• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Nagyon DIY buborék számláló

Molroth

Kertész bálvány
Sziasztok!

Ismét megosztanék egy DIY kókány kategóriát erősen súroló igencsak gazdaságos megoldást:

Az üveg difimbe most nem engedtem vizet, ezért nem látom sehol, hogy mennyire jó még az élesztős co2 rendszerem töltete, ezért gyorsan összedobtam egyet gyorsan 0 forintból.

Ami kell hozzá:
5ml-es fecskendő
egy darabka szűrőcső
neptun biostartos adagoló cucli
tropicás adagoló pumpa

A tropicás adagoló pumpa már törött volt, szóval másra már nem tudom használni. Jól kibeleztem, és levágtam a végét úgy, hogy bele tudjam passzírozni a szűrőcső belsejébe. Tehát az a rész kell, amire a kis cső rá van húzva. Ez lesz a bubiszámláló alsó része. Van benne egy kis golyó, amit érdemes benne hagyni, mert visszacsapó szelepként fog funkcionálni. A belsejébe beleerőszakoltam a a neptunos "csepegtetőt" úgy hogy a csepegtető kiálljon belőle. A fecskendő végéről a fogantyúkat levágtam, és a végét kicsit meglágyítottam, majd ráhúztam az előszőleg összetákolt cuccra.
Az eredmény:
IMG_1040.gif

Ez sem dekoratív megoldás, de szépen működik, júniusban meg úgyis fogok kapni egy olcsó, de szép kis akril verziót-addig ez megteszi. :)
 
Back
Oldal tetejére