• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Nagynyomású CO2 rendszerek

Most értem haza, DC kék, látom a diffi nem bubizik, nézem a co2 csövet, puha, kimenő nyomás 2 bár, megemelem 2,5-re akkor picit beindult, de hiába akarok magasabb bubiszámra kapcsolni, nem gyorsul a dolog. Gondoltam lezárom a palackot és újra csövezem a rendszert. Ez volt negyed órája, de még mindig jönnek a bubik, nem értem. Kb 10x le-fel kapcsolattam a rendszert, hátha észhez tér a mágnesszelep, de semmi. Vélemény? Szerintetek mi lehet a baj?
 
Dobok inkább képet is
IMG_20210611_162439.jpg
A rövid cső ami összeköti a reduktor és a szelepet is puha volt (kemény falú maga a cső, úgy értem hogy puha, hogy össze tudom nyomni) , így arra gyanakszom ott lehet a bibi, de nem merem szétszedni a rendszert, mert még mindig mennek a bubik.
Nem akarom hogy elszökjön a gáz..
IMG_20210611_162444.jpg
 
Utoljára módosított:
Ha nem cserélted, akkor javaslom azt is cserélni kemény falú csőre. Ez fontos...
Kemény falú GA-s az egész rendszer. Ami aggaszt hogy negyed órája elzártam a palackot de még mindig mennek a bubik úgy hogy össze tudom nyomni a csövet, nincs benne akkora nyomás(így értettem hogy puha a cső)
 
Kemény falú GA-s az egész rendszer. Ami aggaszt hogy negyed órája elzártam a palackot de még mindig mennek a bubik úgy hogy össze tudom nyomni a csövet, nincs benne akkora nyomás(így értettem hogy puha a cső)
Szerintem kezd el keresni a szivárgást...
 
Kemény falú GA-s az egész rendszer. Ami aggaszt hogy negyed órája elzártam a palackot de még mindig mennek a bubik úgy hogy össze tudom nyomni a csövet, nincs benne akkora nyomás(így értettem hogy puha a cső)
Milyen visszafolyásgátlót használsz?
Szerintem az ADA a legjobb, de jártam úgy hogy egy a kettőből nálam 2-3 év használat után eresztette a gázt.
Nem ártana ezt a hibalehetőséget kizarni, ha minden más működik...
 
Milyen visszafolyás gátlót használsz?
Szerintem az ADA a legjobb, de jártam úgy hogy egy a kettőből nálam 2-3 év használat után eresztette a gázt.
Nem ártana ezt a hibalehetőséget kizarni, ha minden más működik...
2 ada van a rendszerben, ha az egyikkel gond lenne direkt
 
Jelentem fél órával a palack elzárása után leállt végre a rendszer. Érdekes hogy a zárt palack ellenére, úgy hogy semmi nyomás nem volt a csőben is ilyen sokáig tartott mire leállt. Sajnos újracsövezni nincs időm mert megyünk haza, így hétvégén nem lesz gáz, de majd vasárnap megjavítom. Remélem nem a reduktorral van a baj, és egy szimpla csőcsere meg fogja oldani a gondot. Mintha rémlene valami fix csődarabról ami összeköti a reduktort és a mágnesszelepet. Lehet egy olyanra lenne szükségem.
 
Jelentem fél órával a palack elzárása után leállt végre a rendszer. Érdekes hogy a zárt palack ellenére, úgy hogy semmi nyomás nem volt a csőben is ilyen sokáig tartott mire leállt. Sajnos újracsövezni nincs időm mert megyünk haza, így hétvégén nem lesz gáz, de majd vasárnap megjavítom. Remélem nem a reduktorral van a baj, és egy szimpla csőcsere meg fogja oldani a gondot. Mintha rémlene valami fix csődarabról ami összeköti a reduktort és a mágnesszelepet. Lehet egy olyanra lenne szükségem.
A gázszerelők szivárgásjelző spay-al vizsgálják a hibahelyeket. 800,- ért kapható. De szerintem a borotvahab is teljesen jó lenne. Már, ha szoktál borotválkozni...
Ha sehol sem ereszt, akkor egyértelműen a szelepnél vagy az átfolyás szabályzónál van a probléma.
 
@danyi03 látom online vagy, megszakértenéd a helyzetem kérlek ✌️
nem tudom miert jelzett online, nem voltam

ket dolog tortent itt szerintem egyszerre

1. nem volt eleg a kimeno nyomasod, hogy meghajtsa a diffit
2. a rendszer elzarasa utan a nyomas eleg lassan esik le, tok normalis ha fel ora alatt allnak le a bubik

az mas kerdes, hogy valahol tenyleg szivaroghat a rendszer, erdemes atnezni
 
Sziasztok!

Fontos kérdés (fontos, mert CRS-k majdnem kinyiffantak!): Oxyturbo reduktor 1 év működés után hirtelen 4-5 bar kimenő nyomsát produkál. Leellenőriztem, kikapcs után jó, 2 bar-ra beállítva, majd ha a mágnesszelep kinyit, akkor egy idő múlva (még nem tudtam pontosan meghatározni mennyi idő), felmegy a nyomás 4-5 bárra.

A kérdés: Reduktor kuka, vagy lehet hogy más progléma áll fenn?

Palack: 5 kg-s, még van benne, kb 1 éve megy folyamatosan. Extra: palacktól a diffuzorig kb 4 m cső megy (de mágneskapcsoló a palacknál van!).

PS: Mostnéztem, reduktor alacsony oldali nyomásmérő már kiakadt 6 bárnál.
Egyenlőre palack elzárva!
 
Utoljára módosított:
Fontos kérdés (fontos, mert CRS-k majdnem kinyiffantak!): Oxyturbo reduktor 1 év működés után hirtelen 4-5 bar kimenő nyomsát produkál. Leellenőriztem, kikapcs után jó, 2 bar-ra beállítva, majd ha a mágnesszelep kinyit, akkor egy idő múlva (még nem tudtam pontosan meghatározni mennyi idő), felmegy a nyomás 4-5 bárra.

Érdemes a kimenő nyomást beállítani miután áttörte a gáz a diffúzort. Nagyon hosszú a CO2 csöved, ez eléggé bekavarhat.

A boltban nem tapasztaltunk ilyen jellegű problémát egy akváriumon sem, de ez nem jelenti azt, hogy nem fordulhat elő.
Korábban volt pár ilyen eset más reduktorral, hogy 3-5 év után tisztítani kellett. Lehet a gázpalack a szokásosnál több szennyeződést tartalmazott. Ezt sem lehet kizárni.
 
Én kb.egy hete cseréltem a fél kilós palackot. A beállításon semmit nem változtattam. CO2 art reduktorom és mágnesszelepem van. Sehol nem ereszt.
Mára mindkét mutató nullára esett, és hiába zárom el a tűszelepet, mégis jön belőle a gáz a diffúzoron.
Szerintetek mi lehet a gond?
 
Nálam is reduktor probléma van. OXITURBO tűszeleppel és mágneskapcsolóval. 2hónapja vettem, hétfő óta használom. Első körben jött a bubi, úgy, hogy be se volt kapcsolva. Az elzárt tűszeleppel is ezt produkálta... a cső hossza bubiszámlálóig 25cm.Ez a jelenség mára megszünt. Viszont a nyomás lekapcsolt álapodban nő. 2báron megy gond nélkül, reggelre már 3báron áll és ha teljesen lezárom akkor is 2 felett stagnál. Pöcögtettem a mérőt, de semmi. Ha bekapcsolom és beállítom akkor rendesen működik de, hogy ezt mindennap el kell játszanom az kicsit gáz.
Valakinek van rá ötlete?
 
van valakinek tapasztalata tűszeleptől mesze(bb) elvezetett co-val? a második akváriumot a szoba pont ellenkező oldalára tudnám elhelyezni, és körbe a fal mellett tudnám csak elvinni a csövet. fizikai tanulmányaim alapján nem lehet gond (15-20 méternyi) csövön utaztatni a gázt... mit gondoltok?
 
Nálam is reduktor probléma van. OXITURBO tűszeleppel és mágneskapcsolóval. 2hónapja vettem, hétfő óta használom. Első körben jött a bubi, úgy, hogy be se volt kapcsolva. Az elzárt tűszeleppel is ezt produkálta... a cső hossza bubiszámlálóig 25cm.Ez a jelenség mára megszünt. Viszont a nyomás lekapcsolt álapodban nő. 2báron megy gond nélkül, reggelre már 3báron áll és ha teljesen lezárom akkor is 2 felett stagnál. Pöcögtettem a mérőt, de semmi. Ha bekapcsolom és beállítom akkor rendesen működik de, hogy ezt mindennap el kell játszanom az kicsit gáz.
Valakinek van rá ötlete?

Biztos vagy benne, hogy ha indulás után adnál neki egy 15-30 percet nem állna be a megfelelő nyomás?
Ha jól emlékszem ezeknél a direkt szerelt cuccoknál valamennyi nyomás növekedés kikapcsolás után normális.
 
Biztos vagy benne, hogy ha indulás után adnál neki egy 15-30 percet nem állna be a megfelelő nyomás?
Ha jól emlékszem ezeknél a direkt szerelt cuccoknál valamennyi nyomás növekedés kikapcsolás után normális.
Azóta volt időm csekkolni. Úgy hagytam és néztem bekapcsoláskor mit csinál. Ahogy mondod, vissza áll a beállított nyomásra. Nem volt még egybeépített reduktorom, így furcsa volt a szitu. 😊
 
van valakinek tapasztalata tűszeleptől mesze(bb) elvezetett co-val? a második akváriumot a szoba pont ellenkező oldalára tudnám elhelyezni, és körbe a fal mellett tudnám csak elvinni a csövet. fizikai tanulmányaim alapján nem lehet gond (15-20 méternyi) csövön utaztatni a gázt... mit gondoltok?
Szia. Nincs gond a tavolsaggal nekem is 15 meterre vannak az akvariumok. Viszont remelem nem 2 akvariumot uzemeltetsz 1 tuszelep utan...
 
Szia. Nincs gond a tavolsaggal nekem is 15 meterre vannak az akvariumok. Viszont remelem nem 2 akvariumot uzemeltetsz 1 tuszelep utan...
Valóban nem lenne szerencsés a 2 akváriumot üzemeltetni 1 tűszelepről. Kicsi az esélye, hogy mindekettőbe pont ugyan annyi CO2 kell.
Akkora átfolyás mellett, ami az akváriumhoz kell, még a 20 méter se lenne probléma, viszont a tűszelep(ek)et minden képpen az akváiumhoz közel tenném!
 
Back
Oldal tetejére