• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Nagy Pofa, Hozzá nem értés, 300L

Végre eltelt ez a hét és bár nem holnap de vasárnap apósom lelki gyötrése után végre reggel leülünk és Ő megcsinálja a tuningot :) Megjöttek hozzá a szabályzók is amiket rendeltett velem! Annyira nem nagyon szeretnék róluk is képet feltenni mert olyan érzés meglátni őket mintha valaki direkt k@&#va ronda eszközöket szeretett volna legyártani :p Először azt hittem, hogy Csernobil gépházából megmaradt leletek! Sárgás, ormótlan és nagy, majdnem már nikotin szaga is van!
VISZONT egy másik boltban dicsérték a terméket mert jól tűr midnent és teszi a dolgát rendesen :) Szerencsére lesz lehetőségem eldugni igy nem fogja magára vonni a tekinteteket :)

1620412357613.png
 
Végre eltelt ez a hét és bár nem holnap de vasárnap apósom lelki gyötrése után végre reggel leülünk és Ő megcsinálja a tuningot :) Megjöttek hozzá a szabályzók is amiket rendeltett velem! Annyira nem nagyon szeretnék róluk is képet feltenni mert olyan érzés meglátni őket mintha valaki direkt k@&#va ronda eszközöket szeretett volna legyártani :p Először azt hittem, hogy Csernobil gépházából megmaradt leletek! Sárgás, ormótlan és nagy, majdnem már nikotin szaga is van!
VISZONT egy másik boltban dicsérték a terméket mert jól tűr midnent és teszi a dolgát rendesen :) Szerencsére lesz lehetőségem eldugni igy nem fogja magára vonni a tekinteteket :)

View attachment 147735
Szuper! 👌👍Az erősebb piláccsal azért majd óvatosabban indíts! Érdemes az első 1-2 hétre visszább venni az időtartamot, nehogy a hirtelen jött extra fény megidézze az ősellenséget! ;) 😈
 
Szuper! 👌👍Az erősebb piláccsal azért majd óvatosabban indíts! Érdemes az első 1-2 hétre visszább venni az időtartamot, nehogy a hirtelen jött extra fény megidézze az ősellenséget! ;) 😈
Eddig is volt gondom az agancs algával azonban ma reggelre kicsit sokan lettek...... Pedig még csak ma került fel az új fény :D

Viszont igy most különleges Akciók keretein belül mindösszesen 10.000Huf -ért eladóak kőre erősitett kézműves agancs algák!!! ;)

1620564043911.png
 
Sziasztok!
Elkészült az új kókány fény aminek a hebregálása nem telt sok időbe szerencsére :) Egyelőre nem érzem, hogy szebben világitana, mert amig szenvedtem a felrakásával semmi esetre sem szerettem volna áramtalanitani. Ezért a helyezés közbeni megbillenések a fény találkozását eredményezték a retinámmal aki nem dijjazta a több tizezres lumenszámot :D Most meg alig látok.... :D :D :)
Tanácsokat ismét megfogadva szépen visszavettem az erejéből és próbálom az elkövetkező héten a legoptimálisabbra beállitani!

A sok alga most gondolom boldog lesz, hogy zabálhatnak a fényből de megprobálom kordában tartani őket.
1620564579266.png 1620564619081.png Gondoltam megmutatom a kis csúnyát is :) :D
 
Sziasztok!
Elkészült az új kókány fény aminek a hebregálása nem telt sok időbe szerencsére :) Egyelőre nem érzem, hogy szebben világitana, mert amig szenvedtem a felrakásával semmi esetre sem szerettem volna áramtalanitani. Ezért a helyezés közbeni megbillenések a fény találkozását eredményezték a retinámmal aki nem dijjazta a több tizezres lumenszámot :D Most meg alig látok.... :D :D :)
Tanácsokat ismét megfogadva szépen visszavettem az erejéből és próbálom az elkövetkező héten a legoptimálisabbra beállitani!

A sok alga most gondolom boldog lesz, hogy zabálhatnak a fényből de megprobálom kordában tartani őket.
View attachment 147811 View attachment 147812 Gondoltam megmutatom a kis csúnyát is :) :D
Nem csúnya ez, csak Retró kivitel, mintha valamelyik régebbi jobb KTSZ-ben készült volna.
Nagy előnye, hogy nem kell semilyen programot rátelepíteni, sem különböző menüpontokba belépni stb, hogy működjön.
Balratekerem csökken, jobbratekerem nő: Klasszikus. :)
 
Nem csúnya ez, csak Retró kivitel, mintha valamelyik régebbi jobb KTSZ-ben készült volna.
Nagy előnye, hogy nem kell semilyen programot rátelepíteni, sem különböző menüpontokba belépni stb, hogy működjön.
Balratekerem csökken, jobbratekerem nő: Klasszikus. :)
Egy kissé idegenkedem a nagy digitális kütyüktől, nekem az ilyen megoldások a csillagos ötös kategóriának számítanak. Egyszerű, mint a faék, nem felejti el a programot. 👍
 
Ha nem nyírod meg a mohádat rövidre, és távolítod el belőle fizikálisan az algádat, akkor a helyzet csak rosszabb lesz. Én azt javaslom a hosszú távú algamentes állapothoz, hogy most menj utána ollóval amíg még könnyen megteheted!

*tudod milyen nehéz folyamatosan vészjóslóan fogalmazni? 😅 😈
 
Ha nem nyírod meg a mohádat rövidre, és távolítod el belőle fizikálisan az algádat, akkor a helyzet csak rosszabb lesz. Én azt javaslom a hosszú távú algamentes állapothoz, hogy most menj utána ollóval amíg még könnyen megteheted!

*tudod milyen nehéz folyamatosan vészjóslóan fogalmazni? 😅 😈
Estére érek haza, 8-9ig tehetelen vagyok.......... Addig itt forog a fejemben, ül a mellkasomon, hogy csak növekszik növekszik és elfoglal mindent! Az új fény meg csak még több erőt ad neki!
Adok címet és akkor most kéne menni kertészkedni! :D


De köszönöm szépen, akkor megválok a moha felső részétől, bár most ott laknak és bujkálnak a növendék utcaivegyes garnélák :) :O
 
De köszönöm szépen, akkor megválok a moha felső részétől, bár most ott laknak és bujkálnak a növendék utcaivegyes garnélák :)

Ha megnézed a régi naplóm első posztját, anno szintén a garnélák miatt nem vágtam a mohát! (2. Vs 3. Kép) Csúnya fekedetés lett a vége, mert a porszívózásához meg lusta voltam. Nem éreztem szükségességét, mert szép algamentes volt. Van hely bőven a garniknak máshol matatni! ;)
 
Figy, a munkát ingyen vállalom, de a kiszállás drága lesz! 😅 ;)
Jön koléga aból az irányból!! :D Co2-t hoz tartályos kamionnal, írtam neki, hogy visszafelé felkéne venni valakit! :D

Ha megnézed a régi naplóm első posztját, anno szintén a garnélák miatt nem vágtam a mohát! (2. Vs 3. Kép) Csúnya fekedetés lett a vége, mert a porszívózásához meg lusta voltam. Nem éreztem szükségességét, mert szép algamentes volt. Van hely bőven a garniknak máshol matatni! ;)
Porszívózásnak múltkor rossz vége lett, mert 2 moha csomót is letéptem az ágakról..... :D Köszönöm nézem is :)
 
Úgy is megdöglesz!!!!! 👿⚰️
1621241191594.png
Fény és táp játék ami az elmúlt hetet jellemzi. A munka az akva rovására megy mert mindennap hulla fáradt voltam és éppen csak annyit tudtam vele foglalkozni, hogy minden menjen "rendben".
Folyamatban van több féle stem növény beszerzése, hogy tényleg kiéheztessem az összes algát :)

Kinek, melyik alga a legnagyobb ellenség?
 
nálam minimális ecset és minimális zöld szőr alga van, de nem vészes szerencsére...
agancsom akkor volt, amikor a növények ültetgetése miatt a táptalaj felkavarodott és bemosódott a vízbe.
a talajod lehet, hogy laza és nagyobb szemű, ami miatt a táptabletta bemosódhat a vízbe, ez szerintem lehet oka az agancsaidnak. érdemes lehet kipróbálni, hogy vékonyan, fél-egy centi vastagságban öntesz finom szemcsés talajt a manadóra...
myrio guyanát, pogo erectust, rotala wallichiit, ludwigia sp white-ot tudok adni neked hátulra, az eladó növények topicban pedig valaki hirdetett blyxat, az nagyon jól mutatna nálad középen szerintem... 😊
 
Úgy is megdöglesz!!!!! 👿⚰️
View attachment 148388
Fény és táp játék ami az elmúlt hetet jellemzi. A munka az akva rovására megy mert mindennap hulla fáradt voltam és éppen csak annyit tudtam vele foglalkozni, hogy minden menjen "rendben".
Folyamatban van több féle stem növény beszerzése, hogy tényleg kiéheztessem az összes algát :)

Kinek, melyik alga a legnagyobb ellenség?
Az tény hogy a jól fejlődő Stem-ek sokféle fölös tápanyagtól szabadítják meg az akvát, de szerintem inkább azzal segítenek sokat, hogy
egyértelműsítik, ha valami nem okés a tápozással-fénnyel. Ha ugyanis nem növekszenek gyorsan és egészségesen hiánytünetektől mentesen,
akkor képesek ők is algásodni. Viszont a fontolgatva növekvőkkel ellentétben, könnyen beállítható segítségükkel a kívánt összhang az akvában.
 
Mindennap felnézek és várom, hogy elkapjon a hév a napló folytatásával de valahogy nem megy mindig :) A kezdeti lépések óta belassultak a dolgok közben meg mégsem :D Rengeteg dologra kell figyelni és a sok tanácsot betartani. Mostanra kiderült, hogy melyikek működnek és melyik az amelyik beletartozik a "minden akvárium más" kategóriába.
Tegnap @B_Tamás (Bélavagyok) ismét meglepett egy nagy adag növénnyel :) :) Gondoltam csak gyorsan bedugdosom őket, mert megvan a helyük. Nem igy történt ! Elindult egy lavina az átültetések során..... Sokak által nem kedvelt Tripartita tartó fámat elboritottam (vészjósló @Ádám_ majd talál benne valamit :D ) és megtettem a kezdő lépéseket, hogy bal oldalon egy szép emelkedés meginduljon.
Pogo erectus és Myriophyllum most éppen nem a legjobb állapotban vannak, de rajta vagyok, hogy szép dús legyen a háttér!
1621857270683.png1621857300592.png
 
Mindennap felnézek és várom, hogy elkapjon a hév a napló folytatásával de valahogy nem megy mindig :) A kezdeti lépések óta belassultak a dolgok közben meg mégsem :D Rengeteg dologra kell figyelni és a sok tanácsot betartani. Mostanra kiderült, hogy melyikek működnek és melyik az amelyik beletartozik a "minden akvárium más" kategóriába.
Tegnap @B_Tamás (Bélavagyok) ismét meglepett egy nagy adag növénnyel :) :) Gondoltam csak gyorsan bedugdosom őket, mert megvan a helyük. Nem igy történt ! Elindult egy lavina az átültetések során..... Sokak által nem kedvelt Tripartita tartó fámat elboritottam (vészjósló @Ádám_ majd talál benne valamit :D ) és megtettem a kezdő lépéseket, hogy bal oldalon egy szép emelkedés meginduljon.
Pogo erectus és Myriophyllum most éppen nem a legjobb állapotban vannak, de rajta vagyok, hogy szép dús legyen a háttér!
View attachment 148981View attachment 148982
Keresek, keresek, de egyszerűen ez most patent! 😅👌😉
 
Back
Oldal tetejére