• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Na mi van az oviban?

Te Attila,
ugye csinosak ezek az Óvónénik? :)
viccen kívül: nagyon jó viszontlátni a gyerekkorom akvarisztikáját, mai szemmel átértelmezve és a mai növénykínálattal hangszerelve.
 
Attila, nem lehet a csoportszobában olyan aljzat, ami a tűzvédelmi főkapcsoló lekapcsolásakor is élő marad?
Nem jellemző, de ki tudja. Elvileg ugye annyira nem tesz jót, ha napokig nem megy a szűrés.
Esetleg másik helyről vinni betápot hozzá?
 
Szia Zoli!

Attila, nem lehet a csoportszobában olyan aljzat, ami a tűzvédelmi főkapcsoló lekapcsolásakor is élő marad?
Nem jellemző, de ki tudja. Elvileg ugye annyira nem tesz jót, ha napokig nem megy a szűrés.
Esetleg másik helyről vinni betápot hozzá?
Pont ez a hihetetlen benne, hogy így is működik!

Önkormányzati intézményekben mindent lehet ami nem kerül pénzbe és engedélyezik minimum három helyen!
Ennyi energiám már nincs!

A.ttila
 
Szia Zoli!


Pont ez a hihetetlen benne, hogy így is működik!

Önkormányzati intézményekben mindent lehet ami nem kerül pénzbe és engedélyezik minimum három helyen!
Ennyi energiám már nincs!

A.ttila
Én is gondolkozok, hogy valami low tech-et össze kellene rakni lányom osztályába. 3. osztály, picit nagyobbacskák már. Félek, hogy az uzsonna a vízben végezné hamar. :(
 
Hmm... Tóföld a táptalaj... Semmi általános agyag talaj... Olyan megnyugtatóan félelmetes... ::D:p:ROFLMAO: De komolyan, olyan jó látni, hogy "noname" dolgokkal is el lehet érni sikereket, igazán dekoratív módon... Gondolok itt főleg a verseny akváriumra...(y)
A 0,6-0,8mm-es sóskuti homok nem feketedett/ nem rohadt be idővel...? (a képeken nem látni...) Mert hogy ez elég apró szemcseméret és hát így a víz sem igazán tud ám mozogni a szemcsék között... -elvileg... Arról nem is beszélve, hogy mivel az ovi jellegéből adódóan nem volt meg a heti vízcsere, ráadásul volt hogy már alig ment a szűrő így esélyes lenne, hogy szépen befeketedik...
Magán a tóföldön mundjuk minha nagyobb szemcseméret lenne... Jól látom? :whistle:
Mikor elkezdtél rajta agyalni, hogy benevezed a HAC-ra, na onnantól kezdett igazán gyönyörű lenni... ;) Benőtte a moha ahol be kellett, tiszta és letisztult volt ahol annak kellett lennie...
Az alga kimondottan sosem akart "megenni"? :) Hihetetlenül low-low-low tech és mégis nagyszerű... ;)
Nem is csoda ha megfertőzted a környezetet... :D

A tóföld igényelt valamiféle előkészítést? :)
 
Sziasztok!

Örülök hogy van aki még erre téved néha.
Köszönöm a szép szavakat @Woodoo001 !

Minimális algásodás volt csak.
A feketedés általában jön pár hónap után, de plasztik kártyával, leszívócsővel megoldható.
A tóföldel nincs semmi tennivaló, csak ugyan úgy le kell fedni a megfelelő vastagságú aljzattal.

A.ttila
 
Nagyon kedves "topik-napló" tele alázattal, és szeretettel :).
Elképzelem ahogy jött a "vödrös-karbantartó bàcsi" az aljzatporszívójàval és ollójával és a tátott szàjú kistörpék sorozták a kérdésekkel. :)
Nem is csoda, hogy ennyi embert "megfertőztél" az oviban.
Viszont megdöbbentő a làtvàny a minimàl technika ismeretében....
 
Sziasztok!

Ma beugrottunk a Lányokkal nosztalgiázni kicsit a volt ovijukba.
Bevittem a megmaradt, régi háttereknek használt színes öntapadós fóliákat, had készítsenek belőlük valamit a gyerekek.
Az akváriumok tiszták, algamentesek, a halak egészségesek.
Van az egyikben fél marék lila kavics, sebaj mégis csak egy gyermekintézményben működnek.
Örülök hogy nélkülem is megmaradtak a medencék az aprónép, figyelmét, csodálatát kivívva, érdemes volt akkoriban annyit foglalkozni a szaporodó akváriumokkal!
Ezek szerint az Óvónénik (vagy a Karbantartó bácsi) válalják a plussz munkát és a gyerekek melett még az üvegedényekre és lakóikra is fordítanak egy kis időt.



A.ttila
 
Sziasztok!

Ma beugrottunk a Lányokkal nosztalgiázni kicsit a volt ovijukba.
Bevittem a megmaradt, régi háttereknek használt színes öntapadós fóliákat, had készítsenek belőlük valamit a gyerekek.
Az akváriumok tiszták, algamentesek, a halak egészségesek.
Van az egyikben fél marék lila kavics, sebaj mégis csak egy gyermekintézményben működnek.
Örülök hogy nélkülem is megmaradtak a medencék az aprónép, figyelmét, csodálatát kivívva, érdemes volt akkoriban annyit foglalkozni a szaporodó akváriumokkal!
Ezek szerint az Óvónénik (vagy a Karbantartó bácsi) válalják a plussz munkát és a gyerekek melett még az üvegedényekre és lakóikra is fordítanak egy kis időt.



A.ttila
Fotók esetleg nem készültek ?:)
 
szia,
nagyon jopofanak tartom az ilyen akit oviban, igazan jol nez ki!
milyen tapot hasznalsz ?
 
Helló!

Nagyon tetszik amit alap felszereléssel műveltél! Olvastam többször ezt a naplót egy kérdésem lenne. Melyek azok a növények amik tapasztalatod alapján a leginkább megmaradtak az akváriumokban?
Lányom bölcsibe jár ahol csoportjukban van egy akvarium... Folytassam? :D
Megmondani nem tudom mi van benne. A bölcsiseknek is le kell ülni ha látni akarják annyira lent van a földön. Átnézni nem lehet rajta olyan algás. Tehát gyanítom nem érdekli (még) őket. Szűrő van-e benne? Fogalmam sincs. :whistle: Ha tudnál mondani pár növényt amivel érdemes próbálkozni akkor lehet rászánnék egy hétvégét...

Köszi ;)
 
Köszönöm a gyors választ! (y)

Van otthon elfekvőbe jbl manado talajom, jó lehet az is talajnak, vagy keressek valami apróbb méretűt?
 
Szia bayero!


jó lehet az is talajnak,
Jó lehet, ha nincs nagy áramlás.
Síkban érdemes rakni min. 5-6cm vastagon(úgy is kiegyenesedik).
Alá tegyél valami tőzegesebb virágföldet 2-3cm-ert, hogy legyen ami megfogja a beültetett növényeket!

Jó átrendezést!
Majd kérjük a beszámolót!

A.ttila
 
Nagy áramlástól szerintem nem kell tartani :D azzal nem lesz gond.

Keresek majd virágföldet, de lehet valami akváriumos táptalajt nézek.

Köszönöm egyenlőre a segítséget. Ha bejutok a bölcsibe megnézem mi a helyzet az akváriummal és lehet intézek pár képet, de csakis telefonról. ;)
 
Az nem szempont, hogy ha egy ovis belenyúl a talajba akkor ne legyen nagyon koszos a keze? :)
 
Szia Zoli!
Pont ez a hihetetlen benne, hogy így is működik!

Egyáltalán nem hihetetlen, hogy működik. Egyedül a fény problémás, ha nem megbízható. (szolid napfény is jobb alternatíva, mintha áramszünet miatt nincs hosszú ideig (napokig) világítás)

Egy folyton leálló-bekapcsoló biológiai szűrő több problémát okozhat, mintha nem is lenne benne. Egy kis méretű, pár ezer forintos szabályozható vízforgató jobb megoldás lehet.

Írtad, hogy valamelyik akváriumban az Echinodorus kikopott, ez a "lemerülő" félben levő táptalaj (föld) előjele lehet. Ez alap esetben nagyon hosszú idő után következik be (ha egyáltalán bekövetkezik, mivel van haltáp utánpótlás), viszont nagy mennyiségű -folyamatosan eltávolított - békalencse vagy egyéb, a levegőben levő CO2-hez hozzáférő növények gyorsítják a folyamatot. Nagy méretű és rendszeresen takarított biológiai szűrő ugyancsak.

Békalencsét sajnos érdemes néha valamennyire leszedegetni. Vallisneria esetleg visszafoghatja.

Szép, természetes akváriumok!

A föld a legjobb választás volt a célra, ennyi karbantartás mellett - szerintem - nem igazán van más alternatíva.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Csak "belepiszkitok" en is A.ttila naplojaba. A kislanyom ovijaban is van egy akvarium, 80 literes, 2 x 15 W, eleg gyenge fenyereje van. Holnap lesz egy szülöi ertekezlet, ahol fogjuk kreni a szülöket egy kis adomynra, hogy lehessen az akit kicsit tuningolni...
Ma kaptam növenyeket az egyik kollegamtol, Vallisneria, meg Crypto, szerintem jo lesz bele, meg viszek otthonrol par nagyobb kövét, hogy ki nezzen valahogy.
Elvileg a vizparameterek rendben vannak, a mult heten mertem öket, Nitrat 10 körül, Ammonia 0.
Ezt az akit egyebkent nehany honapja vettek, es panaszkodtak, hogy tele van algaval...valamilyen taptalaj van benne, de nem tudjak, hogy milyen, de a növenyek nem nönek, tapozas nincsen, nem nagyon ertenek hozza. Berendeztek valamikor majusban, rögtön vettek halakat is, aztan csak elhullottak szegenyek.... Na ezutan kezdtem az akival foglalkozni, egesz minimalisra csökkent az algasodas, vittem bele nehany növenyt, majd anelkül, hogy szoltak volna atköltöztettek az akit...most kap egy kis direkt napfenyt, full zöldalgas lett, szinte az összes növenyt ki kellett dobalnom. A szürö nagyon kicsi, valamelyik Eheim..belsö szürö. Ha összejön vagy 30-40 Euro, szerzek bele vagy egy jobb belsö vagy külsö szüröt. Illetve szeretnek mindenkeppen Easy carbot es tapoldatot adagolni....Majd tajekoztatlak benneteket a fejlemenyekröl, es az ujrarendezesröl...
 
Back
Oldal tetejére