• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Nagyon DIY párszázas diffúzor

Molroth

Kertész bálvány
Tervezgetem a citromsavval és szódabikarbónával üzemelő co2 rendszerem, és találtam hozzá a youtube-on egy könnyen és olcsón összedobható diy difit, amit megosztanék, hátha esetleg valakinek jól jön, akár szükségmegoldásként, amíg üvegtechnikusnál van a törött darab. :)

A hozzávalók:
- Pár centis szűrő cső
- 4-5 darab arctisztító vattakorong (100%-ban vegyszermentes legyen, bár én eddig csak ilyennel találkoztam)
- a szűrőcső belsejébe szorítható méretű fecskendő
- tapadókorong (pl tartalék szűrőcső tartós korong)
- co2 cső
- PVC vágó kés, vagy borotvapenge
- sör (opcionálisan választható)

Az elkészítése:
1. A fecskendőből kiveszed a dugattyút, és a külső részt a kívánt méretre vágod. NEkem egy 5ml-es példány volt az áldozat, amit a 3ml-es jelölésnél elvágtam a pengével. Értelemszerűen a végén lévő kis fütykösre kerül majd a co2 cső.

2. A vatta korongokat egymásra rakod, és jó erősen az asztalhoz felcsavarod. A bútorokat nem szükséges szerte szét tolnod! Áááááá, bocsánat! :D :p

3. Az összesodort vattát elkezded belegyömöszölni a szűrőcső darabba, a vatta felénél kb 1-2 centivel tovább. Minél szorosabb, annál apróbb bubikat fog csinálni.

4. Fogod a pengét és a vatta felénél elvágod a gumicsövet és az abba gyömöszölt vattát. Szép sima és egyenletes felületet fogsz kapni, mintha nem is vatta lenne.

5. A szűrőcső másik felét is méretre vágod és rátolod a fecskendő végére.

6. Örül és mosolyog, miközben a sört iszod! :D

Íme két kép a pre-alfa verzióról:
9719097166_dfd0185e00_c.jpg

9715867429_383e7b20ac_c.jpg

Sok sikert az elkészítéshez! :)
 
Működés közbeni kép van?
Ha sikerül végre beüzemelni a kémialabort, akkor csinálok róla videót. De ha rákeresel a tecsőn, hogy diy cotton co2 diffuser, akkor van pár videó. Nem egy ADA pollen, de azért az árához képest nem rossz.

Egy fecskendővel nyomtam bele levegőt, de nem volt az igazi, kevés vattát használtam.

Ahogy írtam, nem ez fogja megváltani a világot. De vész esetén elég jól bevethető diy kókány megoldás. A topik címével is erre szerettem volna célozni. ;)
 
Beindult az élesztő, nagyon szépen porlaszt egyelőre a difi. Meglátjuk, hosszú távon mit tud. Egészen az átellenes sarokig eljutnak a kis bubik. :)
 
Sziasztok. Megcsináltam én is a magam 0.8-as béta verzióját. Csúnya, de így összhangban van az akvárium jelenlegi állapotával :S
Élesztős CO2 táplálja, tényleg sokkal jobban dolgozik ez a kis DIY cucc, mint a sima porlasztókő.
tadj.jpg

tadj.jpg
tadj.jpg
 
Egyébként egy élesztős rendszert mennyire tudna felváltani egy levegőpumpa ezzel vagy üveg diffúzorral oxigéneletetés terén? :D (bocs, idióta kérdés)
 
Egyébként egy élesztős rendszert mennyire tudna felváltani egy levegőpumpa ezzel vagy üveg diffúzorral oxigéneletetés terén? :D (bocs, idióta kérdés)
A légpumpa ezen átnyomja,de a diffúzoron nem valószínű,de szerintem levegőztetéshez bőven elég egy jobb porlasztó is!
 
Jó mindegy,semmi :D
De van 1 ilyennek a másolata aminek a márkája vitakraft és a cucc neve vita tech 300 csak a felső kis rúd más rajta.
16.jpg

De a lényeg hogy az azt szabályozná hogy mennyi levegőt fújjon be. De hogy? :D
És esetleg élesztős (vagy akár palackosat) co2-őt ha rákötök akkor co2-őt juttat be a vízbe?
Mert a kis rudat le lehet venni és egy lyuk van ott.
És ha nagy bubikat küld a vízbe majd megoldom valahogy :D
 
Jó mindegy,semmi :D
De van 1 ilyennek a másolata aminek a márkája vitakraft és a cucc neve vita tech 300 csak a felső kis rúd más rajta.
16.jpg
De a lényeg hogy az azt szabályozná hogy mennyi levegőt fújjon be. De hogy? :D
És esetleg élesztős (vagy akár palackosat) co2-őt ha rákötök akkor co2-őt juttat be a vízbe?
Mert a kis rudat le lehet venni és egy lyuk van ott.
És ha nagy bubikat küld a vízbe majd megoldom valahogy :D

Felejts el mindent amit itt eddig leírtál, mert hülyeség.:confused:
Ez egy belső szűrő ami azon felső kis "rúdon":D a víznyomással keltett vákuummal szippantja be a levegőt. Erre való, másra nem.
 
Néztem én is ezt a bambuszos megoldást, de ez még az élesztőshöz is kevés, mert nagyon keveset porlaszt be. Ma cseréltem töltetet az élesztősben, és egyúttal cseréltem vattát és gumit is. Most hat olyan kerek lapocska van benne és kicsit hosszabbra is hagytam, az eredmény szerintem magáért beszél (A befektetett anyagi és szellemi javak felhasználásához képest. :D):

Sajna a vizem nagyon kemény lehet, ezért sajna nagyon kevés a beoldott co2, de azért a növényeken mintha látszódna, hogy kicsit jobb kondiban vannak, a pogoim kicsattannak az egészségtől, kár, hogy bubizni nem szokásuk. :p Egyedül az anubias szokott. :/
 
Back
Oldal tetejére