• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Nagy Pofa, Hozzá nem értés, 300L

Jó látni a változást napról napra. 1-2 ój levélnek baromira tudok örülni :) Alga szinte mindig is volt.... :p Remélem nem lesz belőle nagyobb gondom. Fényhez nem társul dimmelő, mert gyorsan szerettem volna, hogy kész legyen még kezdéskor. Érdemes apóssal beiktatni?
Szerintem érdemes. Egyszerűbb dimmert 1000-2000 Ft körül lehet venni. Ezzel beállíthatod a szükséges fényerőt. Amúgy sem szerencsés 100%-on járatni egy DIY lámpát, mert a túlmelegedés miatt nagyon hamar tönkremennek a ledszalagok.
 
Lehetséges hogy ott nem az igazi az áramlásod, így kevesebb co2 jut el hozzá! Bőven nyírásra érett, szoktad porszívózni? Felgyülemlett mulm is okozhatja!
külön nem szoktam őket porszivozni, garnélák dolgoznak rajtuk sokat :)
 
Szerintem érdemes. Egyszerűbb dimmert 1000-2000 Ft körül lehet venni. Ezzel beállíthatod a szükséges fényerőt. Amúgy sem szerencsés 100%-on járatni egy DIY lámpát, mert a túlmelegedés miatt nagyon hamar tönkremennek a ledszalagok.
Jo meleg szokott lenni már nap végére a trafo is, pedig joval a felvett teljesitmény felett van a teherbirása. Amennyiben nem bonyolult beépiteni megkérem, hogy tegyék bele.
 
Az akváriumra fogod rátenni lábakkal, vagy függesztve lesz? Ha függeszted, szerintem teljesen fölösleges a dimmelés, simán feljebb, vagy lejjebb lehet lógatni igény szerint. Ha viszont fixen az akvárium peremére teszed, hasznos lehet a dimmelés, bár akkoris tudsz a világítás idejével variálni!
Most függesztve van, szeretném is ha igy maradna. Könnyebb kezelni mintha az is az üveg szélén támaszkodna.
De, úgy lenne ideális!
a bal oldalt tervezgetem de nem nagyon találok rá emgfelelő módot ami tetszik...... :D Már vagy 4000 képet megnéztem!!
 
külön nem szoktam őket porszivozni, garnélák dolgoznak rajtuk sokat :)
Pedig kell nekik a törődés, különben rövid időn belül csúnyán be fognak algásodni!
kell a dimmelő!!!
ezt a v-tac cri 95 5730-as led szalagot nem szabad 100%-on üzemeltetni!
csak 60-70%-ra visszadimmelve
Nem tudtam, hogy ledek lesznek, így nem kérdés, kell a dimmelő!
Most függesztve van
Én is függesztve használom, szerintem is jobb úgy, praktikusabb matatásnál is.
 
Nem a jó hirek napja.....

Megjelent az agancsalga imitt amott.... Szeretettel vártam, amúgy sem volt most sorban más dolog amivel fogalkozni szerettem volna :D
A "szebb" jobb oldali sarokban levő S. Repens-t és a drága ügyes kis A. Sessillisem támadta meg! Beteg levelek eltávolitva és az áramlást tartom ott felelősnek igy a bal oldalról fújó Eheim esőztetőnek 4lyukát beragaszottam. Talán most jobban keringet. Erre mondjuk már @B_Tamás is felhivta a figyelmem, csak nem cselekedtem elég hamar ezekszerint.....

A másik, hogy apósom kitalálta, hogy rossz lett az autója emiatt a hétvégére tolódna a világitás turbózása, mert nem tud bejárni dolgozni! Nem is értem mi a fontosabb..... :D :D
 
érdemes az oase szűrődnek csak az előszűrőjét kimosni, az eheim szűrődet meg rendesen megtisztítani, szerintem az megoldja a problémát. arra érdemes még figyelni, hogy a táptabletta ne kerüljön a felszínre, minimim 4 cm talaj legyen rajta..
😁
 
érdemes az oase szűrődnek csak az előszűrőjét kimosni, az eheim szűrődet meg rendesen megtisztítani, szerintem az megoldja a problémát. arra érdemes még figyelni, hogy a táptabletta ne kerüljön a felszínre, minimim 4 cm talaj legyen rajta..
😁
Pont tegnap takaritottam az előszőszűrőt, kiváncsi is voltam, hogy milyen, meg érdekelt, hogy ki kell e cserélnem egy ritkább szivacsra. Egyelőre nem tünt durván eltömöttnek.
 
Érkezett végre ma ez meg az! :) Sajnos nem a világitáshoz a cuccok, de ezeket is nagyon vártam! Seachem Purigen egy öblités után bekerült a szűrőbe azonban tejes lett a vizem :( :/
Az első fotó 15:30 kor készült az utolsó meg 19:30 felé de még mindig nem vagyok megelégedve! Remélem reggel nem innen meritek majd tejet a kávéhoz :)

(kivülről nem takaritottam ma az üveget..... tiszta kosz.... ezzel nem a figyelmetek szerettem volna rá felhivni!! :) Úgy hogy itt egy varázslat ami az utolsó 2 mondatot kitörli a fejetekből :D :) 🪄🧚‍♀️ "pálcasuhintás" )
1619803856359.png

1619804081324.png

1619804122856.png
 
Én csak a saját példámat tudom felhozni, nekem ugyanennyi puri van a 60p-be, de nem jelentkezett opálosodás a vízben, miután betettem. :unsure:
Reméltem, hogy nem ilyesmi lesz az első hozzászólás :( Viszont ha igy marad akkor átirom a napló nevét.... :p :')
Viszont a képek között büngészve megtaláltam ezt a 3 napos videót ami jó kedvre deritett ismét :)
Kiváncsi vagyok mikor lesz a nagy nap és hányan maradnak majd meg!
 
Nem értem a dolgot. A Seachem Purigen jó cucc, nekem is van. Pont az ellenkező hatást kellene kiváltania (kristálytiszta víz). Inkább arra tippelnék, hogy a szűrő bolygatásával valami belekeveredett a vízbe. Például szűrőanyag (a Matrix porlik, töredezik). Az is lehet, hogy felkavarodott az aljzat. Szerintem reggelre leülepszik, és rá sem ismersz majd a vizedre, olyan tiszta lesz.
A Te kommentjeidet nagyon szeretem, mert mindig van benne nyugtatás a végére :)
@Ádám_ meg mindig feladatokat osztogat és rémisztget !! :) ;) :D
 
Back
Oldal tetejére