• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Nagynyomású CO2 rendszerek

Tényleg elnéztem, bocsánat. Viszont, ha betudod állítani a kimenő nyomást, akkor szinte minden OK. Egyedül a bal oldali órával lehet probléma, akkor viszont lehet, hogy elég lenne azt cserélni.
Azért is nagy-nagy bocsi, hogy azt feltételeztem, nem látod át. :(
A tűszelep zárásával nem a nyomást állítod, hanem az átfolyást, azért nő a nyomás. (szerintem)
Semmi gond, nem vettem a szívemre :)
Az ötös palack súlya 8kg... Nem lötyög benne semmi. De simán jött belőle a gáz, nyilván még ennyi nyomás volt benne. Viszont akkor lehet, nem is rossz az óra? Nah, nézem, hol lehet tölteni...
 
Nem igazán tesz jót a szelepnek, ha erőből próbálod zárni. Simán el tudom képzelni, hogy emiatt már meg is adta magát.
Neeem, nem téptem meg, simán csak ahogy állítottam, tehát nem kell valami brutális dologra gondolni.
Mindegy, ma palack töltés, és egy új reduktor vásárlás... Ha majd egyszer lesz időm és rutinom, kitökölöm ezt a reduktort, de addig inkább beújítok egy ténylegesen erre a célra szolgáló cuccot...
 
Neeem, nem téptem meg, simán csak ahogy állítottam, tehát nem kell valami brutális dologra gondolni.
Mindegy, ma palack töltés, és egy új reduktor vásárlás... Ha majd egyszer lesz időm és rutinom, kitökölöm ezt a reduktort, de addig inkább beújítok egy ténylegesen erre a célra szolgáló cuccot...
Amikor még biztosan volt benne gáz, akkor mutatott a bal oldali óra vagy nem?
Lehet, hogy papírtigrisre vadászol? :unsure:
 
Lehet. De most már itt a teli palack az új reduktorral. Lámpakapcsolásig meg kellett ezt oldani :)
Ami még fontos! A reduktoron lévö csapot állítod be úgy hogy az órán 2-2,5 bar max nyomás legyen!!! Utána játszol a tűszelepekkel!!! Persze a nyomás csökkenni fogha kinyitod a tűszelepeket! Ha már megy a rendszer, akkor utána tudsz még a nyomásnak állítani !
 
Megy minden gyönyörűen. Már nehéz lenne megmondani, hol kezdődtek a bajok, de az tuti hogy nem segített, hogy fordítva voltak az órák, így kezdőként nem tudtam értelmezni a látottakat. Éreztem kb, mit kell csinálni, de szerintem a bénázás közepette a palackomat szépen elpötyögtettem.
Tanulópénz. De így legalább most már be van kötve a mágnesszelep is. Ott is azért nem bírta ám a co2 cső a reduktor és a szelep között, mert túl nagy kimenő nyomásra volt állítva sztem. Így utólag már nehéz ezt visszakövetnem, de minden jel erre utal.
Köszi mindenkinek a segítséget :)
 
Ami még fontos! A reduktoron lévö csapot állítod be úgy hogy az órán 2-2,5 bar max nyomás legyen!!! Utána játszol a tűszelepekkel!!! Persze a nyomás csökkenni fogha kinyitod a tűszelepeket! Ha már megy a rendszer, akkor utána tudsz még a nyomásnak állítani !
Egy jó reduktorral semmit sem szabad változnia a nyomásnak, ha nyitva, ha zárva van a tűszelep. Pont ez a feladata.
 
Kinyitnám a gázt. Feltenném az első fárasztó kérdésem (ígérem lesz még több is)🤣
Szóval egy átlagos 500g-os palack reduktorral, kb milyen magas? 50cm van rá a szekrényben.
És kb meddig lenne elég 60 literre ha csak lábujjhegyen pötyögtetem. Éjjel nem menne.
Köszönöm!
 
Kinyitnám a gázt. Feltenném az első fárasztó kérdésem (ígérem lesz még több is)🤣
Szóval egy átlagos 500g-os palack reduktorral, kb milyen magas? 50cm van rá a szekrényben.
És kb meddig lenne elég 60 literre ha csak lábujjhegyen pötyögtetem. Éjjel nem menne.
Köszönöm!

Még korábban agyaltam én is a kisebb palackokon, szintén hely hiány miatt.
A lista még megvolt a telefonomon:
Dennerle 44cm
Eheim 44cm
Jbl 43cm
Blau 39cm
Nálam a rescape után lesz izzítva a Co2, viszont végül egy új bútor gyártása mellett tettem le a voksomat, így majd befér egy nagy palack is. A beoldás hatékonyságán múlik minden, de sztem ha csak lightosan akarod járatni ~4 hónapig elég lesz egy töltet!
 
Még korábban agyaltam én is a kisebb palackokon, szintén hely hiány miatt.
A lista még megvolt a telefonomon:
Dennerle 44cm
Eheim 44cm
Jbl 43cm
Blau 39cm
Nálam a rescape után lesz izzítva a Co2, viszont végül egy új bútor gyártása mellett tettem le a voksomat, így majd befér egy nagy palack is. A beoldás hatékonyságán múlik minden, de sztem ha csak lightosan akarod járatni ~4 hónapig elég lesz egy töltet!
Köszi! Akkor esélytelen hogy beférjen, mert ugye még megy a kupakra a reduktor.
 
Viszont a fél kilósok alja gömbölyű, kell valami alá, hogy egyenesen álljon.
Vagy neki döntöd a bútor falának, de az nem túl biztonságos, mert matatásnál eldőlhet (a'la Murphy...).
 
Viszont a fél kilósok alja gömbölyű, kell valami alá, hogy egyenesen álljon.
Vagy neki döntöd a bútor falának, de az nem túl biztonságos, mert matatásnál eldőlhet (a'la Murphy...).
Ha nem férne el a szekrényben, kigondoltam egy kókány megoldást. Kivágom az alját körfúróval, akkora lenne hogy be tudom csúsztatni a palackot és egyben tartaná is. Ha befér simán, akkor átpántolom. Valahogy csak megoldom. Vagy a szekrény mellé rakom...
 
Ha nem férne el a szekrényben, kigondoltam egy kókány megoldást. Kivágom az alját körfúróval, akkora lenne hogy be tudom csúsztatni a palackot és egyben tartaná is. Ha befér simán, akkor átpántolom. Valahogy csak megoldom. Vagy a szekrény mellé rakom...
Mindegy hogyan, csak legyen 😂😂
 
Back
Oldal tetejére