• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Nagy Pofa, Hozzá nem értés, 300L

Hetente 80-90 liter csapviz (nem pihentetett) csere.
Táp: 5ml Profito, 5ml TF macro 6ml EasyCarbo
Az uj növények alá kerültek Tropica talajkapszulák is
Én egyelőre maradnék ezen a mennyiségen, persze tesztekkel érdemes a tápanyagszinteket beállítani. Ha napi szinten nézed az akvát, úgy is fel fog tűnni, ha valamiből hiány van. Várjuk a frissen beültetett akváról a képet! Na meg a lámpáról is! ;)
 
Én egyelőre maradnék ezen a mennyiségen, persze tesztekkel érdemes a tápanyagszinteket beállítani. Ha napi szinten nézed az akvát, úgy is fel fog tűnni, ha valamiből hiány van. Várjuk a frissen beültetett akváról a képet! Na meg a lámpáról is! ;)
Nem mertem magamtól semmin változtatni, örültem, hogy tiszta a vizem és hoznak új hajtásokat a növények :D Szépen letakaritom az üveget és holnap teszek fel képeket.
Van akvárium fotozási tippek topik? :) sosem a legjobb a kép.... ( Samsung S10 )
 
én egyik napról a másikra állnék át a Green Aqua Micro Macro kombóra. aznap, amikor először felkapcsol az új fény... 😊
először az előírt adag felével-háromnegyedével kezdeném és nézegetném a növényeket, hogy reagálnak rá... pár hét alatt óvatosan finomhangolnám a fény-táp-co2 hármast... 😊😊
Co-t most bepörgettem nekik, gondolom boldogabbak lesznek majd a nagyobb fénnyel
 
Nem mertem magamtól semmin változtatni, örültem, hogy tiszta a vizem és hoznak új hajtásokat a növények :D Szépen letakaritom az üveget és holnap teszek fel képeket.
Van akvárium fotozási tippek topik? :) sosem a legjobb a kép.... ( Samsung S10 )
Én is telefonnal lövök, fekete póló, fekete szilikon tok, középről olyan közelről amennyire épp az akva kitölti az egész képernyőt. Az hogy milyen magasságból lövöd a képet ki kell tapasztalni, mi áll jól az akvádnak!
 
A Pogo Erectus ok bekerültek a Tripartita mögé és 1 nap után már össze is szedték magukat.
Echinodorus Bleheri bekerült a fák közé, ártalmatlannak tünt a kis mérete de 3nap elteltével ugrott egy nagyot, igy máshová kell majd kerülnie!
Hydrocotyle verticillata került bal és jobb oldalra is. a jobb oldalon lévő, ami sokkal messzebb van a CO beoldástól, valamiért jobban érzi magát egyelőre. A másik oldalon lévőeknek a levelei picit bepöndörödtek. Amennyiben holnapra nem változnak átkerülnek ők is a jobb odlalra.
Parvula Mini elől nagyon szépen mutat, üde zöld és egészésges. Kaptak táp tablettát is, hátha úgy nem fognak rám megharagudni és nem lesznek öngyilkosak.... :p
HM is került az akváriumba bal oldalra hátra a szűrő alá, képeken nagyon szépen mutat nálatok, remélem itt sem lesz gond.

@Ádám_ a szemvonzó ágak mégsem sikerültek még jól, következő vizcserénél nagyobb fogóval és késsel megyek majd nekik :D
 
Erősödnek a növények, szuper, alakul! A közelieken lehet látni hogy kevés alga már van itt-ott szóval az új fénnyel majd csak okosan, és ezek alapján a tápot sem növelném!
1619258808225~2.png
Az akva közepe ezzel a sok növénnyel nagyon hangsúlyos, és elvonja a tekintetem a jobb oldali fáról ami a körülötte lévő apró részletekkel nagyon jól sikerült. Plusz lukasnak is érzem így. Viszont attól tartok ha ott is sok növény lenne, eltűnne az a 3 ág. Jól látom hogy azok befele tartanak, és nem a frontüveg felé?
 
Erősödnek a növények, szuper, alakul! A közelieken lehet látni hogy kevés alga már van itt-ott szóval az új fénnyel majd csak okosan, és ezek alapján a tápot sem növelném!
View attachment 146510
Az akva közepe ezzel a sok növénnyel nagyon hangsúlyos, és elvonja a tekintetem a jobb oldali fáról ami a körülötte lévő apró részletekkel nagyon jól sikerült. Plusz lukasnak is érzem így. Viszont attól tartok ha ott is sok növény lenne, eltűnne az a 3 ág. Jól látom hogy azok befele tartanak, és nem a frontüveg felé?
Jó látni a változást napról napra. 1-2 ój levélnek baromira tudok örülni :) Alga szinte mindig is volt.... :p Remélem nem lesz belőle nagyobb gondom. Fényhez nem társul dimmelő, mert gyorsan szerettem volna, hogy kész legyen még kezdéskor. Érdemes apóssal beiktatni?

A középső rész már nekem is olyan fura.... nem vagyok megelégedve vele én sem teljesen. Azon gondolkozom, hogy a kiálló fát megforditom, balrább viszem és a Tripartita felkerül rá mint egy lombkorona és mindig inkább visszavágom. Mostanra kicsit kezelhetetlennek érzem.

A 3 ág igen, jól látod befelé tartanak, igyekeszem úgy tenni a növényeket, hogy mögötte legyenek magasak. Vagy pont nem igy kéne? :)
 
Gratulálok, szépen alakul. Szerintem engedd el a Profitot, sűrűn telepített akváriumokhoz találták ki. Neked nincs sok halad. GA macrohoz Green Aqua Micro kellene. Megjelent némi alga, de ez még nem vészes.
Csak így tovább! 👍👍
Köszönöm, gondoltam elhasználom a fél liter Profitot, de az az érzésem, hogy sosem akar majd elfogyni. :O Van több moha is itt ott, de csak az egyiket támadja alga folyamatosan. Miért csak őt bántják?
1619344904473.png
Fogkefével leszoktam tisztitani.Néha néha úgy tűnik, már nem jön vissza többet azonban mégis megjelenik.....
 
Köszönöm, gondoltam elhasználom a fél liter Profitot, de az az érzésem, hogy sosem akar majd elfogyni. :O Van több moha is itt ott, de csak az egyiket támadja alga folyamatosan. Miért csak őt bántják?
View attachment 146598
Fogkefével leszoktam tisztitani.Néha néha úgy tűnik, már nem jön vissza többet azonban mégis megjelenik.....
Nyírd meg azt a mohát. Hamarabb kiheveri az algát, mint gondolnád. A nyírástól tömöttebb is lesz.
 
Fényhez nem társul dimmelő, mert gyorsan szerettem volna, hogy kész legyen még kezdéskor. Érdemes apóssal beiktatni?
Az akváriumra fogod rátenni lábakkal, vagy függesztve lesz? Ha függeszted, szerintem teljesen fölösleges a dimmelés, simán feljebb, vagy lejjebb lehet lógatni igény szerint. Ha viszont fixen az akvárium peremére teszed, hasznos lehet a dimmelés, bár akkoris tudsz a világítás idejével variálni!
3 ág igen, jól látod befelé tartanak, igyekeszem úgy tenni a növényeket, hogy mögötte legyenek magasak. Vagy pont nem igy kéne?
De, úgy lenne ideális!
 
Back
Oldal tetejére