• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Nannostomus - törpeszájúak

Nálam ugráltak, már csak ketten maradtak. Őket valaki elvihetné jobb helyre társakhoz. 60cm-bem már amúgy is nagyok, de egyébként nagyon szépek.
 
Nagyon gondolkozom rajtuk is,bár sajnos szerintem nekem is nagyon lennének a 60 literbe..még gondolkozom rajta,hogy beáldozzam az arányokat a halak javára?! :D
 
Nagyon gondolkozom rajtuk is,bár sajnos szerintem nekem is nagyon lennének a 60 literbe..még gondolkozom rajta,hogy beáldozzam az arányokat a halak javára?! :D

Nem kell beáldoznod, csak megfelelő halacskát kell választani. Pl a Nannostomus Marginatus 60 literre tök jó. Nálunk is úszkál egy csapat a 60-as terrás akiba és nem érzem túl nagynak őket. A beckfordi-t bisztosan nem tenném be.
 
Sokáig őket terveztem,de végül addig várattak a nagy keresek,ígérgették,hogy lesz,míg végül ki szerettem belőlük! :D
Equeseken gondolkozom még,azok is hasonló méretűek,de viszont nem olyan teltek..már régóta nevelgetek egy tucatnyi kis csapatot..kipróbálom őket,ha nagyon nagyok lesznek,akkor valami törpe razbórát fogok megszeretni..ma pont lehetséges halakat böngészgettem,majd meglátjuk!:oops:
 
Tegnap a boltban beraktam a beckfordik aksijába egy vasfát,rákötöztem egy microt és ma arra lettem figyelmes azon túlmenően,hogy szépen bebarnult a víz,a hímek nagyon szépen elkezdtek bevörösödni!Nagyon feldobott a dolog,mert sosem jött ki a hímek színe a csapvíz miatt! :)
 
Gyönyörű halak, egy fás akiban nagyon szépen mutatnak. Még az első akiból :)
4303257077_e703021b9c_z.jpg

Katt a nagy képért, megéri :)
https://farm5.staticflickr.com/4023/4303257077_907d17111f_o.jpg
 
Igen,emlékszem rá,hogy mennyire szépek voltak nálad!
De bárhol láttam,mindenhol lágy vízben voltak csak ilyen szépek!
Persze ennyire pirosak szerintem a boltban sosem lesznek,de azért nem vagyok telhetetlen,a kis dolgoknak is tudok örülni! :)
 
Akkoriban még nem volt elterjedt a lágy víz, így nálam is csapvízben voltak :)
 
Egyik kedvenc halaim :) Nálam 112l-es nyitott akváriumban van 7db kb. 1,5 éve. Ekkora akváriumban nem ugrálósak,eddig egy sem ugrott ki. Napközben vízközben tanyáznak, lámpaoltás után pedig a felszín közelében, az esőztető fölött, ahol nincs áramlás. Érdekes, ahogy a sötétben teljesen elhalványodnak a színeik. A hímek néha csipkelődnek, de nem szokott eldurvulni a helyzet :) Elég szívósak, eddig 2 elhullásom volt hasvízkor miatt.
 
A Nannostomus beckfordi valóban könnyen kiugorhat, de ez könnyen megelőzhető :) A beszoktatásra szánt időt ne spóroljuk meg. A PH-t, KH-t előre állítsuk be és fokozatosan, akár több órán keresztül szoktassuk őket az új vízhez. Pl. fél óránként +1dl-t töltsünk be nekik, míg legalább másfélszeresére hígul az eredeti vizük. A CO2-t az első napokban vegyük vissza, a DC legyen csak épp kékes-zöld. Ez aztán 1-2 nap múlva óvatosan emelhető. A tapasztalatom még az, hogy a Twinstar és más hasonló bugyborékoltatók még jó vízparaméterek mellett is stresszelték őket.
 
Sajnos én is találtam egyet a földön már, nálam is kakaskodnak a hímek, meg néha-néha hajtják a lányokat is
Remélem nálam megmaradnak, és gratula a csöppségnek, remélem lesz több is belőle.
Tetszenek nekem is. A kakaskodásról jut eszembe, hogy nálam a rézlazacok hajtják egymást ezerrel. Van 4 nöstény és 7 hím a csaptban. Bizony néha a szívbajt hozzák a szelíden legelő törpe szívóharcsákra.
 
Back
Oldal tetejére