• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

NAK Kupa 2024

Nem történt semmi komoly gond. Valóban nem emeltem ki az igényt a versenykiírásban, hogy technika nélkül készüljenek el a fotók, mert nekem valahogy alap volt. (A HAC-os időkben eléggé ki volt emelve). Hogy már jött jó néhány nevezés, a többségükben nincs kivéve a technika, ezért lett kiírva. Ha az akvárium bontásra került már korábban, és nincs olyan fotód amin nincs benne technika, akkor mindegy. Ha van olyan fotód, akkor jelezd és ha függőbe teszem a nevezésedet, tudsz fotót cserélni, ezzel nincs gond. Meg azzal sem igazán, ha így marad, max kicsit "szúrja" a zsűri szemét, de felülemelkedünk rajta :D

Átírtam kicsit a felhívást, hogy ne érződjön annyira kötelező jellegűnek ilyen esetekre: "Ha teheted, olyan fotót tölts fel, amin az akváriumban nincs benne a technika!"
Szia. Regisztráltam hogy ne kelljen azzal "bíbelődni" feltöltöttem egy képet hogy "legyen valami". a végleges képet jövő héten fotóznám csövek nélkül... most nézem hogy már nem lehet módosítani......

Szia. Regisztráltam hogy ne kelljen azzal "bíbelődni" feltöltöttem egy képet hogy "legyen valami". a végleges képet jövő héten fotóznám csövek nélkül... most nézem hogy már nem lehet módosítani......
Bármit is meg lehet tenni, amíg tart a nevezés. Írd meg privátban milyen névvel regisztráltál (ha több akvával, azt is melyik akvárium), és ha visszarakom függő állapotba, tudsz bármit változtatni. :)

Volt egy kérés, hogy írjak egy időrendi eseménysorozatot, mi mikor várható.
Ha a megválaszolt dolgokon felül lenne kérdés, tegyétek fel.
Február 21...Hú de csücskösen jön össze a harmadik üveg...egy bónuszhét annak aki több üveget is beadott? És ígérem most már rendes akvakertész leszek.😇 A csoportodba is feliratkoznék, ha nem a Zuckerberg univerzumban lenne. 😉

Utoljára módosított:
Kivéve, ha @Zsoltiabéka nyer......... mert akkor jövőre nem nevezhet mivel megnyeri a zsűri tagságot is.....:p

ui.: Szűkös volt 😬 (nekünk)... jövőre azért határidő vége előtt olyan 3-4 héttel tedd ki ide a fórumra is ......:ROFLMAO:
Vagy az is lehet a dolog tanulsága, hogy mindig mindenki úgy karbantartsa az akváriumát, mintha versenyre készülne. Ki tudja, legközelebb 2 nappal a nevezés vége előtt hozom a hírt 😀

Tisztában vagyok ezzel, nyilván nem írtam komolyan :D
Őszintén megmondom nem szoktam itt fórumozni egyébként, ezért valahogy fel sem merült bennem, hogy itt is hirdessem a versenyt. Attilát kértem meg hogy "náluk" is hirdesse meg a versenyt, így került fel ide. De már látom hogy érdemes itt is megfuttatni jövőre időben :D

Mivel nincs értelmes fényképezőm és nem tudok rendes képet prezentálni így bukom a nevezést :( majd jövőre felkészülök hátha kibírja a harmadik évet is a berendezés.

Miért? Nekem van képem telefonos képpel nevezni. Meglátjuk mire elég. 😉😇
Nekem az valahogy nem üti meg a szintet. Kevés a fény is felette ki kéne cserélni a lámpát a 6x54w os lámpára az talán adna valami fényt, meg ha tudna rawba fényképezni és a látószög is számít.
Na ez egy telefonos kép ez igen gyenge bármire is. (kb 4 hónapos nyírás utáni azóta ki van tömve megint.)

Attachments

• IMG_1678.JPG
    IMG_1678.JPG
    433.3 KB · Megtekintések: 11
Nekem az valahogy nem üti meg a szintet. Kevés a fény is felette ki kéne cserélni a lámpát a 6x54w os lámpára az talán adna valami fényt, meg ha tudna rawba fényképezni és a látószög is számít.
Na ez egy telefonos kép ez igen gyenge bármire is. (kb 4 hónapos nyírás utáni azóta ki van tömve megint.)
Fújd meg, nem Te fogod zsűrizni. 🙃

Nekem az valahogy nem üti meg a szintet.
Ne butáskodj! Ez egy naaaagyon jól sikerült akvárium és a kép is jó!
Az az Amano ott középen, az egy másikat eszik? Nekem még az is tetszik rajta.

+1 szavazat, hogy mindenképpen nevezz!

Többször hangoztatták, hogy ez a verseny nem a profizmusról szól. Tehát ha most még nem is olyan jó minöségü a kép, vagy a megvilágitás nem olyan, mint amillyennek ideális esetben elképzelnéd, akkor is nevezz, mert ez a verseny nem arról szól, hogy minden tökéletes legyen.

Na na na. Én körbemaszkoztam kartonpapírral az akváriumot, besötétítettem, plusz a 2500 lumen alap lámpám mellé feltettem egy 1750 es lámpát és az öreg iPhone7-el, állvány nélkül csattintottam a képeket ( nem sokat kb 10db-ot ), közben a lányom hajszárítóval hullámoztatta a felszínt.:cool:. egy minimális utómunka lightroomban és egy tök vagány képem lett. nincs parasztvakítás... nézd meg már a nyers kép is ( felső ) fasza lett csak nagyon kékes a háttér. azt vettem el meg picit rátettem a pirosra. ( galériámban van nagy felbontásban a versenyfotó )
FEF53287-47C4-4E9A-8E06-41D6610DED95.jpeg
lényeg a lényeg: Adj neki fényt! ...akár olvasólámpa bármi ami van....Én az alábbi videót néztem meg oktatásnak :
HAJRÁ! Szép az akváriumod. ui.: Ha nyersz kérek 10%-ot.;)

Utoljára módosított:
Ha ez megnyugtat, szerintem a nevezők 80-90%-a mobillal fotózott. Ez nem IAPLC, teljesen elfogadható már egy középkategóriás mobil képe is, megfelelő előkészületek után.

Back
Oldal tetejére