerintem ha nem javul ne szenvedj vele, keress valami igénytelen fajtát. De határozottan állítom 2x-i próbálkozás után, hogy a parvula legalább közepes igényű növény.
Pedig a tropica oldalán easy kategoriában van, low co2-vel.
 
Nálam halmozottan hátrányos helyzetben volt :sick:, kavicságy (alatta sera táptalaj), kevés fény, CO adagolás semmilyen formában, és halak amik szeretik túrni a talajt. De az a kevés ami ezeket túlélte, az se fejlődött sehova. Sajnos. Az Echinodorus tenellus viszont igen.
 
A parvula minivel egy jó sort én is kínlódtam már. Ami kiderült: a sok fényt nagyon szereti, fejlődik CO2 nélkül is, de CO2-vel (még ha csak minimálisat is kap: DC sötét zöld, nem lime színű) sokkal jobban.
Nálam is beütött a fonal alga, de egy 3 napos black out és megnövelt easy carbo adagolása mellett már nem volt gond. Ha nem boldogulsz így sem, akkor egy kis sziámi márna (repülő róka) csodákat tud tenni.
Talaj ügyben manado és amazonia is volt, mindkettőben megvolt és fejlődött.
 
Sziasztok

Szeretnék érdeklődni hogy ma találtam reggel egy fehér színű ilyen 1 cm kb nagyságú giliszta félét az akváriumomba az mi lehet?? Kivettem az akváriumból egyből de nem tudom mi az és mitől van??

Köszönöm a segítséget
 
Back
Oldal tetejére