• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Najas guadalupensis- Guadalupai tüskéshínár

Szia!
Gondolom, a hónapok alatt saját magad is tapasztalhattad, hogy IGEN! Mindent benő, bármire rákapaszkodik, tehát nagyon ügyelni kell rá.
Vannak, akik csak lebegtetik, vannak akik leültetik.
Én is többször próbálkoztam vele, de főként kis nanoban idővel lehetetlen megfegyelmezni, ha pedig elszabadul, akkor mindent visz!

Amúgy Te végül mire jutottál vele?
üdv
Csilla

Belekapaszkodik, de könnyű kitépni is, mivel nincs nagy bojtos gyökérzete, nálam csak egy-egy szál vékony gyökér megy le a talajba, minden gond nélkül kihúzható. Annyira nem átok, mint pl a vallisneria, vagy a sessiliflora, na ezek terjeszkednek és nehéz maradásra bírni egy helyben.
 
Szia!
Gondolom, a hónapok alatt saját magad is tapasztalhattad, hogy IGEN! Mindent benő, bármire rákapaszkodik, tehát nagyon ügyelni kell rá.
Vannak, akik csak lebegtetik, vannak akik leültetik.
Én is többször próbálkoztam vele, de főként kis nanoban idővel lehetetlen megfegyelmezni, ha pedig elszabadul, akkor mindent visz!

Amúgy Te végül mire jutottál vele?
üdv
Csilla
Köszi a választ! Igen, terjed, kapaszkodik. Havonta megtépem, mint a libát, kb a 2/3-át kiszedem, így egyelőre kordában tartható. A felszínen békalencse van, a Crypto és a Microsorum úgy tűnik nem sínylik meg, az akiban az algaképződés minimális.
 
Köszi a választ! Igen, terjed, kapaszkodik. Havonta megtépem, mint a libát, kb a 2/3-át kiszedem, így egyelőre kordában tartható. A felszínen békalencse van, a Crypto és a Microsorum úgy tűnik nem sínylik meg, az akiban az algaképződés minimális.
En a multkor egy szallitmannyal ajandekba kaptam egy kisebb zacsival, semmit nem nött az akvaban, sok fennyel, tappal, CO2-vel. Furcsalltam is...
Igaz en elültetten, de csak vegetalt, majd lassan elkezdett foszlani, feketedni, rothadni a levele, majd az egesz kezdett elhalni, es kidobtam. Sajnaltam, kiprobaltam volna, hogy hogyan mutat egy nagyobb csokor...
Vittem belöle a kislanyom low tech ovodai akvajaba is, ott sem birta. Van ilyen.
 
Èn is vettem kb 1hónapja, sallangoa vizipáfránnyal együtt. Az nagyon nő a többi növènnyel együtt (vallisneria, anubias), de ez egyáltalán nem akar. Pedig tápozok is rendszeresen TF tápokkal :D

Tapatalkal küldve az èn Lenovo Vibe P1 telefonomról.
 
Teknősnek lehet adni? Nem mérgező? Mert az akiban nagyon elszaporodott, nem győzöm tépkedni...
 
Teknősnek lehet adni? Nem mérgező? Mert az akiban nagyon elszaporodott, nem győzöm tépkedni...
Nővérem teknőse lelegelt egy rendes mennyiséget egy nap alatt mikor az akváriumból kikerült és bedobtam a kerti kistóba, hogy vagy ellesz ott, vagy megeszi a teknős de legalább nem dobom ki.
Másnapra nem volt a medencében, a teknős még él, szóval úgy néz ki megeszi és nem hal bele :)
 
Nővérem teknőse lelegelt egy rendes mennyiséget egy nap alatt mikor az akváriumból kikerült és bedobtam a kerti kistóba, hogy vagy ellesz ott, vagy megeszi a teknős de legalább nem dobom ki.
Másnapra nem volt a medencében, a teknős még él, szóval úgy néz ki megeszi és nem hal bele :)
Az állatokban lehet valami ösztön, ami megvédi őket a mérgező eledel elfogyasztásától. Ami mérgező, azt nem eszik meg. Ez mondjuk az emberre nem jellemző. :sick:
Pl. gombamérgezésben elhunyt vaddisznóról még nem halottam. Viszont a Korányi kórház, tele van ételmérgezéses embertársainkkal... :unsure:
 
Sziasztok! Szívesen kipróbálnám, hogy nálam milyen helye lenne. :) Ha lesz valakinek felesleges belőle, kérem szóljon! Köszönöm!
 
Üdv!

Ha esetleg valakinek kellene eme remek növénykéből, nekem a heti nyírások alkalmával keletkezik általában egy 3-4 literes vödörnyi mennyiség, amit szívesen átadok, mert egyébként a kukában végzi.
 
Üdv!

Ha esetleg valakinek kellene eme remek növénykéből, nekem a heti nyírások alkalmával keletkezik általában egy 3-4 literes vödörnyi mennyiség, amit szívesen átadok, mert egyébként a kukában végzi.
A 200 literes dézsát nekem is megtöltötte... majd a fagy elintézi :)
 
Na igen, elég szapora fajta. De legalább arra jó hogy a felesleges tápanyagokat kieszi valamennyire a vízbű az algák elől (remélem legalább is...)
 
Back
Oldal tetejére