• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Nagynyomású CO2 rendszerek

"karbantartás 12500 ft+áfa "
Igen, ez már majdnem 16e. 18.000+1500 szállításért házhoz hoztak nekem új 5kg-os Co2 tűzoltó készüléket.

Az utóbbi hónapokban sokat keresgettem infókat palack témában.
Vannak hegesztéstechnikai boltok, amik csereberélnek mindenféle palackokat, így bekerül a forgalomba, a nagy szolgáltatók meg nem cserélik.
Addig nincs gond még van az a a bolt, de valaki elad egy ilyen palackot a vevő gondja lesz hogy hol tudja majd cserélni/töltetni...
A cseretelepek is változóak, van ahol minden apróságba belekötnek saját palacknál is, pl. rozsda, és van ahol az sem számít ha lejárt a nyomáspróba.
Sőt olvastam olyan pletykát is hogy a saját 10kg palackokat sem fogják jövőre cserélni, csak bérleti konstrukcióban...
 
Ezzel kapcsolatban annyi lenne a kérdésem, hogy a cserepalackok nyomáspróbája általában mennyi ideig szokott érvényes lenni, van-e erre valami szabály? Olvastam egy telephely oldalán, hogy olyan palackokat cserélnek be, amiknek a nyomáspróbája legalább egy évig érvényes még, viszont amit én visszakapok új(teli) palack annak minimum hány évig kell érvényesnek lennie?
 
Ez jó hír! :)
Hol tudod cseréltetni vagy töltetni?

A bolt maga ahol cserélve lett biztosan cseréli, de az a Kökinél van ahogy néztem, nekem az viszont pont az ellenkező irány, nagyon messze van.

Elvileg a Green Aqua is cseréli amennyiben érvényes a nyomáspróba rajta, így talán megoldódni látszik a helyzet, legalábbis előzetes távoli egyeztetés alapján.

A bolt közleménye alapján nincs ilyen palacból Messer vagy Linde ezért más. Az kérdéses, hogy csak nekik vagy senkinek, de lehetséges az is, hogy A Messer és a Linde nem forgalmaz ilyen méretben palackot mert nagyon a weboldalukon sem látok, legalábbis a Linde esetében 10 KG volt a legkisebb, de lehet, hogy én nem láttam csak.

Egyik srác most küldött képet a GA-s palackjáról ami szintén 2 KG-os és majdnem egy az egyben így néz ki.

20200818_224037_0.jpg

Ezen sincs vonalkód vagy bármi egyéb ami az enyémen ne lenne.


Balazs4321

Az olvasottak alapján nem tudom, hogy van-e erre vonatkozóan szabály de ha jól olvastam tíz évente kell frissíteni rajta. Tehát jó eséllyel érvényes lesz, sok palack elvileg 2028 - 2030-ig érvényes, ami nálam van most elvileg 2023.

Szerintem az a legcélszerűbb, hogy ellenőrzöd mindig cserénél, megpróbálsz új palackot kérni ha pedig olyat adnak ami lejárt vagy közel van a dátum stb akkor szólsz, hogy neked ez neked nem felel meg, szerintem erre azért lesz lehetőséged ha nem akadékoskodnak nagyon.

A fenti alapján az enyém 2003-2013 és 2023 érvényességgel rendelkezik, de ha például valaki 2023 táján kifogja a palackot lehet, hogy egészen 2033-ig jó lesz neki. Mindenesetre ez lényegtelen hiszen cserénél úgy is "újat" kapsz.

A javaslatom az, hogy ne hozd el úgy hogy nem nézed meg, ha így jársz el nagy meglepetés nem érhet szerintem a cserét, töltést illetően.
 
Utoljára módosított:
Nem vagyok benne biztos,hogy jó helyre írok,de nem találtam másik topicot erre a témára.
Gondoltam írok egy kicsit az első komolyabb co2 rendszeremről,amit még tavaly vettem.
JBL Proflora" M 2003 típus szett. Mindenképpen olyan szettet szerettem volna,ami nem bonyolult és nem kell fel-le zárolgatni,ha elmegyek pár napra.
2kg-s palackot vettem,hogy jó sokáig bírja majd...ha meg kifogy akkor újra töltik 10-12 euro-ért.
Maga a szett elég egyszerű és hatékony ..csak beállítom ,hogy mikor kapcsoljon be és mikor zárja le ..Szerencsére van hozzá kijelző is,ami jelzi a pontos Ph értéket,kalibrálási időt és a hőmérsékletet...Igaz kicsit drága ,de elég megbízható és hosszútávú dolog.
Nővények jól fejlődnek tőle..Szóval más csak ,egy jó fajta Lámpa kell a sikeres aquascape-hez:)
Saját tapasztalat és semmi más,remélem nem Offos a téma
Rakok fel pár képet a Naplómból.
 

Attachments

  • 20191211_150917.jpg
    20191211_150917.jpg
    215.6 KB · Megtekintések: 53
  • 20200316_084144.jpg
    20200316_084144.jpg
    112 KB · Megtekintések: 48
  • 20200516_154255.jpg
    20200516_154255.jpg
    240.9 KB · Megtekintések: 48
  • 20200331_161504.jpg
    20200331_161504.jpg
    238.4 KB · Megtekintések: 49
  • 20200427_150034.jpg
    20200427_150034.jpg
    272.8 KB · Megtekintések: 61
Üdv!

Általánosságban egy 64l akvárium esetén milyen értékre állítsam be a buborékszámlálót?
Látom, és értékelem igyekezetedet. Azért javaslom, hogy olvass a fórumon, mivel pl. ezt a kérdést csilliárdszor tették fel. Nem biztos, hogy ráharapnak.
Ajánlom EZT a topikot, mint kiindulópontot.

Úgy érzem, hogy gyorsan szeretnél minden kérdésre választ kapni, és minél hamarabb össze szeretnéd rakni az akváriumot.
Egyetlen tanácsot engedd meg, hogy adjak: az akvarista erénye a türelem. ;)
 
Látom, és értékelem igyekezetedet. Azért javaslom, hogy olvass a fórumon, mivel pl. ezt a kérdést csilliárdszor tették fel. Nem biztos, hogy ráharapnak.
Ajánlom EZT a topikot, mint kiindulópontot.

Úgy érzem, hogy gyorsan szeretnél minden kérdésre választ kapni, és minél hamarabb össze szeretnéd rakni az akváriumot.
Egyetlen tanácsot engedd meg, hogy adjak: az akvarista erénye a türelem. ;)

Köszönöm a válaszod!

Teljesen jogos, közben megtaláltam csak ezer dolgom volt épp viszont a növényekre való tekintettel minél hamarabb világítást meg CO2-t szerettem volna biztosítani.

Köszönöm! :)
 
Sziasztok, Co2 tűszelepem megszorult (az egybeépített reduktor-mágnesszelep-tűszelep-bubiszámlálós cuccban). Minimális bubiszámot átenged, elzárni lehet és odáig vissza is nyitni, de jobban kinyitni nem tudom.

Csere, vagy meg lehet valahogy javítani?
 
Sziasztok, közdarabot keresek a mágnesszelep és a reduktor közé, miután két sima co2 csőből "fújtam lufit" (mert nem olvastam végig tisztességesen ezt a 86 oldalt itten). Még jó, hogy nem jutottunk durranásig, mert a hálóban van a palack, tuti szívrohamot kaptunk volna így éjjel :D Valahogy ezek után inkább ez, mint a merev falú cső... Milyen boltban keressem? Így keressek rá, hogy pneumatikai bolt?
Vagy bízzak a merev falú csőben, azzal már nem lesz gond?
 
Sziasztok, közdarabot keresek a mágnesszelep és a reduktor közé, miután két sima co2 csőből "fújtam lufit" (mert nem olvastam végig tisztességesen ezt a 86 oldalt itten). Még jó, hogy nem jutottunk durranásig, mert a hálóban van a palack, tuti szívrohamot kaptunk volna így éjjel :D Valahogy ezek után inkább ez, mint a merev falú cső... Milyen boltban keressem? Így keressek rá, hogy pneumatikai bolt?
Vagy bízzak a merev falú csőben, azzal már nem lesz gond?
pneumatikai boltba keresd!
G1/8*1/8 menetel itt!
van nekem itthon de többe kerülne a leves mint a hús mire elküldeném!
 
Segítsetek ezt értelmezni pls.
A bal oldali óra mindig nulla, a jobb oldali sajnos azt mutatja, hogy hirtelen elszállt a palackom harmada (ezt nyilván én látom a fogyásból). Ha a tüszelepen, ami a reduktoron van, szorítok, a jobb oldali órán nő a nyomás. Ezt nem értem, ennek így kell lennie?
Ha a tűszelepet kinyitom úgy igazán, akkor brutálisan jön a gáz, így épphogy kinyitva tudom beállítani a bubiszámot (bal oldali óra ilyenkor is mozdulatlan)... Szerintem a gáz is úgy szökött el, hogy túl nagy nyomással jött, és az elosztó tűszelepei annyira lefojtották azt, hogy a reduktoron lévő tűszelep és az elosztó között egyszerűen túl nagy nyomás alakult ki (meg is dagadt picit a cső).
Mit csinálok rosszul? Vagy a reduktorral van valami bibi? Most amikor a kép készült, 2 bubi/sec megy épp a 60p-be és 1bubi a nano-ba....

20210210_201147.jpg
 
Segítsetek ezt értelmezni pls.
A bal oldali óra mindig nulla, a jobb oldali sajnos azt mutatja, hogy hirtelen elszállt a palackom harmada (ezt nyilván én látom a fogyásból). Ha a tüszelepen, ami a reduktoron van, szorítok, a jobb oldali órán nő a nyomás. Ezt nem értem, ennek így kell lennie?
Ha a tűszelepet kinyitom úgy igazán, akkor brutálisan jön a gáz, így épphogy kinyitva tudom beállítani a bubiszámot (bal oldali óra ilyenkor is mozdulatlan)... Szerintem a gáz is úgy szökött el, hogy túl nagy nyomással jött, és az elosztó tűszelepei annyira lefojtották azt, hogy a reduktoron lévő tűszelep és az elosztó között egyszerűen túl nagy nyomás alakult ki (meg is dagadt picit a cső).
Mit csinálok rosszul? Vagy a reduktorral van valami bibi? Most amikor a kép készült, 2 bubi/sec megy épp a 60p-be és 1bubi a nano-ba....

View attachment 101751
Uha ez érdekes!
Nekem is ilyen ipari reduktorom van ,de nàlam mindkét òra jelez valamit!
Egyik ami a tartàlyba van nyomàs a màsik pedig a kiàramlò gàz nyomàst!
Valami nem oké!
24 ben nyomod a co2 öt?
Vagy Van màgnesszeleped is?
@SMAdrián ?!
 
Uha ez érdekes!
Nekem is ilyen ipari reduktorom van ,de nàlam mindkét òra jelez valamit!
Egyik ami a tartàlyba van nyomàs a màsik pedig a kiàramlò gàz nyomàst!
Valami nem oké!
24 ben nyomod a co2 öt?
Vagy Van màgnesszeleped is?
24ben tolom. Nem volt időm mostanában beszerezni a közdarabot. Cserébe atomstabilnak kellene lennie. De valami mégsem jó.
 
Segítsetek ezt értelmezni pls.
A bal oldali óra mindig nulla, a jobb oldali sajnos azt mutatja, hogy hirtelen elszállt a palackom harmada (ezt nyilván én látom a fogyásból). Ha a tüszelepen, ami a reduktoron van, szorítok, a jobb oldali órán nő a nyomás. Ezt nem értem, ennek így kell lennie?
Ha a tűszelepet kinyitom úgy igazán, akkor brutálisan jön a gáz, így épphogy kinyitva tudom beállítani a bubiszámot (bal oldali óra ilyenkor is mozdulatlan)... Szerintem a gáz is úgy szökött el, hogy túl nagy nyomással jött, és az elosztó tűszelepei annyira lefojtották azt, hogy a reduktoron lévő tűszelep és az elosztó között egyszerűen túl nagy nyomás alakult ki (meg is dagadt picit a cső).
Mit csinálok rosszul? Vagy a reduktorral van valami bibi? Most amikor a kép készült, 2 bubi/sec megy épp a 60p-be és 1bubi a nano-ba....

View attachment 101751
Nekem Oxyturbo reduktorom van, azon is a baloldali a kimenő nyomás, a jobboldali a palack nyomás. Nem tudod másik reduktorral kipróbálni?
 
Nincs másik perpill... Én is így tudtam. De a túl nagy kijövő nyomás jobban zavar. Legalábbis én soknak érzem.
 
A baloldali ugyanígy semmit, a jobboldali azt mutatta hogy legalább háromnegyedig van a palack... Ilyen gyorsan nem fogyhatott ennyit. Ráadásul tegnap rájeloltem, hogy hol tart a mutató. Kb a 15ösnél volt :(
 
Ha az órák értékeit nézem, olyan mintha fordítva lenne, mint ahogy előbb mondtam... De akkor meg üres palackból hogy jön gáz??
 
Back
Oldal tetejére