• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Nagy Pofa, Hozzá nem értés, 300L

2 hónap alatt még szerencsére nem volt olyan algatámadás amit ne lehetett volna visszaszoritani. Már voltak metszve a növények és többjüket újra el/vissza ültettem vagy új helyre vagy a meglévőek közés sűritésnek.
Ahogyan a kezdeti képeken is látszik, elöszőr a bal oldalra csak gyepet szerettem volna aztán realizálodott bennem, hgy ez nem lesz olyan egyszerű, ültetek oda is háttér növényeket a meglévőekből. Amiket a "friss" képeken balra látni hátul azok mind a metszésből maradtak meg (kivéve a Staurogyne repens).
GH 40! KH 18 volt Neptun teszt alapján! Az ennek megfelelő topikban már sok segitséget kaptam ezzel kapcsolatban, ennek a javitása is folyamatban van.
Holnap az egyik követ kell megvizsgálnom, @Rudi50 tanácsára. Úgy emlékeztem van itthon ecet, de persze nem......
Tübbi adatot még nem mértem, késöbb a fent leirtak is tervben vannak.
Értem, akkor ezek szerint van egyfajta egyensúly az akvában, ami nem lebecsülendő.
Rudi50-el teljesen egyeértek a kővel kapcsolatban (is). :) Annyival megfejelném, hogy ez mérés nélkül is: mészkő.
Még annyit, hogy az akvárium jobboldala szerintem teljesen hibátlan, nincs okod rá szerénykedni. :)
 
Utoljára módosított:
Értem, akkor ezek szerint van egyfajta egyensúly az akvában, ami nem lebecsülendő.
Rudi50-el teljesen egyeértek a kővel kapcsolatban (is). :) Annyival megfejelném, hogy ez mérés nélkül is: mészkő.
Még annyit, hogy az akvárium jobboldala szerintem teljesen hibátlan, nincs okod rá szerénykedni. :)
Köszönöm! Titeket csekkollak, hogy mi nézne ki baromi jól! :)
Ma rohanok is haza a és írom, hogy van e pezsgés vagy nincs.
 
Természetesen amikor sietne haza az ember kavicsokat locsolgatni ecettel akkor jön közbe minden...... :D

A fehér kövek közül egyet kivéve és megtörölve leöntöttem ecettel ami azonnal nem váltott ki pezsgést csak pár mp. múlva ahol "állt" már benne a kő! Nem tudom, hogy @Rudi50 nek milyen szeme van, de megvan mitől kemény a vizem.
Én ostoba eddig nem mértem meg, hogy a csapvizünk milyen paraméterekkel rendelkezik... Gondoltam ha már a több hetes akvárium vizét megmértem akkor a lakásban kb mindegyik csapban közelitőleg ezt az értéket találnám 🤦‍♂️

Ezért a mai 80-90L cserénél meritettem egy keveset amit nem laboratoriumi körülmények között megvizsgáltam!
Mai napon (2021.04.14.) 1065 Budapest Podmaniczky u. 1-30 ban. Neptun vizkeménység teszt eredménye a következő:
Gh: 20
Kh: 14-15
 
Nem hinném, hogy ennyire kemény lenne a csapvized. Inkább arra tippelek, hogy a kövekből oldódik ki valami. A Neptun teszt elég megbízhatatlan. Már ott el lehet rontani, hogy nem sikerül egyforma méretű cseppeket kiengedni. Én több tesztet is csinálnék (csapvízre, akváriumvízre). Kipróbálnám azt is, hogy egy követ beteszek néhány órára csapvízbe, és előtte-utána megmérem a vízkeménységet.
Ezt a mérést sajnos át kell tennem a holnapi napra, mert nem állok már a lábamon.... :p Még egyszer köszönöm :)
 
Természetesen amikor sietne haza az ember kavicsokat locsolgatni ecettel akkor jön közbe minden...... :D

A fehér kövek közül egyet kivéve és megtörölve leöntöttem ecettel ami azonnal nem váltott ki pezsgést csak pár mp. múlva ahol "állt" már benne a kő! Nem tudom, hogy @Rudi50 nek milyen szeme van, de megvan mitől kemény a vizem.
Én ostoba eddig nem mértem meg, hogy a csapvizünk milyen paraméterekkel rendelkezik... Gondoltam ha már a több hetes akvárium vizét megmértem akkor a lakásban kb mindegyik csapban közelitőleg ezt az értéket találnám 🤦‍♂️

Ezért a mai 80-90L cserénél meritettem egy keveset amit nem laboratoriumi körülmények között megvizsgáltam!
Mai napon (2021.04.14.) 1065 Budapest Podmaniczky u. 1-30 ban. Neptun vizkeménység teszt eredménye a következő:
Gh: 20
Kh: 14-15
Én csak gyanítottam, viszont @Kovács Géza első látásra megmondta :) Régen én is jártam már így. Gyűjtöttem egy csomó szép követ, amit gránitnak gondoltam. Később derült ki, hogy mégsem volt az.
A legnagyobb problémád ezzel megoldódott. 20 Gh-s vízben sokféle növényt lehet tartani (persze nem mindet).
 
Én csak gyanítottam, viszont @Kovács Géza első látásra megmondta :) Régen én is jártam már így. Gyűjtöttem egy csomó szép követ, amit gránitnak gondoltam. Később derült ki, hogy mégsem volt az.
A legnagyobb problémád ezzel megoldódott. 20 Gh-s vízben sokféle növényt lehet tartani (persze nem mindet).
Igazad van, @Kovács Géza köszönöm a Te sas szemed is :D :) Ma megyek új köveket beszerezni. Nem szerettem volna átrendezni de nincs más választásom :(
 
Igazad van, @Kovács Géza köszönöm a Te sas szemed is :D :) Ma megyek új köveket beszerezni. Nem szerettem volna átrendezni de nincs más választásom :(
Legjobb a bazalt és a lávakő, ezek nem okoznak semmilyen problémát. A gránit is jó. Kvarcot nem biztos, hogy érdemes, mert abból szilikát oldódhat ki, ami egyéb problémákat okoz(hat). Természetesen ez csak általánosságban igaz, mert egy konkrét kő összetételét nem tudjuk meghatározni.
 
Legjobb a bazalt és a lávakő, ezek nem okoznak semmilyen problémát. A gránit is jó. Kvarcot nem biztos, hogy érdemes, mert abból szilikát oldódhat ki, ami egyéb problémákat okoz(hat). Természetesen ez csak általánosságban igaz, mert egy konkrét kő összetételét nem tudjuk meghatározni.
A Lávakő tetszik! Megkérdezem, hátha van a Kőturkálóban, csak félek mivel nem értek hozzá megint eladnak nekem valamit amire azt mondják nem meszes.... aztán mégis :D
 
+1 a lávakőre, én is azt fogok használni a következő scapenél. Szerettem a seiryut is, mert mutatós, de nagyon emeli a KH-t.
A Seiryunagyon jól néz ki. GA webáruháznál a példa a Seiryu felhasználásnál elég jó :) Még ez az 1 akváriumom sincs rendben de már egy kisebb kockán is gondolkodom ami olyan stílusban kerülne berendezésre :) Jó veletek beszélgetni...... Eddig elvoltam a saját kis világomban most meg már rögtön szeretnék majd még 1 akváriumot indítani :D :D
 
👍
na ebből kettő darab, ha nem is tökéletesen, de már jól megszűri a vizedet... 🤣🤣🤣
Most az indítás és a tapasztalatlanságból eredő téves vásárlások kijavítása elviszi az erre félre tett keretet bőven..... Nyár végére őszre tervezem az Eheim lecserélését egy Oase 850 re (amennyiben beválik a 600as) és akkor már majdnem a közelében leszek az eredeti tervnek !
 
Back
Oldal tetejére