• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Nagynyomású CO2 rendszerek

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék hogy ha a reduktoron csak egy óra van abból lehet valami hátrányom vagy bajom?
Attól függ melyik óra az.
A palacknyomást mutató, vagy a kimenő/átengedni kívánt nyomásé.
Utóbbi sztem fontosabb, hogy a beoldás eszközét be tud lőni. Pl. difi vagy reaktor nem ugyanazt a nyomást kedvelik feltétlenül. Vagy ha elosztod a co2- két vagy több ágra (difit használva azokon) ,akkor is magasabb nyomás kell. Ezt nem árt látni az órán...
 
Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék hogy ha a reduktoron csak egy óra van abból lehet valami hátrányom vagy bajom?
Valószínű, hogy azért nincs két óra, mert nem dupla kamrás. Nekem is van egy ilyenem. Ezeknél a fajtáknál a palack kiürülésekor előfordul, hogy szabályozatlanul egyszerre engedi el a maradék gàzt, ami esetlegesen lehet veszélyes attól függően, hogy mennyi a maradék.
 
Létezhet, hogy 3 hét alatt kifogyasztottam a 2 kg os palackot???
Hiába tekerem nem megy feljebb a nyomás, bubiszám is lecsökkent 2 bubi/ secről 1 bubi /secre
Vagy más a baj?
20190929_190232.jpg
 
A1, 5 bár (munka) nyomásal le tudod ellenőrizni, ahogyan Gergő írta, szappanos vagy mosószeres vízzel. Rázd fel jól a flakont és csak a habot nyomd minden csatlakozásra. A 1,5 báral még kimutatható.
 
Csodás.. enyhe buborékolás a reduktor csatlakozásnál.. húztam rajta kb 1/8 ot és abbamaradt..
Mágnesszelep + reduktor + palack 7,2 kg.. palack tárája 6,5... szóval gyakorlatilag kipucoltam 3 hét alatt egy 2 kg os palackot.. ügyes vagyok, büszke vagyok magamra..
De hogy a túróba nem vettem észre.. nagyon enyhe volt a szökés, szinte hihetezlen, hogy ott ment el a gáz 80 %a..
 
Csodás.. enyhe buborékolás a reduktor csatlakozásnál.. húztam rajta kb 1/8 ot és abbamaradt..
Mágnesszelep + reduktor + palack 7,2 kg.. palack tárája 6,5... szóval gyakorlatilag kipucoltam 3 hét alatt egy 2 kg os palackot.. ügyes vagyok, büszke vagyok magamra..
De hogy a túróba nem vettem észre.. nagyon enyhe volt a szökés, szinte hihetezlen, hogy ott ment el a gáz 80 %a..
Nem vagy egyedül en is elengedtem már így 1-2 palackot.😁😁😁
 
Csodás.. enyhe buborékolás a reduktor csatlakozásnál.. húztam rajta kb 1/8 ot és abbamaradt..
Mágnesszelep + reduktor + palack 7,2 kg.. palack tárája 6,5... szóval gyakorlatilag kipucoltam 3 hét alatt egy 2 kg os palackot.. ügyes vagyok, büszke vagyok magamra..
De hogy a túróba nem vettem észre.. nagyon enyhe volt a szökés, szinte hihetezlen, hogy ott ment el a gáz 80 %a..
5 kilós palackot ürítettem ki ugyanígy.
 
Akinek 2 kg-os palackkal üzemel a rendszere az megírná mennyi a teljes magassága a rendszernek? Nekem maximum 56 cm helyem lenne, befér oda?
 
Akinek 2 kg-os palackkal üzemel a rendszere az megírná mennyi a teljes magassága a rendszernek? Nekem maximum 56 cm helyem lenne, befér oda?
Létezik többféle palack is, de a sztenderd méret 50 cm. A reduktor is lehet többféle és forgathatod többféle állásba is. Jellemzően nem épít többet egy-két centinél. Szóval a válasz: nagy valószínűséggel befér.
 
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy, amit hegesztéstechnikai boltban lehet venni reduktort az megfelelő-e akvarisztikai célra?
Gondolom igen.
Viszont milyen cső kell a reduktor kimenetére?
Illetve a Messer és Linde palackokra rémegy ugyanaz a reduktor?
 
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy, amit hegesztéstechnikai boltban lehet venni reduktort az megfelelő-e akvarisztikai célra?
Gondolom igen.
Viszont milyen cső kell a reduktor kimenetére?
Illetve a Messer és Linde palackokra rémegy ugyanaz a reduktor?
Szia!
Igen, jó a reduktor.
A kimenetére ilyen kell: Pneumatic Straight Threaded-to-Tube Adapter, G 3/8 Female, Push In 6 mm
Minden palacknak egyforma a csatlakozása.
 
Szia!
Igen, jó a reduktor.
A kimenetére ilyen kell: Pneumatic Straight Threaded-to-Tube Adapter, G 3/8 Female, Push In 6 mm
Minden palacknak egyforma a csatlakozása.
Köszi!
Aztán ennek a csőnek a másik végére megy a mágneskapcsoló vagy a tűszelep?
Onnantól meg az akvarisztikai CO2 cső, gondolom.
 
Back
Oldal tetejére