• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Nagy

A szűrő szívó ágára kapcsolható skimmert használnék. Ezt. A Eheim Skim 350 nem lenne probléma, nem tud beszívni többszáz garnélát. De az túl nagy.

Én már 5 éve használok üveg skimmert garnélák mellett, de nem mondanám, hogy tömegesen zabálja őket.
Vagy ha igen, ez nem igen látszik az állományon. 😁
Szóval válts szerintem nyugodtan, de akkor már inkább egyből üvegre... ;)
 
Egy ideje elbontottam, mert nagyobbra cseréltem.
De most elővettem, mert a bucephalandrákat nem tudom hova tenni, de kidobni meg sajnálom őket.
Fára lesznek kötözve. Be is került a talaj, fa, és víz. Gondoltam elvan a sötétben, míg lesz időm foglalkozni vele.
Délután még kristályvíz reggelre teljesen beködösödött. Persze nem esek kétségbe, majd elmúlik.

IMG_20210904_164404.jpg

Dobáltam bele pár növényt. A bucékkal várok, mig a fa átesik a taknyosodási fázison.
Rakok még bele csigákat, ök majt szépen pucolják a fát.

DSC06745.jpg

Kíváncsi vagyok mi fog kisülni belőle.
 
Nem gondoltam, hogy ennyire problémás lesz ez a fa. Takony és csigasz*r borította az egész akváriumot. Nem győztem vizet cserélni. Még egy szűrőféleséget is tettem bele.
Úgy tűnik a nehezén már túl vagyok, bár a fa még erősen szinezi a vizet.

DSC06749.jpg
 
A tobozokat kiáztattam mielőtt bekerültek. A fa lesz az. Látszik a víz színén.
A víz egyébként szép tiszta, nem ködös. Remélem az is marad, miután kiveszem belőle a szűrőt.
A fa is letisztult, csak pár helyen látok egy kis szmötyit. Lassan nekikezdhetek a bucék felötözéséhez.
 
A fa még mindíg szinez és a köd se múlik. Nem bírtam tovább. Szorítottam helyet a komódon a szűrőnek.
Úgy néz ki nem ez lesz az első szűrő nélküli akváriumom.

View attachment 157279
Az enyémben is benne van. Még megvárom, míg a gazok optimálisan fejlődnek a gyepszinten és kiveszem tesztre. Addig bekerül a szűrő a rendes akváriumba, hogy kész szűrőbaci-készlettel rögtön vissza lehessen tenni. Wastad is használt néha kicsi belsőszűrőt.
 
A szűrőtől kitisztult a víz. Ki gondolta volna?
Ahogy nézem, a növények is növögetnek. Főleg az ambúlia.
A pinnatifdát kivettem. Nem kedvelem a futó növényeket. Az ambúlia lesz a következő.
A fa miatt nehézkes a katbantartás. Nem férek hozzá semmihez.

DSC06773.jpg
 
Back
Oldal tetejére