• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Nagynyomású CO2 rendszerek

Ha nem férne el a szekrényben, kigondoltam egy kókány megoldást. Kivágom az alját körfúróval, akkora lenne hogy be tudom csúsztatni a palackot és egyben tartaná is. Ha befér simán, akkor átpántolom. Valahogy csak megoldom. Vagy a szekrény mellé rakom...
El fog férni az gond nélkül! Annyi gyártó árulja a saját palackját, hogy mindenki meg tudja találni a számára megfelelőt. Valóban létezik olyan amelyiknek felül van a csatlakozása, és tényleg néhánynak ovális az alja (bár ehhez lehet kapni talpat), de szerintem inkább nézz be kettővel több boltba, vagy keresgélj a neten, mert bútor bontás nélkül is be fog oda férni a palack reduktorostól, mindenestül! ;)
 
El fog férni az gond nélkül! Annyi gyártó árulja a saját palackját, hogy mindenki meg tudja találni a számára megfelelőt. Valóban létezik olyan amelyiknek felül van a csatlakozása, és tényleg néhánynak ovális az alja (bár ehhez lehet kapni talpat), de szerintem inkább nézz be kettővel több boltba, vagy keresgélj a neten, mert bútor bontás nélkül is be fog oda férni a palack reduktorostól, mindenestül! ;)
Ezt néztem ki. 20K töltve
 

Attachments

  • AA8CDC86-9A06-4702-9D98-F35DD5E66129.jpeg
    AA8CDC86-9A06-4702-9D98-F35DD5E66129.jpeg
    21.4 KB · Megtekintések: 27
Egy 30x30x30-as kockában, középső szigetes elrendezés és spin pipe használata mellett hová érdemes tenni a difit, hogy ideális legyen a beoldás?
 
Olyan problémám lenne hogy bármennyire is nyitom ki a tűszelepet egy idő után csak nagyon lassan pötyög a co2 (kb fél óra múlva 1bubi/3sec). Oxyturbo tűszeleppel, neo akril difi. Kivettem a buborékszámlálót, hátha ott szökne, de nem nyert. Végignéztem a teljes csövet, a csatlakozásokat, de sehol nem láttam hogy eresztene. Valami ötlet hogy mi lehet vele?
 
Olyan problémám lenne hogy bármennyire is nyitom ki a tűszelepet egy idő után csak nagyon lassan pötyög a co2 (kb fél óra múlva 1bubi/3sec). Oxyturbo tűszeleppel, neo akril difi. Kivettem a buborékszámlálót, hátha ott szökne, de nem nyert. Végignéztem a teljes csövet, a csatlakozásokat, de sehol nem láttam hogy eresztene. Valami ötlet hogy mi lehet vele?
Le kellene venni a difit, és megnézni, hogy jön-e rendesen a gáz. A difikhez olyan 2 bar körüli nyomás kell, azt pedig bőven érzed a csövön (vagy nem). Így behatárolható, hogy a difi tömődött-e el vagy a tűszeleppel van a probléma?
 
Olyan problémám lenne hogy bármennyire is nyitom ki a tűszelepet egy idő után csak nagyon lassan pötyög a co2 (kb fél óra múlva 1bubi/3sec). Oxyturbo tűszeleppel, neo akril difi. Kivettem a buborékszámlálót, hátha ott szökne, de nem nyert. Végignéztem a teljes csövet, a csatlakozásokat, de sehol nem láttam hogy eresztene. Valami ötlet hogy mi lehet vele?
A neo akril difi nagyon szépen porlaszt, viszont elég hamar koszolódik, és csak egész nagy nyomáson lehet átpréselni rajta a gázt. Sajnos ez ilyen. Nálam konkrétan egy héttel tisztítás után 1.3-1.4bár nyomás mellett már el se indult
 
A neo akril difi nagyon szépen porlaszt, viszont elég hamar koszolódik, és csak egész nagy nyomáson lehet átpréselni rajta a gázt. Sajnos ez ilyen. Nálam konkrétan egy héttel tisztítás után 1.3-1.4bár nyomás mellett már el se indult
Többek között ezért is jobb a reaktoros beoldás 😉
 
A neo akril difi nagyon szépen porlaszt, viszont elég hamar koszolódik, és csak egész nagy nyomáson lehet átpréselni rajta a gázt. Sajnos ez ilyen. Nálam konkrétan egy héttel tisztítás után 1.3-1.4bár nyomás mellett már el se indult
Hetente tisztítottam és most is szép aprókat porlaszt 2bár nyomáson üzemelt a kezdetek óta. Igaz hogy már közel 2 éves.
Le kellene venni a difit, és megnézni, hogy jön-e rendesen a gáz. A difikhez olyan 2 bar körüli nyomás kell, azt pedig bőven érzed a csövön (vagy nem). Így behatárolható, hogy a difi tömődött-e el vagy a tűszeleppel van a probléma?
Az normalis hogy kézzel simán össze tudom nyomni a csövet?
 
Hetente tisztítottam és most is szép aprókat porlaszt 2bár nyomáson üzemelt a kezdetek óta. Igaz hogy már közel 2 éves.

Az normalis hogy kézzel simán össze tudom nyomni a csövet?
Hát... nem igazán. De ez egy fojtószelep, nem nyomásszabályzó. Tehát, ha vízbe dugod a cső végét akkor összenyomás nélkül is látni kell hogy jön-e a gáz, illetve, hogy mennyi?
A nyomás nyilván kialakul, ha azt mutatja a nyomásmérőd.
A Wekerlén egyébként él egy nagyon kedves és segítőkész fórumtársunk. Nála esetleg lepróbálhatnád a porlasztót (...hogy a dolgot a másik végéről is megközelítsük...).
 
Hát... nem igazán. De ez egy fojtószelep, nem nyomásszabályzó. Tehát, ha vízbe dugod a cső végét akkor összenyomás nélkül is látni kell hogy jön-e a gáz, illetve, hogy mennyi?
A nyomás nyilván kialakul, ha azt mutatja a nyomásmérőd.
A Wekerlén egyébként él egy nagyon kedves és segítőkész fórumtársunk. Nála esetleg lepróbálhatnád a porlasztót (...hogy a dolgot a másik végéről is megközelítsük...).
Szétszedtem a tűszelepet, megtisztogattam és 1.5báron is szépen megy a difi, valamint a bubiszám is egyenletes, nem csökken ;)
Remélem csak ennyi volt a baja.
 
Hát aki szét tudja szerelni...
Sokan, sokfélék vagyunk. Most épp egy másik topikban értetlenkedek a GH-KH-pH témában. Nem értem, hiába néztem meg az összes Youtube-os videót többször is, és olvastam el az összes fellelhető olvasnivalót.
... De megse fordul a fejemben, hogy egy tűszelep szétszedése bárkinek problémát okozhat... :cool:
 
Megprobalom, hatha. Szuksegem lenne ~5cm 8-as pvc csore a co szettem beuzemelesehez. A palackomon sajna 8as veg van, a tuszelepbol mar 6ossal tudok tovabbmenni, de szombat delutan meg vagyok love. Esetleg ha valakinek lenne felesleges budapest vagy kornyeken, oruletesen nagy segitseg lenne.
 
Back
Oldal tetejére