• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Nagynyomású CO2 rendszerek

Szia! Ezt most nemértem igazán, bocs még nagyon új vagyok benne, kitekerem teljesen majd onnan állítom rá 2,5 bar körüli nyomásra
A "kitekem-betekerem" valóban nem korrekt megfogalmazás...
Tehát:
1. alaphelyzetben, a nyomásszabályzóval nulla nyomást állítasz be. (ha előzőleg ennél nagyobb volt a nyomás, akkor azt kiengeded)
2. A nyomást szép lassan növeled 2,6 bar-ig
3. Az áramlássabályzóval beállítod a szükséges buborékszámot
Ezután leesik a nyomásod??? Akkor a nyomásszabályzó hibás. Minden szabályzónak (a nyomásszabályzónak is) van egy kis hiszterézise. De ekkora nem lehet.
 
Sziasztok
Lehet hogy amatőr kérdés akkor bocsánat
Eddig csak akvarisztika co2 palackot használtam csak most van lehetőségem egy 10 kilós co2 palack rá amit hegesztéshez használtak, a kérdésem pedig az lenne hogy téli hoznák el nekem az oxyturbo reduktor rátehetem?
Gondolom ebbe nincs nagyobbnyomás mint egy 2 kilósba
 
Sziasztok
Lehet hogy amatőr kérdés akkor bocsánat
Eddig csak akvarisztika co2 palackot használtam csak most van lehetőségem egy 10 kilós co2 palack rá amit hegesztéshez használtak, a kérdésem pedig az lenne hogy téli hoznák el nekem az oxyturbo reduktor rátehetem?
Gondolom ebbe nincs nagyobbnyomás mint egy 2 kilósba
Persze, ha a menetméret stimmel (99%), akkor mehet vele. Ugyanaz a nyomás.
 
A hülye kérdések hetének nincs még vége... Milyen állásban van az Oxyturbo reduktor elzárva? Full betekerve, vagy kitekerve? A fekete főelzárón (számomra) ellentétesen van a + és - jel a be és kitekeréssel :D (Nem röhög, most üzemelném be... :) )
 
Ha valami fellazul, a nyomuló gáznak biztosan előbb ad utat, mintha megszorulna, akármilyen kialakítású is belül :)
Egyébként meg próbáld ki. Indítsd el középállásban és vizsgáld meg, hogy utána a tekerésre hogyan reagál a manométer. És különben meg miért akarod elzárni? A palackot zárd el (ill. nyisd rá lassan), ne a reduktort állítgasd. A reduktoron arra lehet jó az állítási lehetőség, hogy pl. különböző diffúzoroknak másfajta nyomáson optimális a működése.
És a grátisz válasz:
Nem röhög, most üzemelném be... :)
Miért éjfélkor kell ezt csinálni? :D
 
A hülye kérdések hetének nincs még vége... Milyen állásban van az Oxyturbo reduktor elzárva? Full betekerve, vagy kitekerve? A fekete főelzárón (számomra) ellentétesen van a + és - jel a be és kitekeréssel :D (Nem röhög, most üzemelném be... :) )
Azért tűnik elsőre fordítva( pl egy vízcsaphoz képest) a +-, mert az nem elzáró, hanem nyomásállító, vagyis mikor befele tekered, akkor a benne lévő membrán rugóját feszíted csak elő, és így a nyomásszabályzó magasabb kimenőnyomást tart, kifele tekerve meg alacsonyabb nyomáson lezár. Rendszert elzárni meg a palack csapján kell ha szükséges.
 
Köszönöm a válaszotokat! :) Az előző reduktorom egy micromatic sörös/ipari darab volt, amit simán el tudtam zárni a "nagy gombbal". Ebből jött bizonytalanságom, de minden világos.

Azért éjfélkor, mert bagoly vagyok, nem pacsirta :) (Bár egyre inkább öregedő bagoly, szóval már az éjszakázás sem megy úgy... #régenmindenjobbvolt ;) )

Pneumatika alkatrészekből rakom össze a rendszert, 1 palack-1 reduktor-1 mágnesszelep-3 tűszelep. Ha kész, rakok fel fotókat. Nem biztos, hogy jó lesz, majd utólag meglátjuk :D Gyenge pont, hogy így vagy csak difik vagy csak reaktorok mehetnek rá. Mivel elég különböző akvaméretek lesznek (40,5 - 240 - 300 l), 3 aquario difit vettem, hogy még ebben se legyen különbség. A 300 l-nél neccesnek érzem a diffúzort, de majd meglátjuk...
 
Gyenge pont, hogy így vagy csak difik vagy csak reaktorok mehetnek rá. Mivel elég különböző akvaméretek lesznek (40,5 - 240 - 300 l), 3 aquario difit vettem, hogy még ebben se legyen különbség. A 300 l-nél neccesnek érzem a diffúzort, de majd meglátjuk...

Vagy kell egy ilyen:

CO2_2K_2vez.jpg

Ezzel mar ket fele nyomast tudsz beallitani.
De gyanus hogy tovabb lehet sorolni, igy lehet belole 3 is.
 
Sziasztok!

5kg-os palackom van német akvarisztikai reduktorral és tűszeleppel, és történt valami, amit nem értek.

Fél éve volt meg a palackom 4 bubi / sec teljesítménnyem, és furcsa volt, hogy a kezdeti 50 barról csak 46-48 magasságáig csökkent ennyi idő alatt.

Ekkor elkövettem egy hibát, ami azt jelenti, hogy a piszkos inline diffúzorom elégtelenségét tűszeleppel szabályoztam pár napig, majd kitakarítottam a szelepet, de nem vettem vissza a nyomást, így az akvárium 100 gerinces lakója közel majdnem meghalt 80 és lélegeztetni kellett minden görcsbe állt gébet is. Végül csak egyetlen áldozata lett a történetnek, pedig már lebegtek és hátukon feküdtek vagy 30-an.

Azonnal kihúztam a mágneszelepet, majd 3 nap múlva, amikor újra beindítottam, láttam, hogy a 46 bar leesett minimumra (5 bar?) De ami érdekesebb, hogy az inline diffúzor 2 barra redukált nyomása felment 3 barra (3 bar felett automatán vészleereszt a reduktor).

A kérdésem, hogy mi történhetett itt, illetve mit lenne érdemes cserélni? Ellenőrizni? Kicsit elment a bizodalmam, lehet inkább lecserélném az 5kg-os palackot egy 2kg-osra, hátha kisebb eséllyen pusztít el mindent, ha baja történik.

Reduktor

Mágnes
 
Sziasztok!

5kg-os palackom van német akvarisztikai reduktorral és tűszeleppel, és történt valami, amit nem értek.

Fél éve volt meg a palackom 4 bubi / sec teljesítménnyem, és furcsa volt, hogy a kezdeti 50 barról csak 46-48 magasságáig csökkent ennyi idő alatt.

Ekkor elkövettem egy hibát, ami azt jelenti, hogy a piszkos inline diffúzorom elégtelenségét tűszeleppel szabályoztam pár napig, majd kitakarítottam a szelepet, de nem vettem vissza a nyomást, így az akvárium 100 gerinces lakója közel majdnem meghalt 80 és lélegeztetni kellett minden görcsbe állt gébet is. Végül csak egyetlen áldozata lett a történetnek, pedig már lebegtek és hátukon feküdtek vagy 30-an.

Azonnal kihúztam a mágneszelepet, majd 3 nap múlva, amikor újra beindítottam, láttam, hogy a 46 bar leesett minimumra (5 bar?) De ami érdekesebb, hogy az inline diffúzor 2 barra redukált nyomása felment 3 barra (3 bar felett automatán vészleereszt a reduktor).

A kérdésem, hogy mi történhetett itt, illetve mit lenne érdemes cserélni? Ellenőrizni? Kicsit elment a bizodalmam, lehet inkább lecserélném az 5kg-os palackot egy 2kg-osra, hátha kisebb eséllyen pusztít el mindent, ha baja történik.

Reduktor

Mágnes
Nincs semmi rendellenes a leirtakban. A co2-rol annyit erdemes tudni, hogy 50-60bar nyomas folott cseppfolypssa valik. Tehat a tele palackban is ugyan annyi a nyomas, mint egy kb negyedig levoben, viszont a sulyuk valtozik. Az 5kg palackba kozel 5kg cseppfolyos tolteted van, amit idovel a gramm toredeke mennyisegevel hasznalsz honapokon at. A te esetedben mar az utolso gramm co2-t fogyasztorttad, amikor pillanatok alatt esett le a palack nyomasa. Ilyenkor har csak gaz formajaban van, vagy volt toltet a palackodban. A reduktorod meg azert mutatott magasabb erteket, mint amit beallitottal, mert kevesebb nyomas nehezedett ra, igy tobb gazt engedett at. Ez tok normalis, nalam a muhelybet kd 15db ipari reduktor mukodik, es ahigy valtozik a palackban levo nyomas, ugy folyatosan allitgatni kell a reduktorokat. De a co2 azert ennyire nem munkaigenyes, mivel itt vegig egy adott nyomasod van, csak az utolso napokban valtozik, amikor kifogy. Hogy nagyjabol hol tatrasz a palack telitettsegevel egyszeruen egy digitalis merleggel tudod ellenorizni. Ures allapotban reduktorral lemered, majd teletoltott alkapotban is. Egy honap utan ujra mersz, ey lathatodd mennyi fogyott a toltetedbol, amivel nagyjabol meg is saccolhatod, meddig fog kitartani...
A 2kg palackkal is pikkpakk kinyuvaszthatsz mindent, de meg egy 500grammossal is. Igy en nem cserelnek kisebbre
 
A kérdésem, hogy mi történhetett itt, illetve mit lenne érdemes cserélni?

Dobd ki az inline difit pont a fent említett eltömítődés miatt. Amíg tiszta nincs gond, de mivel nincs szem előtt, macerás takarítani és nem is mindig tisztítható jól én kukáznám. Nem megbízható.
 
Nincs semmi rendellenes a leirtakban. A co2-rol annyit erdemes tudni, hogy 50-60bar nyomas folott cseppfolypssa valik. Tehat a tele palackban is ugyan annyi a nyomas, mint egy kb negyedig levoben, viszont a sulyuk valtozik. Az 5kg palackba kozel 5kg cseppfolyos tolteted van, amit idovel a gramm toredeke mennyisegevel hasznalsz honapokon at. A te esetedben mar az utolso gramm co2-t fogyasztorttad, amikor pillanatok alatt esett le a palack nyomasa. Ilyenkor har csak gaz formajaban van, vagy volt toltet a palackodban. A reduktorod meg azert mutatott magasabb erteket, mint amit beallitottal, mert kevesebb nyomas nehezedett ra, igy tobb gazt engedett at. Ez tok normalis, nalam a muhelybet kd 15db ipari reduktor mukodik, es ahigy valtozik a palackban levo nyomas, ugy folyatosan allitgatni kell a reduktorokat. De a co2 azert ennyire nem munkaigenyes, mivel itt vegig egy adott nyomasod van, csak az utolso napokban valtozik, amikor kifogy. Hogy nagyjabol hol tatrasz a palack telitettsegevel egyszeruen egy digitalis merleggel tudod ellenorizni. Ures allapotban reduktorral lemered, majd teletoltott alkapotban is. Egy honap utan ujra mersz, ey lathatodd mennyi fogyott a toltetedbol, amivel nagyjabol meg is saccolhatod, meddig fog kitartani...
A 2kg palackkal is pikkpakk kinyuvaszthatsz mindent, de meg egy 500grammossal is. Igy en nem cserelnek kisebbre

Köszönöm a kimerítő választ :)

Nem tudom, milyen más beoldást válaszhtanék. Nincs helyem külső nagy reaktorra, mostani eheim 2075 mellé még beférne, de az eheim 2080 ki fogja tölteni az egész belső részt, a belső porlasztó pedig szívás 200 literen :/

ui.: 40-50 ezret se szívesen költenék már reaktorra :/
 
Nem tudom, milyen más beoldást válaszhtanék. Nincs helyem külső nagy reaktorra, mostani eheim 2075 mellé még beférne, de az eheim 2080 ki fogja tölteni az egész belső részt, a belső porlasztó pedig szívás 200 literen :/

ui.: 40-50 ezret se szívesen költenék már reaktorra :/

Hát igen ezt el kell dönteni. Maga az inline difi egy rossz koncepció. Nagy nyomás kell hozzá, egy olyan környezetben üzemel ahol egy csomó trutyi van. A takarításhoz állandóan meg kell bontani a szűrő ágát. Teleköpködi bubival az akváriumot.
 
Hát igen ezt el kell dönteni. Maga az inline difi egy rossz koncepció. Nagy nyomás kell hozzá, egy olyan környezetben üzemel ahol egy csomó trutyi van. A takarításhoz állandóan meg kell bontani a szűrő ágát. Teleköpködi bubival az akváriumot.

Nagy bubival már nincs gondom, most hogy nem 40cm az útja az akváig, hanem 100cm, már szépen javult, de ez a pucolásos téma nem az igazi.

A nálatok árult Sera, aquacare, aquamedic termékekkel mik a tapasztalatok? Mindhárom érdekelne. Gondolom sera nem a legjobb hatásfokú, de gondolom jobb mint ez az inline, remélem biztonságos is.

#szerk: aquamedic kilőve :) sera, aquacare érdekelne.
 
Utoljára módosított:
#szerk: aquamedic kilőve :) sera, aquacare érdekelne.

Az Aquacare cuccot tudom javasolni. Picit flexibilisebb mint az AM. A bypass is jobban megoldható később ha kellene.
Sera kilőve az inkább csak megint egy elérhetőbb lépcső, nem végleges megoldás.

Ha nem akarsz költeni ennyit és van barkács hajlam itt a fórumon is van topikja a DIY reaktornak.
 
Back
Oldal tetejére