• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Nagynyomású CO2 rendszerek

nekem olyan kérdésem lenne hogy egy 250es akit egy 2kg-os palack meddig tudja kb kiszolgálni? És azt még nem nagyon láttam itt hogy egy töltés mennyibe kerül körülbelül :?:
 
recon said:
nekem olyan kérdésem lenne hogy egy 250es akit egy 2kg-os palack meddig tudja kb kiszolgálni? És azt még nem nagyon láttam itt hogy egy töltés mennyibe kerül körülbelül :?:

Recon, nalam a 240-est kb 1-1.5 honapig viszi. A toltes par ezer forintba kerul (3 ezer korul). De ez toltoallomasa vallogatja...
 
Jó kis kérdés ez, hogy vajon meddig bírja a palack egy töltéssel?

Nekem volt, hogy 2 hétig, volt hogy 5 hónapig. Egyébként 200 literes akváriumról van szó. Most legutóbb megint két hét alatt lemerült a palack, okozva némi idegeskedést. A következő összerakásnál a teljes rendszeren fogom ellenőrizni a gáz szökését, mert nagyon váratlanul tud jönni egy hirtelen kiürülés. Az elejétől a végéig befújom habbal, hogy jól lássam az esetleges szivárgást. Nálam már ketté is van osztva a rendszer, mert a nano is erről megy. Ezzel a hiba lehetőségét is igen csak megnöveltem. Amúgy is kíváncsi vagyok, hogy ezek a pneumatikus szerelvények, mennyire tartják a gázt. Majd beszámolok a vizsgálat eredményéről és az esetleges gyenge pontok korrigálásáról illetve, hogy így mennyi ideig bírja egy töltéssel.
 
köszi a válaszokat... erősen gondolkodom egy nagynyomásu rendszer összeállításán mert az élesztő már az agyamra megy... és tény hogy 250es aksinál ez nem bevált ... :)
 
recon said:
köszi a válaszokat... erősen gondolkodom egy nagynyomásu rendszer összeállításán mert az élesztő már az agyamra megy... és tény hogy 250es aksinál ez nem bevált ... :)

ha a hely engedi es lehetoseged van inkabb egy 5kg-os palackot vegyel. kevesebb macera.
 
viktorlantos said:
ha a hely engedi es lehetoseged van inkabb egy 5kg-os palackot vegyel. kevesebb macera.

hát hely az van bőven... :) lehet hogy ötös lesz- ha lesz egyszer :)
 
Hát lehet rossz topic-ba írok, mert eddig csak a co2 tartály cseréről volt szó, de azért bepróbálkozom... :D

Most néztem a Green Aqua CO2 szett-et. És felmerült pár kérdés:
- 50literes akváriumba kb mennyi ideig lehet elég a 350 g-os vagy az 500 g-os palack?
- Ezek a palackok helyettesíthetőek a fent is tárgyalt cserepalackokkal? Mármint hogy a Green Aqua CO2 szett-ben található palack mellé esetleg vennék egy ilyen újratölthető cserélhetőt is.
- Ha a Green Aqua CO2 szett-et pl 500 g-os palackkal veszem, mindenféle barkácsolás-átalakítás nélkül rá lehet pakolni később egy pl 2kg-os palackot? (gondolom igen, de a biztonság kedvéért inkább rákérdezek...)
 
Edorn said:
Hát lehet rossz topic-ba írok, mert eddig csak a co2 tartály cseréről volt szó, de azért bepróbálkozom... :D

Most néztem a Green Aqua CO2 szett-et. És felmerült pár kérdés:
- 50literes akváriumba kb mennyi ideig lehet elég a 350 g-os vagy az 500 g-os palack?
- Ezek a palackok helyettesíthetőek a fent is tárgyalt cserepalackokkal? Mármint hogy a Green Aqua CO2 szett-ben található palack mellé esetleg vennék egy ilyen újratölthető cserélhetőt is.
- Ha a Green Aqua CO2 szett-et pl 500 g-os palackkal veszem, mindenféle barkácsolás-átalakítás nélkül rá lehet pakolni később egy pl 2kg-os palackot? (gondolom igen, de a biztonság kedvéért inkább rákérdezek...)

Bár magam ellen beszélek, de lehet inkabb 2 2kg-os palackot javasolnék és az itthon beszerezhető használtból. A kis palackok baromi drágák és egy 50-es akihoz a 0.5kg-os is elfogy kb 1 hónap alatt. A másik szempont, hogy ezeket az akvarisztikai palackokat nekünk is be kell rendelni (a palackok raktározása spec szabályhoz kötött), így pár hét mire beérkezne az árú. Egyébként az Aqua-Medic palackok mente azonos a hazánkban kapható CO2 palackokkal. Így nem kell átalakító.
 
Azta... Tehát ha nem is nyomatom annyira a bubikat, meg itthon újratölthető palackokat szerzek, akkor is félévente kb 10 000 Ft-ba van csak a co2? Hát azt hiszem kísérletezgetek még egy kicsit az élesztős módszerrel... Ezt nagyon át kell gondolnom... :?
 
Edorn said:
Azta... Tehát ha nem is nyomatom annyira a bubikat, meg itthon újratölthető palackokat szerzek, akkor is félévente kb 10 000 Ft-ba van csak a co2? Hát azt hiszem kísérletezgetek még egy kicsit az élesztős módszerrel... Ezt nagyon át kell gondolnom... :?

szerintem a fele. ha .5kg fogy 1 hónap alatt és 2kg-os palackod van akkor 1db 2kg-os palack 4 hónap. 3 töltéssel elvagy 1 évig. Azaz kb 8-9 ezer 1 évre.
 
Sziasztok! Azt szeretném tudni, hogy a 2kg illetve az 5kg os palackoknak mekkora a mérete és súlya? mivel az 5kg gonolom a töltőtömeget jelenti. Csak, hogy tudjam mi fér el nálam.

Köszönettel: Gabko
 
viktorlantos said:
szerintem a fele. ha .5kg fogy 1 hónap alatt és 2kg-os palackod van akkor 1db 2kg-os palack 4 hónap. 3 töltéssel elvagy 1 évig. Azaz kb 8-9 ezer 1 évre.
Oh... Én a topic első oldalán található oRphEus-által elmített 9.000-el számoltam... (1db 2kg-os használt palack)
Így viszont sokkal jobban hangzik a dolog. Ilyen áron hol lehet beszerezni? (közben még körbekérdezek, hátha van hegesztő ismerős, vagy más, aki ilyesmivel dolgozik...)
 
Gabko!

Az 5 kg-os tára 7,5-8kg körül van.Ehhez jön a töltet tömege 5 kg tehát 13 kg az egész.
 
szerintem a fele. ha .5kg fogy 1 hónap alatt és 2kg-os palackod van akkor 1db 2kg-os palack 4 hónap. 3 töltéssel elvagy 1 évig. Azaz kb 8-9 ezer 1 évre.[/quote]

nekem ez a matematika magas :D
(lemaradt a nulla)
 
Edorn said:
viktorlantos said:
szerintem a fele. ha .5kg fogy 1 hónap alatt és 2kg-os palackod van akkor 1db 2kg-os palack 4 hónap. 3 töltéssel elvagy 1 évig. Azaz kb 8-9 ezer 1 évre.
Oh... Én a topic első oldalán található oRphEus-által elmített 9.000-el számoltam... (1db 2kg-os használt palack)
Így viszont sokkal jobban hangzik a dolog. Ilyen áron hol lehet beszerezni? (közben még körbekérdezek, hátha van hegesztő ismerős, vagy más, aki ilyesmivel dolgozik...)

ok akkor itt két dolog keveredik ;)

a palack beszerzése valóban 9-10 ezer. ez egyszeri beruházás. ezt töltve kapot ennyiért használtan ha jól tudom.
amit írtam azt az üzemeltetésre írtam. Tehát a folyamatos töltések költsége 1 évre.
 
zigur said:
szerintem a fele. ha .5kg fogy 1 hónap alatt és 2kg-os palackod van akkor 1db 2kg-os palack 4 hónap. 3 töltéssel elvagy 1 évig. Azaz kb 8-9 ezer 1 évre.

nekem ez a matematika magas :D
(lemaradt a nulla)[/quote]

:D Én kérek elnézést
 
Még valami felmerült bennem: Lehetséges egy szerkezettel két akváriumot ellátni co2-vel? Van valakinek ilyen tapasztalata?

(Jelenleg még nem lenne rá szükségem, de fél év, 1év múlva lehet jó lenne ellátni a mostani kb 50 literes mellett egy 40 literes akit is co2-vel.)
 
Edorn said:
Lehetséges egy szerkezettel két akváriumot ellátni co2-vel?
A tűszelepes nyomáscsökkentő után el kell osztanod a gázt. Ehhez kell 1 db. Y elosztó és 2 db. tűszelep (és persze két diffúzor). A tűszelepekkel nem spórolhatsz, ha jót akarsz magadnak. 2 kell.

(Komolyan mondom el kellene kezdeni a kérdéseknek új topic-ot nyitni, semmi értelme egy 100 oldalas nagynyomású CO2 rendszerek topic-nak. Ha hosszú távon átlátható információkat adó fórumot szeretnétek, akkor kérlek nyissatok új topic-ot az ilyeneknek. Ha nem teszitek meg, az adminok kezdik majd szétdobálni a kérdéseket külön topic-okba - de ez plusszmunka... Szóval please.)
 
keymaker said:
Edorn said:
Lehetséges egy szerkezettel két akváriumot ellátni co2-vel?
A tűszelepes nyomáscsökkentő után el kell osztanod a gázt. Ehhez kell 1 db. Y elosztó és 2 db. tűszelep (és persze két diffúzor). A tűszelepekkel nem spórolhatsz, ha jót akarsz magadnak. 2 kell.
Ó, nagyon jó! És jóval olcsóbb, mint venni két teljes szerkezetet...

(Egyébként én ilyesmi problémára gondoltam: Fizikából nem voltam valami jó, de arra gondoltam, hogy ha az egyik akiban kisebb nyomás megy a diffuzorra, mint a másikban + más egyéb körülmények [csőhossz, stb] akkor előfordulhat, hogy szinte csak az egyik akiba megy majd a co2... oda, ahol kisebb az ellenállás... de akkor ezekszerint ez nem szokott előfordulni...)

Így már szinte biztos, hogy belevágok a nagynyomású co2-be. Már csak találnom kell egy co2 lelőhelyet itt a környéken... Ha valaki esetleg tud tippet Eger környékére, esetleg Pesten a Népstadion-Népliget közötti szakaszon, vagy Dabason valahol, annak nagyon örülnék! :roll:
 
Edorn said:
Így már szinte biztos, hogy belevágok a nagynyomású co2-be. Már csak találnom kell egy co2 lelőhelyet itt a környéken... Ha valaki esetleg tud tippet Eger környékére, esetleg Pesten a Népstadion-Népliget közötti szakaszon, vagy Dabason valahol, annak nagyon örülnék! :roll:
Hát a Vajda Péter utcai hegesztéstechnikai bolt pont a Népliget és a Népstadion közé esik.Az 1-es villamos is megáll ott,onnan gyalog 2 perc.Jobb kézre esik a Könyves Kálmán körúttól.Kinzo hegesztéstechnikai bolt,Vajda Péter u.12.

Én két aksihoz egy 5kg-os palackot vennék (15 ezer töltve).Egyrészt mert 2kg-os soha nincs náluk,másrészt tovább tart,kevesebbet kell burcsázni a cserével.Az 5 kg-ost 4ezerért cserélik.
Egy valamit azért mindenkinek figyelmébe ajánlok aki a Vajda Péterben cseréltet,vagy akár máshol.
Érdemes leméretni a töltött palackot!!!
Tudniillik minden palacknak van egy önsúlya,mely palackonként más-más!Ez TARA jelzéssel van feltüntetve a palack oldalán ,mint ahogy Zigur is írta.Erre kell rászámolni a 2,5 vagy éppen 10 kg töltőtömeget.Az előbb említett boltban van mérleg,és érdemes ellenőriztetni,mert nekem a harmadik palack volt a jó.A többiben az 5 kg-hoz képest 2-3(!)kg töltőtömeg eltérés volt!(Persze nem pluszban :? )A harmadikban is 20dkg-al volt kevesebb a tara-hoz képest.Lehet,hogy ezek a palackok csapjai már nem tökéletesek.... :(
 
Back
Oldal tetejére