• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Nagynyomású CO2 rendszerek

Ádám_

Legenda
Most értem haza, DC kék, látom a diffi nem bubizik, nézem a co2 csövet, puha, kimenő nyomás 2 bár, megemelem 2,5-re akkor picit beindult, de hiába akarok magasabb bubiszámra kapcsolni, nem gyorsul a dolog. Gondoltam lezárom a palackot és újra csövezem a rendszert. Ez volt negyed órája, de még mindig jönnek a bubik, nem értem. Kb 10x le-fel kapcsolattam a rendszert, hátha észhez tér a mágnesszelep, de semmi. Vélemény? Szerintetek mi lehet a baj?

Ádám_

Legenda
Dobok inkább képet is
IMG_20210611_162439.jpg
A rövid cső ami összeköti a reduktor és a szelepet is puha volt (kemény falú maga a cső, úgy értem hogy puha, hogy össze tudom nyomni) , így arra gyanakszom ott lehet a bibi, de nem merem szétszedni a rendszert, mert még mindig mennek a bubik.
Nem akarom hogy elszökjön a gáz..
IMG_20210611_162444.jpg

Utoljára módosított:

Ádám_

Legenda
Ha nem cserélted, akkor javaslom azt is cserélni kemény falú csőre. Ez fontos...
Kemény falú GA-s az egész rendszer. Ami aggaszt hogy negyed órája elzártam a palackot de még mindig mennek a bubik úgy hogy össze tudom nyomni a csövet, nincs benne akkora nyomás(így értettem hogy puha a cső)

cs_z_

VIP kertész
Kemény falú GA-s az egész rendszer. Ami aggaszt hogy negyed órája elzártam a palackot de még mindig mennek a bubik úgy hogy össze tudom nyomni a csövet, nincs benne akkora nyomás(így értettem hogy puha a cső)
Szerintem kezd el keresni a szivárgást...

Verhó

VIP kertész
Milyen visszafolyásgátlót használsz?
Szerintem az ADA a legjobb, de jártam úgy hogy egy a kettőből nálam 2-3 év használat után eresztette a gázt.
Nem ártana ezt a hibalehetőséget kizarni, ha minden más működik...

Ádám_

Legenda
Milyen visszafolyás gátlót használsz?
Szerintem az ADA a legjobb, de jártam úgy hogy egy a kettőből nálam 2-3 év használat után eresztette a gázt.
Nem ártana ezt a hibalehetőséget kizarni, ha minden más működik...
2 ada van a rendszerben, ha az egyikkel gond lenne direkt

Ádám_

Legenda
Jelentem fél órával a palack elzárása után leállt végre a rendszer. Érdekes hogy a zárt palack ellenére, úgy hogy semmi nyomás nem volt a csőben is ilyen sokáig tartott mire leállt. Sajnos újracsövezni nincs időm mert megyünk haza, így hétvégén nem lesz gáz, de majd vasárnap megjavítom. Remélem nem a reduktorral van a baj, és egy szimpla csőcsere meg fogja oldani a gondot. Mintha rémlene valami fix csődarabról ami összeköti a reduktort és a mágnesszelepet. Lehet egy olyanra lenne szükségem.

elektrorudi

Legenda
Jelentem fél órával a palack elzárása után leállt végre a rendszer. Érdekes hogy a zárt palack ellenére, úgy hogy semmi nyomás nem volt a csőben is ilyen sokáig tartott mire leállt. Sajnos újracsövezni nincs időm mert megyünk haza, így hétvégén nem lesz gáz, de majd vasárnap megjavítom. Remélem nem a reduktorral van a baj, és egy szimpla csőcsere meg fogja oldani a gondot. Mintha rémlene valami fix csődarabról ami összeköti a reduktort és a mágnesszelepet. Lehet egy olyanra lenne szükségem.
A gázszerelők szivárgásjelző spay-al vizsgálják a hibahelyeket. 800,- ért kapható. De szerintem a borotvahab is teljesen jó lenne. Már, ha szoktál borotválkozni...
Ha sehol sem ereszt, akkor egyértelműen a szelepnél vagy az átfolyás szabályzónál van a probléma.

danyi03

GA főstatiszta
Moderátor
@danyi03 látom online vagy, megszakértenéd a helyzetem kérlek ✌️
nem tudom miert jelzett online, nem voltam

ket dolog tortent itt szerintem egyszerre

1. nem volt eleg a kimeno nyomasod, hogy meghajtsa a diffit
2. a rendszer elzarasa utan a nyomas eleg lassan esik le, tok normalis ha fel ora alatt allnak le a bubik

az mas kerdes, hogy valahol tenyleg szivaroghat a rendszer, erdemes atnezni

Jalos

Főkertész
Sziasztok!

Fontos kérdés (fontos, mert CRS-k majdnem kinyiffantak!): Oxyturbo reduktor 1 év működés után hirtelen 4-5 bar kimenő nyomsát produkál. Leellenőriztem, kikapcs után jó, 2 bar-ra beállítva, majd ha a mágnesszelep kinyit, akkor egy idő múlva (még nem tudtam pontosan meghatározni mennyi idő), felmegy a nyomás 4-5 bárra.

A kérdés: Reduktor kuka, vagy lehet hogy más progléma áll fenn?

Palack: 5 kg-s, még van benne, kb 1 éve megy folyamatosan. Extra: palacktól a diffuzorig kb 4 m cső megy (de mágneskapcsoló a palacknál van!).

PS: Mostnéztem, reduktor alacsony oldali nyomásmérő már kiakadt 6 bárnál.
Egyenlőre palack elzárva!

Utoljára módosított:

viktorlantos

Alapító
Admin
Fontos kérdés (fontos, mert CRS-k majdnem kinyiffantak!): Oxyturbo reduktor 1 év működés után hirtelen 4-5 bar kimenő nyomsát produkál. Leellenőriztem, kikapcs után jó, 2 bar-ra beállítva, majd ha a mágnesszelep kinyit, akkor egy idő múlva (még nem tudtam pontosan meghatározni mennyi idő), felmegy a nyomás 4-5 bárra.

Érdemes a kimenő nyomást beállítani miután áttörte a gáz a diffúzort. Nagyon hosszú a CO2 csöved, ez eléggé bekavarhat.

A boltban nem tapasztaltunk ilyen jellegű problémát egy akváriumon sem, de ez nem jelenti azt, hogy nem fordulhat elő.
Korábban volt pár ilyen eset más reduktorral, hogy 3-5 év után tisztítani kellett. Lehet a gázpalack a szokásosnál több szennyeződést tartalmazott. Ezt sem lehet kizárni.

Oldal tetejére