• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Nagynyomású CO2 rendszerek

Még sosem volt CO2-m, most olvasgatom a fórumokat ezzel kapcsolatban. Szerdán nézem meg személyesen a boltokat, ahol állítólag CO2 palackot lehet venni, töltetni. Ezért kérdeztem rá, hogy mit kell megnézzek. Ezek szerint a csatlakozás egységes, és a reduktort kell palackhoz csatlakozásától függően kiválasztani.
Köszönöm az infókat.
 
Még sosem volt CO2-m, most olvasgatom a fórumokat ezzel kapcsolatban. Szerdán nézem meg személyesen a boltokat, ahol állítólag CO2 palackot lehet venni, töltetni. Ezért kérdeztem rá, hogy mit kell megnézzek. Ezek szerint a csatlakozás egységes, és a reduktort kell palackhoz csatlakozásától függően kiválasztani.
Köszönöm az infókat.
Pontosan így van. Minden cég ugyan azokat a palackokat forgalmazza, csak esetleg ráragassza a saját cimkéjét.
 
Aqua Noa márkájú termékekről van vkinek vmi tapasztalata? Egy online akvarista boltban lehet ezt a márkájú CO2 termékeket vásárolni. Sajnos itt nincs nagy választék. Vagy ez vagy a Dennerle. Szeretnék egy megbízható szettet összerakni, de a fórumtársak írásaiból azt szűrtem le, hogy a Dennerle komplett szettek nem lennének túl jó választás.
 
Aqua Noa márkájú termékekről van vkinek vmi tapasztalata? Egy online akvarista boltban lehet ezt a márkájú CO2 termékeket vásárolni. Sajnos itt nincs nagy választék. Vagy ez vagy a Dennerle. Szeretnék egy megbízható szettet összerakni, de a fórumtársak írásaiból azt szűrtem le, hogy a Dennerle komplett szettek nem lennének túl jó választás.
Aqua noVa?
Csak külsőszűrőm van tőlük.
1 évig tök jó volt, csak a műanyagokon érződött, hogy olcsóbb mint a nagy márkák, mostanra viszont másodszor gariztatom, mert újabb és újabb helyeken kezd folyatni. A gari borzasztó lassú. Szerintem inkább kerüld el.
 
Nem Aqua Nova, hanem Aqua Noa.
Probálok egy olyan képet feltölteni, hogy megfeleljen a fórumszabályzatnak:

Ez ránézésre egy felcsinosított Oxyturbo reduktor. Nekem bevált, most vettem belőle még egyet egy kisebb aksihoz..
 
Szerettem volna helyi boltban vásárolni a garancia miatt, de úgy néz ki, ez nem fog összejönni a leinformálható választék hiányában.
Kedden haza utazok, és kedden vagy szerdán tervezek egy Green Aqua-s látogatást.
Hátha a srácok tudnak ajánlani egy nekem való CO2 szettet.
Bízom a szakértelmükben.
 
Szerettem volna helyi boltban vásárolni a garancia miatt, de úgy néz ki, ez nem fog összejönni a leinformálható választék hiányában.
Kedden haza utazok, és kedden vagy szerdán tervezek egy Green Aqua-s látogatást.
Hátha a srácok tudnak ajánlani egy nekem való CO2 szettet.
Bízom a szakértelmükben.
ebben biztos lehetsz
 
Sziasztok! Kérnék egy kis segítséget. Még régebben szereztem be ezt a palackot és reduktort, de nem vagok benne biztos, hogy megfelelőek e. A palack tölthető Ga-ban? A reduktor nem ugyan az, mint amit a GA oldalán láttam, habár a márka azonos. Talan oxigén adagolására használták régebben akvarisztikai boltban, a zacskókat fújták fel vele a halaknak. Alkalmas lehet co2 rendszerhez? Köszi előre is.
 

Attachments

  • 8E705737-A778-4530-A858-6B958454B53E.jpeg
    8E705737-A778-4530-A858-6B958454B53E.jpeg
    286.7 KB · Megtekintések: 29
  • 30B6A74E-197A-43C2-8631-C6F33EBC11B1.jpeg
    30B6A74E-197A-43C2-8631-C6F33EBC11B1.jpeg
    264 KB · Megtekintések: 29
Sziasztok!

Kérdésem lenne, hogy tegnap összeraktam a co2 rendszerem teli 0,5 kg palack papillon reduktor. Ha beállítom a reduktor 2,6 bar nyomásra 2-3 óra múlva a nyomás leesik 1-1,5 bar környékére és kezdhetem újból a beállítást a reduktoron. Mi lehet a baj?
 
Sziasztok! Kérnék egy kis segítséget. Még régebben szereztem be ezt a palackot és reduktort, de nem vagok benne biztos, hogy megfelelőek e. A palack tölthető Ga-ban? A reduktor nem ugyan az, mint amit a GA oldalán láttam, habár a márka azonos. Talan oxigén adagolására használták régebben akvarisztikai boltban, a zacskókat fújták fel vele a halaknak. Alkalmas lehet co2 rendszerhez? Köszi előre is.
Szai!
Szerintem a reduktor nem a legalkalmasabb.
A csőcsatlakozást cserélni kellene, mert ez gumitömlőhöz való.
A nyomásmérő óra (és a reduktor is) leginkább 8-12 bar beállítására alkalmas. A szokásos 2 bar körüli érték beállítása elég nehézkes lehet rajta. (de ezt te is látod)
 
Sziasztok!

Kérdésem lenne, hogy tegnap összeraktam a co2 rendszerem teli 0,5 kg palack papillon reduktor. Ha beállítom a reduktor 2,6 bar nyomásra 2-3 óra múlva a nyomás leesik 1-1,5 bar környékére és kezdhetem újból a beállítást a reduktoron. Mi lehet a baj?
Szia!
Nem elég az 1-1,5 bar?
A reduktort mindig csak feljebb-feljebb-feljebb kell állítani, vagy időnként egy kicsit vissza is tekered, amikor a 2,6 bar-t elérte?
 
Szia!
Nem elég az 1-1,5 bar?
A reduktort mindig csak feljebb-feljebb-feljebb kell állítani, vagy időnként egy kicsit vissza is tekered, amikor a 2,6 bar-t elérte?
Szia! Ezt most nemértem igazán, bocs még nagyon új vagyok benne, kitekerem teljesen majd onnan állítom rá 2,5 bar körüli nyomásra
 
Szia! Igen, bár nem gumitömítést hanem a másikfajtát amit a többi palackhoz is szoktak adni.
Én erre gondoltam:
 
Back
Oldal tetejére