• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Nagynyomású CO2 rendszerek

inadsz

Sasszem =)
Admin
Moderátor
Legjobb napló
Azt szeretném kérdezni, hogy az aukciós link moderálva-en láttam egy reduktort ami mágnesszelepes is, és hogy mi a véleményetek róla, mert elég olcsó, "Villámáron" 15ezer forint + a szállítás.
Jól néz ki, én úgy gondolom, hogy jó is lenne, de semmi tapasztalatom nincs az ilyen termékekkel, és jó lenne a Ti véleményetek is.
Így néz ki: http://cgi.aukciós link moderálva.com/AZOO-CO2-Pressure-R ... dZViewItem
 
inadsz said:
Azt szeretném kérdezni, hogy az aukciós link moderálva-en láttam egy reduktort ami mágnesszelepes is, és hogy mi a véleményetek róla, mert elég olcsó, "Villámáron" 15ezer forint + a szállítás.
Jól néz ki, én úgy gondolom, hogy jó is lenne, de semmi tapasztalatom nincs az ilyen termékekkel, és jó lenne a Ti véleményetek is.
Így néz ki: http://cgi.aukciós link moderálva.com/AZOO-CO2-Pressure-R ... dZViewItem

Dani és azon gondolkoztál már hogyan fogod mindezt a palackra szerelni és a 220-as konnektorba dugni?
A legnagyobb problémát a távolkeleti és amerikai hasonlo termékekkel ott látom, hogy a mágnesszelep eleve nem hazai hálózatra van kitalálva. A reduktor csatlakozó feje pedig szinte biztos nem alkalmas az európai, magyarországi palackokhoz. Ezért nem nagyon látod ezeket az eszközöket európai boltokban.
Az ismeretlen mágnesszelepektől pedig óva intenék mindenkit biztonsági szempontok miatt. Korábban Nigro járt úgy hogy leolvadt a gázcső a mágnesszelepről.... így magára hagyni berendezést otthon szerintem gázos. A CO2 veszélyes üzem.. megbízható dolgokat válogass hozzá.
 
Uhhhhh :idea: Téééééényleg, a konnektorral még nem is lett volna gond mert szerzek egy átalakítót és kész, de tényleg a a palack menete az már nagyobb gond és akkor még hozzá jön a noname mágnesszelep, így már nem biztonságos az egész, és annyiba lenne a kiegészítőkkel, hogy már itthon is megtudnám venni a kettőt külön ;)

A Vajda Péter utcai reduktorral van vmi tapasztalatod vagy van valakinek??? Mert Proci azt mondta hogy a mágnesszelep az nem melegedik "annyira", tehát az jó, de már csak egy olcsó reduktort kéne valahonnan szerezni, és utána már csak apámat kéne meggyőzni :roll:
 
viktorlantos said:
inadsz said:
Azt szeretném kérdezni, hogy az aukciós link moderálva-en láttam egy reduktort ami mágnesszelepes is, és hogy mi a véleményetek róla, mert elég olcsó, "Villámáron" 15ezer forint + a szállítás.
Jól néz ki, én úgy gondolom, hogy jó is lenne, de semmi tapasztalatom nincs az ilyen termékekkel, és jó lenne a Ti véleményetek is.
Így néz ki: http://cgi.aukciós link moderálva.com/AZOO-CO2-Pressure-R ... dZViewItem

Dani és azon gondolkoztál már hogyan fogod mindezt a palackra szerelni és a 220-as konnektorba dugni?
A legnagyobb problémát a távolkeleti és amerikai hasonlo termékekkel ott látom, hogy a mágnesszelep eleve nem hazai hálózatra van kitalálva. A reduktor csatlakozó feje pedig szinte biztos nem alkalmas az európai, magyarországi palackokhoz. Ezért nem nagyon látod ezeket az eszközöket európai boltokban.
Az ismeretlen mágnesszelepektől pedig óva intenék mindenkit biztonsági szempontok miatt. Korábban Nigro járt úgy hogy leolvadt a gázcső a mágnesszelepről.... így magára hagyni berendezést otthon szerintem gázos. A CO2 veszélyes üzem.. megbízható dolgokat válogass hozzá.

Elméletileg ezek többféle hálózati csatlakozóval rendelkeznek, sok terméknél ez fel is van külön tüntetve. Ha nincs, rá lehet kérdezni (illetve itthon is be lehet szerezni átalakítót, ha nagyon muszáj). Egy kis utánajárással szintén ki lehet deríteni azt is, hogy csatlakoztatható-e magyar palackhoz (könnyen lehet, hogy simán), illetve ahhoz is léteznek átalakítók.

DE: azzal egyetértek, hogy egy nagynyomású gázpalack használata veszélyes üzem, nem árt az óvatosság. Persze lehet, hogy tökéletesen működne a dolog, elvégre az itthoni kereskedők is rengeteg dolgot a Távol-Keletről szereznek be. De ha nem, akkor enyhén szólva bonyolultabb pl. a garanciális igények érvényesítése, mint itthon.
 
Én a Vajda Péter utcában vettem palackot, reduktort és m.szelepet is. Árban szerintem verhetetlenek és eddig nálam gond nélkül üzemel három hónapja. A m.szelep jobban melegszik ugyan mint szeretném, de nem kritikus. Ha biztonságos CO2 ellátást szeretnél és anyagilag megteheted, mégis azt ajánlanám, hogy vegyél minőségi, akvarisztikai felhasználásra tervezett alkatrészeket! A hegesztéshez való cuccokat más megmunkálási minőséggel, nagyobb tűréshatárokkal, eltérő követelmények alapján gyártják szerintem. Hegesztéshez tuti jó, hosszú időn keresztül stabilan tartani a beállított értéken a nyomást, már nem biztos. Lehet, hogy szerencséd lesz, de ha nem szükséges, miért kockáztatnál? Hosszú távon sokszor az olcsóbb, a drágább.
 
Én is vettem a V.P. utcában egy rendszert. Nagyon rosszak a tapasztalataim. Mivel van összehasonlítási alapom precíz, akvarisztikai rendszerek és a V.P. közt, azt kell, hogy mondjam hatalmas a különbség.
Nálam a mágnesszelep leolvadt a CO2 vezetékről annyira melegedett. Ez a pár ezer forintos kütyü arra van kitalálva, hogy a melósok folyamatosan 5-10 percig használják és aztán addig hül, amig megisznak egy sört. Az akváriumban 10-12 óra folyamatos üzem van.
Kápi is félve ajánlja, vagy inkább nem ajánlja. Egy 90-100 fokra hevült mágnesszelep elég gyorsan meg tud valamit gyújtani a lakásban...
A reduktor szintén csak nagy kompromisszumokkal használható, mivel nincsen benne tűszelep. Pontos beállítása szinte lehetetlen. Egy tűszelep hozzávásárlása kötelező. (Halkan jegyzem meg, hogy a reduktor ára így már közelít egy akvarisztikai célra gyártott reduktor árához, amiben gyárilag benne van a tűszelep)
A palack ára igen kedvező, de azt hozzá kell tenni, hogy ezek használt palackok.

Ugyanúgy vagyok ezzel is mint az egyéb barkács dolgokkal. Csak saját felelősségre! A hibázás nem ér meg egy leégett lakást, vagy egy túladagolt akváriumot.
De tisztában vagyok vele, hogy Magyarországon a pénz a legfontosabb szempont... sajnos
 
Nigro said:
A palack ára igen kedvező, de azt hozzá kell tenni, hogy ezek használt palackok.
Aminek esztétikai szempontokon túl nem igazán van jelentősége.:) (Bár mintha valaki írta volna, hogy nála eresztett a palack..??) Az az előnye is megvan, hogy egyből tudják cserélni a kiürült palackot. Az 5 kg-osat legalábbis biztosan. Az akvarisztikai célra gyártott palackok - amelyek esetében tényleg csak annyi a különbség, hogy szebbek (és általában kisebbek) - irreálisan drágák. 2 kg-os akvarisztikai palack 35.000 - 40.000 Ft, míg az említett helyen egy (használt) 2 kg-os palack 9000 Ft! 25.000 - 30.000 Ft-tal drágább tehát egy akvarisztikai, és ezért nem kapsz plusz biztonságot. (Ellenben a különbözetből már a szűrőt vagy a világítást (esetleg) ki lehet hozni.) További előnye a nem akvarisztikai palackoknak, hogy nagyobb kiszerelésben is kaphatóak (5kg-os, 10-kg-os), amelyek ára még kedvezőbb lehet.

A többi megállapítással egyébként - miszerint reduktort és mágnesszelepet csak akvarisztikai célra gyártottat - teljesen egyetértek!:)
 
oRphEus said:
Nigro said:
A palack ára igen kedvező, de azt hozzá kell tenni, hogy ezek használt palackok.
Aminek esztétikai szempontokon túl nem igazán van jelentősége.:) (Bár mintha valaki írta volna, hogy nála eresztett a palack..??) Az az előnye is megvan, hogy egyből tudják cserélni a kiürült palackot. Az 5 kg-osat legalábbis biztosan. Az akvarisztikai célra gyártott palackok - amelyek esetében tényleg csak annyi a különbség, hogy szebbek (és általában kisebbek) - irreálisan drágák. 2 kg-os akvarisztikai palack 35.000 - 40.000 Ft, míg az említett helyen egy (használt) 2 kg-os palack 9000 Ft! 25.000 - 30.000 Ft-tal drágább tehát egy akvarisztikai, és ezért nem kapsz plusz biztonságot. (Ellenben a különbözetből már a szűrőt vagy a világítást (esetleg) ki lehet hozni.) További előnye a nem akvarisztikai palackoknak, hogy nagyobb kiszerelésben is kaphatóak (5kg-os, 10-kg-os), amelyek ára még kedvezőbb lehet.

A többi megállapítással egyébként - miszerint reduktort és mágnesszelepet csak akvarisztikai célra gyártottat - teljesen egyetértek!:)

ORphEus, a palackot ha új állapotban veszed mint gázpalack Magyarországon, akkor tapasztalni fogod, hogy hasonlóan drága. Az esztétikai dolgok mellé érdemes odaírni, hogy ezeket a palackokat időközönként felül kell vizsgáltatni stb. Amit az ilyen boltokban kapsz tényleg használt, töltésre nekem eddig ugyan jók voltak, de volt már nagyon rossz állapotú palack is. Nem a márkás palackokról beszélek, de ha Magyarországon új Linde vagy Messer 2-5-10kg-os palackot vennel az ugyanaz a horror lenne :)

Arról nem is beszélve, hogy ideális esetben azonnal tudsz cserepalackot kérni, de a töltés mindig napok hetek kérdése... szóval jó ha van tartalék is.
Nálam 2db 2kg-os van (az említett helyről), hogy a nagy aki sose maradjon CO2 nélkül akkor sem ha az üzlet esetleg nincs nyitva stb stb :)

a kis ADA Nano-t jelenleg egy Aqua Medic 0,5kg-os palackkal hajtom. de ott is van backup egy 350grammos szintén AM.

Sajnos egyébként a palack kérdés még mindig egy fekete foltja a témának.... a fenti üzlet is csak tűzoltásra jó. Garit, biztonságot, hitelesítést stb ne várj... cserébe tényleg olcsó és hiánypótló. a tűzoltó palacknál talán jobb megoldás.

van egy másik címem is, de elő kell keresnem. fitti súgta meg a múltkor. új palackokkal kapcsolatosan.
 
viktorlantos said:
ORphEus, a palackot ha új állapotban veszed mint gázpalack Magyarországon, akkor tapasztalni fogod, hogy hasonlóan drága. Az esztétikai dolgok mellé érdemes odaírni, hogy ezeket a palackokat időközönként felül kell vizsgáltatni stb. (...) Garit, biztonságot, hitelesítést stb ne várj...
Az új palack árára vonatkozóan igazad van, mert én is kérdezősködtem más helyeken az új palackok áráról, és valóban elég horror összegeket mondtak.

Viszont a felülvizsgálatot/hitelesítést, ha időszerű, elvileg (mivel az 5 kilós palackot cserélik) a telepen, ahonnan a fickó hozza a palackokat "hivatalból" elvégzik, vagyis csere esetén - elvben - mindig másik, hitelesített palackot kapsz, így erre nem kell figyelned és külön utánajárnod. Összességében szerintem egy jó ár/érték arányú kompromisszum az akvarisztikai (!) reduktor és mágnesszelep a Vajda Péter u-i használt palackokkal kombinálva.

A másik cím persze jöhet, ha megvan még. :)
 
A másik bolt a Pongrác út és a Horog utca sarkánál van a 10. kerületben. A cég neve "Rév és társai".
10 kg-os palack 48000, 5 kg-os 25000 körül van.
 
fitti65 said:
A másik bolt a Pongrác út és a Horog utca sarkánál van a 10. kerületben. A cég neve "Rév és társai".
10 kg-os palack 48000, 5 kg-os 25000 körül van.

koszi Tamas, ez volt az amire gondoltam ;)
 
inadsz said:
A Vajda Péter utcai reduktorral van vmi tapasztalatod vagy van valakinek??? Mert Proci azt mondta hogy a mágnesszelep az nem melegedik "annyira", tehát az jó, de már csak egy olcsó reduktort kéne valahonnan szerezni, és utána már csak apámat kéne meggyőzni :roll:

Helyesbitek: A 24V-os nem melegszik, HA 9-12V-t kötsz rá (régi nintento táp, piacos "Univerzális" állitható adapter stb).

Nálam 7.5 v. 9V-n van és simán behúzza. ~35°C-t mértem a házon, rézcsonkon pedig ~40°C-t.

A reduktorhoz hozzá kell tegyem, hogy egy szolnoki akvaristának vittem reduktort és nem volt jó. Chaten már emlitettem, hogy nagyon rosszúl szabályzott, le sem zárt rendesen. Visszavittem, kicserélték. Az enyém pedig hiba nélkül megy több hónapja. 1x beállítottam ~3 bar kimenő nyomasra, azóta csak a tűszelepet tekergettem, a reduktor mutatója ugyanott áll. Szóval ezeknél sajna benne van a pakliban.
Utóbb láttam vaterán Kayser reduktort, amilyen N-dee-nek van. Talán azt egy fokkal jobb lehet & tűszelep is van rajta. Merthogy tűszelep nélkül ezek valóban használhatatlanok.
 
Viktor néked címezném elsősorban kérdésem. Valamelyik előző hozzáaszólásodba írtad, hogy "a tűzoltó palacknál talán jobb megoldás". Hm, nem értem ,hogy mi a baj a tűzoltópalackkal? Ugyanolyan CO2 tartály ,mint bármelyik másik ,nem? Vagy lehet ,hogy van valami különbség amiről nem tudok? Ilyet siketült a minap szerezni, s most elbizonytalanítottál kicsit.
 
Amit Viktor mondott, azt úgy kell értelmezni, hogy a tűzoltó palackot, ill. annak barkácsolását, jóval balesetveszélyesebbnek ítéli meg, mint a többi palackot. Én, mint gyakorlati ember, nem látok túl nagy különbséget, főleg akkor nem, ha az ember rendelkezik némi affinitással, kézügyességgel, odafigyeléssel. Az viszont tény lehet, hogy nem sok cég fog hitelesíteni, azaz biztonságosnak nyilvánítani, egy meghekkelt tűzoltó készüléket.
Remélem nem baj, hogy én válaszoltam. ;)
 
sokan használják a tűzoltó palackokat is. nincs vele gond.

itt az egész használt palack töltögetésről beszélek. szóval mnd1 hogy hegesztő boltból vagy tűzoltóságról vagy bárhonnan szeded a palackod. valszeg használt lesz. van egy időnkénti ellenőrzés, minősítés amit a kéz alatti töltögetéseknél nem biztos hogy bárki megnéz.

ezeket a palackokat a lakásodban tárolod, használod. máshol ezek külön eltárolt helyen vannak ha bármi probléma adódna.

szóval itt csak a mögöttes dolgokról írtam. hogy a sok kéz alatti palack csere, kétes hátterű töltögetés (persze papir es gari nélkül), és a ki tudja milyen ellenőrési időszakokon átment palackok egyszer visszaüthetnek.... bár rengetegen használjuk eddig még lekopogom probléma nélkül
 
Én úgy tudom, hogy ezeket a palackokat is gáztelepen töltik. Tehát nem az úriember tölti őket a V.P. utcában, hanem elviszi a gáztelepre (pl. Linde) és ott kicseréli őket töltött palackokra, vagy ott töltik fel neki. A telep pedig elméletileg csak ellenőrzött/hitelesített palackokat hoz forgalomba/cserél/tölt. Ami esetleg nem is cserélhető (pl. 2 kg-os alumínium palack) azt feltöltik neki a géztelepen. Vagyis ahogyan korábban írtam - elméletben, de remélem gyakorlatban is, mert nekem is az van - mindig hitelesített/ellenőrzött palackot kapsz cserénél (vagy töltésnél). Esetleg aki legközelebb megy rákérdezhet, tényleg így van-e? Egyébként pedig sztem kérhetsz számlát is tőle, csak úgy picit drágább lesz. :)
 
Orpheus!

Ebben a hitelesítésben ne nagyon bízzál a Vajda utcában. Óriási mismásolás folyik ott. Már két palackot is vettem, töltettem is többször, de pl. blokkot soha nem kaptam. Arról nem is beszélve, hogy az összes palack, amit így "feketén" lehet ott megvenni, az mind lejárt szavatosságú, így hivatalosan, legálisan nem is töltik fel. Valakivel le van zsírozva ez a töltögetés és nincs benne egy kicsi hivatalosság se. Szerintem, ha bármi gondunk is lenne, valami baleset, nehezen is lehetne bizonyítani, hogy ott vetted. Valaki legközelebb kérhetne egy blokkot, kíváncsi lennék, hogy mi lenne a reakció. Ennek tükrében, lehet még egy szedett- vedett tűzoltó készüléket is feltöltenek, ha megfizeted. Vettem ott már olyan palackot ami eresztett, nem feltételezem, hogy ezen, bármiféle hitelesítést csináltak volna!
Összességében nem nagyon érdekel ez a dolog, mert a így a töredékét kell fizetni elejétől a végéig, a hivatalos megoldáshoz képest.
 
Nem ragoznám én sem, de én is kétlem a hivatalos töltést. Az 500 grammos eldobhatós palackomat is meg tudta volna tölteni, csak csináljak rá egy átalakító közgyűrűt. Gondolom nem a Lindénél töltenek így. Olcsó, de "Gázos" :)
 
Engedjétek meg,hogy megosszam veletek a véleményem,rövidke 3 hónapos tapasztalatom a témával kapcsolatban.Én egy magyar MMG-féle reduktort használok a Vajda Péteres palackhoz.A palackot(5kg-os) lefestve nyomáspróbázva kaptam,korrekt,mondhatni szép állapotban.A reduktorral semmi bajom,fél( :!: )bar kimenő nyomást korrektül tartja,nekem bőven elég ennyi.Vettem szintén ott egy 24V-os mágnesszelepet,melyet 12V-ról hajtok meg.Simán kapcsol és alig melegszik.Nincs olyan meleg,mint egy T5 fénycső előtétje.Persze ehhez a reduktorhoz is kellett egy tűszelep.Festo gyártmányt vettem.1200 pénz volt.Szépen be tudom állítani.Igaz,hogy érzékeny,de több napra is magára hagytam a rendszert,eddig hiba nélkül.
Nincs tapasztalatom,de biztosan megbízhatóbb,korrektebb,szebb egy gyári szett.Viszont a nagy magyar csóróság közepette szerintem korrekt választás lehet egy ilyen hegesztéstechnikai szett is.
Egy valamit viszont én is leszögeznék.Akinek nincs jártassága a villamosság,pneumatika,mechanika területén,az tényleg ne kezdjen bele!Nem éri meg felgyújtani a lakást egy hibás kivitelezés miatt.Itt szerelni,faragni,kábelezni kell.Akinek ez nehezen megy,inkább vegye meg készen.
 
Levinen said:
Orpheus!

Ebben a hitelesítésben ne nagyon bízzál a Vajda utcában. Óriási mismásolás folyik ott. Már két palackot is vettem, töltettem is többször, de pl. blokkot soha nem kaptam. Arról nem is beszélve, hogy az összes palack, amit így "feketén" lehet ott megvenni, az mind lejárt szavatosságú, így hivatalosan, legálisan nem is töltik fel. Valakivel le van zsírozva ez a töltögetés és nincs benne egy kicsi hivatalosság se. Szerintem, ha bármi gondunk is lenne, valami baleset, nehezen is lehetne bizonyítani, hogy ott vetted. Valaki legközelebb kérhetne egy blokkot, kíváncsi lennék, hogy mi lenne a reakció. Ennek tükrében, lehet még egy szedett- vedett tűzoltó készüléket is feltöltenek, ha megfizeted. Vettem ott már olyan palackot ami eresztett, nem feltételezem, hogy ezen, bármiféle hitelesítést csináltak volna!
Összességében nem nagyon érdekel ez a dolog, mert a így a töredékét kell fizetni elejétől a végéig, a hivatalos megoldáshoz képest.

Hát,lehet,hogy feketén tölteti,de nekem adott számlát simán.Igaz,hogy így 15 000 volt az 5 kilós ,nem 12000.... :| Négyezerért meg megéri cseréltetni...

Mellesleg jár hozzánk egy tűzoltó palackos,aki ellenőrzi,meg hitelesíti a palackokat.Na,az is csak szemmel próbálja le őket évek óta.De tudnék mesélni az autógáz tartályok hitelesítéséről is...Az is gázos... :eek:
 
Back
Oldal tetejére